Mistrovství Evropy - 2.den - semifinále

20.1.2018

20.1.2018 Druhý den Halového mistrovství Evropy rozhodne o osudu Českého týmu.

Díky včerejší skvělé výhře Českého týmu, je náš tým ve hře o semifinále. Dnes musí porazit Ukrajinu, aby se probojovaly do bojů o medaile.

Skupina A  Skupina B
Holandsko6Německo3
Bělorusko33Ukrajina3
Švýcarsko3Česká republika3
Polsko0Rusko3

Holandsko - Švýcarsko 2:3 (1:1)

Výsledek prvního zápasu dne překvapil všechny diváky. Holandsko podlehlo Švýcarsku 1:2, přesto však do semifinále postupuje s jistotou. Švýcarsko otevřelo skóre z penalty, která byla při nejmenším spekulativní. Ještě do konce poločasu srovnalo Holandsko, když se probojovalo přes švýcarskou zataženou obranu. V druhém poločase se Švýcarsko opět dostalo do vedení, když proměnily trestný roh. Holandsko opět srovnalo, ale Švýcarsko nakonec po dlouhém balónu a teči rozhodlo o zápase ve svůj prospěch. Holandsko na konci ještě přidalo vyrovnávací branku, ta však nebyla uznána. Nutno podotknout, že Holandsku v ranním zápase rozhodčí negativně ovlivnily zápas ve více případech.

Bělorusko - Polsko 5:2 (2:0)

Bělorusko v tomto zápase ukázalo svou sílu. Šlo jim o postup do finále a svou pozici favorita si Bělorusky pohlídaly. Celý zápas byly lepším týmem a již v prvním poločase se dostaly do dvou brankového vedení. Polky se nedokázaly dostat do větších akcí, jejich hra končila nejčastěji před kruhem soupeře. Přesto se v druhém poločase podařilo Polkám snížit a v závěru zápasu se rozhodly pro hru v šesti hráčkách. Nejprve kapitánka polského výběru Marlena Rybacha (jako hrající brankářka) skvěle chytila střelu beloruska z trestného rohu, později ale Bělorusky do prázdné brány stejně vsítily. Výsledek odpovídá průběhu zápasu. Polsko skončilo ve skupině na posledním místě a Bělorusko si vybojovalo účast v semifinále.

Něměcko - Rusko 4:2 (2:0)

Zápas skupiny B, tedy naší skupiny, který rozhodl o dalším semifinalistovi. Tím se stal tým Německa, který si pohlídal zápas a zaslouženě vyhrál. Nutno podotknout, že se Rusky určitě nevzdaly bez boje. Obě branky padly  z trestného rohu. Šancí si Rusky vytvořily více, ale všechny zlikvidovala německá brankářka. Rusky šly na konci zápasu do šesti hráček v poli a snažily se vyrovnat. To se jim nepodařilo a naopak na konci zápasu Němky vybojovaly roh, ze kterého mohly zvýšit na 5:2. Rusko roh ubránilo i bez gólmanky. To ale nic nezměnilo na tom, že v odpoledním zápase budou hrát skupinu C o udržení.

Česká republika - Ukrajina 2:1 (0:1)

Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný obě strany hrály nahoru dolu. První gól vybojovaly Ukrajinky z trestného rohu, kdy Maryna Chilková prostřelila brankářku Čechákovou. Češky se pomalu zase dostávají do rytmu hry a začínají si vytvářet více nebezpečných akcí. Nejblíže zatím byla Kateřina Laciná, která si šikovně vytvořila prostor a vystřelila, bohužel ale trefila tyč. Hráčka Ukrajiny byla vyloučena a čeští trenéři se rozhodli toho využít na 100% a zvolili hru v šesti. Ukrajinská defenziva má čím dál více problému. K prolomení jednobodového náskoku to však nestačilo.

Do druhého poločasu nastoupil český tým s takovým chtíčem po balonku stupňovaný ještě skandování fanoušků, že soupeřky neměly vůbec prostor na nějakou větší kombinaci. Jejich snažení jim po necelých osmi minutách přineslo konečně zasloužené ovoce, kdy z trestného rohu skórovala Adéla Lehovcová a srovnala tak stav zápasu. I přes vyloučení Kolářové euforie přetrvávala. Hráčky byly připravené jít kdykoliv do proti útoku. Remíza totiž českému týmu nestačí na postup do semifinále. Obě strany si dokázaly vytvořit několik šancí bez gólového zakončení. Češky vybojovaly další trestný roh. Na střelu šla Lehovcová. Je to gól! Adéla Lehovcová tak posílá českou reprezentaci do semifinále. Poslední tři minuty bránily Češky  krom jedné střely Ukrajinek naprosto bezchybně.

