Mistrovství světa klepe na dveře!

3.2.2015

Lipsko - V pondělí ráno odcestovaly oba české hokejové reprezentační celky do dějiště MS v Lipsku.

Po příjezdu čekal na mužskou reprezentaci hodinový trénink a na ženy zápas s Australským národním týmem.

Vstup do zápasu ženám příliš nevyšel. Po pomalejším rozjezdu, kdy se hráčkám nedařilo zcela dostat do zápasového tempa, zkorigovala poločasové skóre Adéla Bížová na 1:3. Druhý poločas začaly Češky aktivněji, vybojovaly několik trestných rohů, ze kterých opět Bížová srovnala stav zápasu na 3:3 a dokončila svůj hattrick. Ke střelcům zápasu se po gólu zapsaly také Adéla Mejzlíková s Kamilou Dukátovou a tak výsledné skóre tréninkového zápasu s Austrálií nakonec skončilo 5:3 pro české hráčky.

„Začátek byl příliš hektický, hráčky si musely zvyknout na větší hřiště a pomalejší povrch. Ale myslím, že po poločase jsme se dostávali často do šancí, které jsme také začali proměňovat.“, uvedl na účet zápasu trenér Petr Novák.

Mužskou reprezentaci čeká v úterý odpoledne přípravný zápas s celkem Švýcarska, ve kterém si budou moci vyzkoušet především přechod do útoku a ofenzivní sílu.

Celé Mistrovství pro české barvy otevře zápas žen s Polskem, ke kterému nastoupí ve středu v 9 hodin ráno, muži začínají ve stejný den od 12.30 proti Australanům. Mužskou část najdete na tomto odkazu, ženskou část naleznete po kliknutí zde

Češi na poslední chvíli museli dle reglementu FIH pozměnit soupisky - realizační týmy jsou tak v oficiálních materiálech v trochu zavádějících funkcích. FIH povoluje mít na lavičce pouze hlavního trenéra, manažera, doktora a fyzioterapeuta. Je tak ve světě běžnou praxí a nepsaným pravidlem, že oficiální složení realizačního týmu bývá lehce upraveno. O nominacích, realizačních týmech i o tom, jak se třeba do Lipska na MS dostat, se dozvíte také z druhého vydání časopisu HockeyMag, který vychází již v úterý 3.2.2015.

O průběhu šampionátu se dozvíte více z našich webových stránek, kde pro Vás připravujeme vždy denní souhrny. Ještě více najdete na sociálních sítích. Facebookové stránky ČSPH budou přinášet online zpravodajství přímo z haly, stejně tak i pozápasové informace o všem důležitém z utkání. Z Lipska tak budete mít informace z první ruky.

-sts-

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace muži > Mistrovství světa klepe na dveře!