Mistři roku 2017/18

28.6.2018

Napínavá finále na straně mužů i žen byla rozhodnuta až v samostatných nájezdech. V Rakovníku rozhodně bylo na co koukat!

Letos jsme měli možnosti vidět nejnapínavější finále ligy za posledních pár let. Nejen že se oba zápasy prodlužovaly, ale letos tomu bylo asi nejblíž, kdy oba mistrovské trůny mohl ovládnout někdo jiný než SK Slavia.

Finále žen bylo strhující. Osm minut před koncem Rakovník vedl ještě 3:1. Osm minut do ukončení jedné éry – pátý titul pro sešívané v řadě. Nakonec velké divácké překvapení, kdy se hostujícímu pražskému týmu povedlo srovnat v základní hrací části na 3:3. Rozhodovaly tedy nájezdy, kdy ani zde prvních pět střel nerozhodlo. Následovala tzv. náhlá smrt. Pokud je nájezd proměněn, druhý tým musí dát také, nebo končí. Vše rozhodla Tereza Mejzlíková, kdy svoji šanci proměnila a Andrea Vančurová, která vychytala poslední rakovnický nájezd. Ženský výběr z SK Slavia se stal opět mistrem ligy 2017/2018. Jejich radost byla ohromná.

Mužské finále bylo možná ještě napínavější. 10 minut před koncem tabule ukazovala skóre 2:2. Muži z Bohemians dali následně gól z rohu. Slávistické nervy byly na pochodu. Buď anebo… Proto se Petr Troníček (trenér sešívaných mužů) rozhodl pro odvolání brankáře a pokračování hry ve stylu power play. Taktika se vyplatila a bylo rychle srovnáno na 3:3. I zde rozhodovaly nájezdy, kdy šťastnějším nakonec byl tým z Bohemians. Tímto pohár po sedmi letech mění svoje působiště a stěhuje se k novým mistrům ligy 2017/2018, ke klokanům.

Chtěli bychom zároveň poděkovat divákům, které neodradilo deštivé počasí. Vytvořili jste krásnou atmosféru, jakou si finálové souboje rozhodně zaslouží. Také bychom chtěli poděkovat našim obětavým kameramanům, kteří pro nás točili live stream ve větru, dešti málem i mrazu :) V této oblasti se máme ještě hodně co učit a je potřeba ještě mnoho zlepšit, ale i tak, bereme zprovoznění live streamu jako úspěch. Děkujeme také klubu pozemnímu hokeje v Rakovníku za zázemí a přátelskou pomoc při řešení nejrůznějších drobností.

 

A hlavně děkujeme všem zúčastněným hráčům za jejich skvělé výkony, bylo se opravdu na co koukat.  

 

Těšíme se na všechny za rok znovu.

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Mistři roku 2017/18

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...