Polsko - Rusko 1:4 (0:2)

Rusko otevřelo skóre výstavním gólem - střela backhandem gólmanovi přes rameno do šibenice. Od té doby dominovaly Rusky na celém hřišti a Polky držely daleko od své branky. Do poločasu zvyšily Rusky na rozdíl dvou branek a odcházely do šaten v klidu. Druhý poločas pokračoval ve stejném tempu, Polsko nedokázalo zodpovědně bránit a Rusky to znovu potrestaly, 0:3. Polky se konečně dokázaly prosadil a snížily na 1:3. Odvolaly brankářku a vsadily do hry vše. Avšak neproměnily trestné rohy a nedokázaly dostat Rusky pod větší tlak. Ty naopak utekly a upravily skóre do prázdné branky na 1:4.

Švýcarsko - Ukrajina 2:2 (1:1)

Celé utkání Ukrajinky byly těmi agresivnějšími, útočnějšími a Švýcarky těmi, které vyčkávají na ten správný okamžik a poctivě se při bránění doplňují. Ukrajinkám se po dostatečném nátlaku podařilo skórovat. Soupeřky to ale nijak nevyvedlo z míry a pokračovaly stejně jako doposud. Švýcarský tým se nakonec také dočkal a dokonce dvakrát. Soupeřky se snažily probojovat obranou rudých, avšak bez úspěchu. Až v poslední minutě získaly trestný roh, ze kterého srovnaly skóre, a tak ani jeden tým ze zápasu neodchází poražený.

Německo - Bělorusko 5:4 (3:2) - semifinále

První poločas se odehrával spíše v duchu trestných rohů, kdy obě strany jich vybojovaly slušnou řadu a dokonce i pár proměnily. Němky měly větší úspěšnost trestných rohů a první půle skončila tedy v jejich prospěch 3:2.

Druhou část hry zahájily opět sousedky ze západu, kdy se jim krom povedené akce povedla i koncovka mezi nohy brankářky. Nyní zase nastoupily Bělorusky a udávaly tempo hry. Němkám se i přes velký nátlak soupeřek podařilo skórovat a získat tak náskok tří gólů. Soupeřky dlouho usilovaly o odpoveď a nakonec  se jim to podařilo. Rovnou dvakrát. V poslední minutě Bělorusky vybojovaly trestný roh, ale srovnat z něho už nedokázaly. Do finále postupuje Německo.

Holandsko - Česká republika 6:3 (4:2) - semifinále

Do zápasu vstoupily lépe Češky. Během prvních pár minut si vytvořily tři šance, dokonce i trestný roh, bohužel bez gólu. To Holanďanky ihned potrestaly. Prosadily se z trestného rohu. Chvíli na to přidaly další gól ze hry. Češky ale pokračovaly ve skvělém výkonu a tlačily se do šancí. To vyústilo v trestný roh, který proměnila Kateřina Laciná a snížila na 2:1. Poté přišla opět odpověď Holandska. Nejpve gól z penalty a chvilku na to další branka na 4:1. To bylo jako studená sprcha a Český trenér Filip Neusser si vzal time out, aby hráčky povzbudil a uklidnil. To se vyplatilo. Češky si vybojovaly další trestný roh a ten proměnila Barbora Haklová. Za tohoto stavu odcházely oba týmy do šaten. Druhý poločas se hrál ve stejném tempu jako ten první, nahoru a dolu. Bylo na co koukat. Na rozdíl jednoho gólu se dostala Česká reprezentace po proměněné penaltě Adély Lehovcové. Šance byly na obou stranách, do konce zápasu se prosadily už ale pouze Holanďanky. Češky utržily dvě karty, jednu zelenou a jednu žlutou. Hra v oslabení jim sebrala potřebné síly na obrat. Neprosadily se ani ve hře v šesti hráčkách. Zítra si zahrají o třetí místo proti Bělorusku.