19.1.2018

19.1.2018 Mistrovství Evropy žen v Praze se rozběhlo

Dnes začalo Halové mistrovství Evropy žen v halovém hokeji.

Polsko - Švýcarsko 1:2 (1:0)

První půli se prosadily Polky a stav udržely do konce poločasu. To, co je čekalo v druhém poločase, opravdu nečekaly.

Švýcarky nejenom že vyrovnaly, ale získaly i jednogólový náskok. Přes poctivou švýcarskou defenzívu se Polky už nedostaly a zápas tak skončil 1:2 pro Švýcarsko.

Holandsko - Bělorusko 7:2 (4:0)

Oba týmy nastoupily do zápasu odhodlaně, avšak Holanďanky brzy převzaly kontrolu nad zápasem vybojovaným rohem ve třetí minutě, ze kterého vytěžili penaltu a následně gól. Následovali další dvě rychlé akce nizozemského týmu a obě zakončené gólem. Po deseti minutách hry už Bělorusky prohrávaly 4:0. Zbylá část poločasu se již odehrávala ve stejném duchu, ale další branka již nepadla.

V druhém poločase se znovu prosadili Holanďanky a také vybojovaly další penaltu.

Soupeřkám se podařilo vybojovat první trestný roh až při stavu 6:0, ten však proměnily a snížily tak skóre na 6:1. Podobné scenário se opakovalo. Zápas skončil výhrou holandského národního týmu 7:2.

Německo - Ukrajina 5:1 (3:0)

Němky nastoupily do zápasu sebevědomně a po celou dobu udávaly tempo. První poločas zvítězily 3:0 a Ukrajinkám nedaly příliš mnoho šancí prosadit se.

Druhý poločas probíhal ve stejném duchu, ukrajinky se snažily o více ofenzivní hokej, ale obrana Německa odolávala. Přečkaly i hru v početní nevýhodě. Němky přidaly další dva góly a Ukrajina se prosadila až na konci zápasu.

Česká republika - Rusko 3:4 (1:2)

Zápas začal neproměněným rohem Rusek. Po neúspěšné koncovce však nepolevily a naše reprezentantky s nimi musely držet krok. V sedmé minutě vsítila první branku hráčka Ruska. Češky se snažily odpovědět a vyvinuly tak na soupeřky velký tlak. Ty se bohužel nezalekly a hrály stejně jako doposud.

Další gól si bohužel připsaly na konto zase Rusky. Tentokrát to ale nezůstalo bez odpovědi a z vybojovaného rohu snížila stav na 1:2 Adéla Lehovcová.

Do druhého poločasu nastoupily aktivněji české reprezentantky, jenž si vytovřily několik šancí. Avšak jim chyběla koncovka a se stavem utkání nepohnuly. O to se postarala až ve 27. minutě Valerije Borisovová svou dobře umístěnou střelou z trestného rohu. Poté ještě jednou navyšovaly Rusky na 1:4.

Naše svěřenkyně však nevěšely hlavy a za povzbuzování fanoušků více napadaly své soupeřky. To se jim konečně vyplatilo po hezké akci zakončené Bárou Haklovou. Stav zápasu 2:4.

Češky začaly dominovat hře a šance střídala šanci. Trestný roh! Na střele Adéla Lehovcová a je to gól! Naše bojovnice jsou pozadu o jedinou branku a stále se tlačí na útočnou půli. Zase chyběla koncovka. Poslední minuta. Fanoušci skandují a ženy se stále usilovně tlačí to ruského kruhu. Nezdařená střela. Konec. Česká republika prohrála s Ruskem 3:4.

Bělorusko - Švýcarsko 6:1 (2:0)

Ze začátku zápasu se ani jeden tým do ničeho nehrnul, tedy až do prvního gólu, který Bělorusky vybojovaly z trestného rohu. Od té doby měly také krom pár okamžiků zápas pod kontrolou. Švýcarky místo agresivní hry a nějakého nátlaku na své soupeřky spíše vyčkávaly na správnou příležitost. Během toho se však  stihly ještě několikrát prosadit. Švýcarský tým se nakonec své branky dočkal a to při skóre 5:0. Tým z východní Evropy stihl ještě před koncem zápasu odpovědět a zápas tak skončil 6:1 pro Bělorusko.

Polsko - Holandsko 1:4 (0:3)

Ve čtvrtém zápase skupiny A se proti sobě postavilo Polsko s Holandskem. První poločas zcela ovládly Holanďanky a Polsko k ničemu nepustily. Do šaten šly po dvaceti minutách s náskokem 3:0, a to ještě neproměnily plno šancí a několik trestných rohů. Polsko nebylo schopné překonat skvělý holandský press. Proto si v první půlce Polsko prakticky nevytvořilo žádné šance.

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu, Polky se do hry dostaly až v posledních pěti minutách, kdy odvolaly brankáře a hrály v šesti. V jeden okamžik se dokonce díky vyloučení hrálo 6 proti 4. Ani toho ale nedokázaly Polky využít. Gól si připsaly až z rohu. Těch měly na konci zápasu více, bohužel ale brankářku Holandska vícekrát překonat nedokázaly.

Ukrajina - Rusko 8:4 (3:1)

Zápas začal až první brankou Ukrajinek. Od té doby začaly obě strany aktivněji napadat. V prvním poločase měla navrch Ukrajina a také se to ukázalo na skóre 3:1.

Druhá část zápasu začíná obdobně jako první a to gólem do ruské branky. Tentokrát však Rusky nečekaly s odpovědí, nastoupily v šesti a skórovaly. Po třech minutách znovu. Stav zápasu 4:3. Po snížení stavu zůstaly stále bez golmanky a to je nakonec stálo gól. Konec utkání se již odvíjel v podobné režii. Výhra Ukrajiny 8:4.

Česká republika - Německo 4:3 (1:1)

Celé utkání se odehrávalo ve vysokém tempu. Německo si ihned na začátku utkání vybojovalo trestný roh, který ale neproměnilo. A tak se po krásné přihrávce Reichlové první prosadila Klára Kyndlová a otevřela skóre zápasu. Hra se přelévala na obě strany a bylo opravdu na co koukat. Německo stihlo do poločasu vyrovnat na 1:1 a na chvíli bylo lepším týmem. Minutu po začátku druhého poločasu se prosadilo Německo znovu a dostalo se do pohody. Po dalších čtyřech minutách zvýšily již na 1:3. Situace nevypadala pro Český tým dobře. V tu chvíli se ale probudila Renata Capouchová, která vstřelila dvě branky v rozmezí dvou minut a bylo srovnáno. Obrat završila kapitánka Adéla Lehovcová, která z trestného rohu vyslala nechytatelnou střelu. Němky se ještě snažily vyrovnat při hře v šesti. Neproměnily ale ani dohrávaný trestný roh a tak Češky slavily vítězství. Infarktové utkání pohltilo celou arénu.