Mistrovství světa v halovém hokeji klepe na dveře!

26.10.2014

Soubor:
141007_approved_match_schedule.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
187kB

Praha - Vrchol halové sezony – tak jednoduše by se dalo nazvat MS v halovém hokeji, které se uskuteční v německém Lipsku od 4. do 8. února 2015.

Díky úspěšným vystoupením a pátým místům na evropském šampionátu v roce 2013 si účast zajistily i české týmy. Jak mužská, tak ženská složka pojede na MS s medailovými ambicemi. Co nás opravňuje k tomuto poměrně sebevědomému tvrzení? Češi se v posledních letech vypracovali mezi halovou elitu a mají respekt soupeřů. Mimo to přivezou na MS zřejmě to nejlepší, co současná generace nabízí – v mužském podání zkušené Procházku, Neussera nebo Piteráka doplnuje dravé mládí v podání Capoucha nebo Plochého. U žen je kostra týmu stabilní v posledních letech a dalo by se říci, že jen zraje – a to nejen na reprezentační úrovni, ale také klubové, kde Slavia Praha získala mezinárodní renomé a je brána vždy za jednoho z největších favoritů PMEZ. To lze samozřejmě přikládat spolupráci mezi národním týmem a klubem samotným, kde oba týmy profitují. Je proto logické, že tým se bude rekrutovat z hráček Slavie, dále pak Pragy a doplněn bude talentovanými mladicemi v čele s již uzdravenou brankařkou Čechákovou. Celkově tak oba týmy nebudou postrádat mladou dravost a zkušenost, která je často jazýčkem na miskách vah na akcích tohoto typu.

Velkou neznámou bude však systém hry a samotného turnaje. Bude se hrát ve dvou skupinách po šesti týmech, kdy oproti minulému MS je velkou změnou doplnění play-off o čtvrtfinále, proto i týmy na 3.a 4. místech ve skupině budou moci snít o medaili. V halové sezoně, stejně tak i na MS se bude aplikovat pravidlo o 4 hráčích na hrací ploše plus brankař (smí být vyměněn 2x za hru za hráče v poli – omezí se tak powerplay během zápasu).

Čeští reprezentanti si nemohou klást jiné cíle, než je minimálně postup do čtvrtfinále – tudíž být v Top8 na světě. Muži budou mít nebezpečnou skupinu, kde nenajdeme tým, který by neměl ambici postoupit do čtvrtfinále – Německo, Rakouskou (poslední finalisté ME), Irán, Švédsko (postoupila jako joker z ME) a Austrálie (Češi jí podlehli v souboji o umístění na posledním MS v Poznani). Ženy na tom jsou opticky lépe, nicméně žádný tým nebude lehkým oponentem – soupeřem jim budou týmy z Holandska (vítěz ME), Polska (bronz z ME), Jižní Afriky, Kazachstánu a Běloruska.

V příloze přikládáme časový harmonogram MS, webové stránky naleznete zde - http://www.hockeywm2015.de/ , vstupenky si zakoupit můžete zde - http://en.hockeyticket.de/?data%5bpage%5d=home&data%5beventid%5d=fmv6kl .

-jam-

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Ostatní > Mistrovství světa v halovém hokeji klepe na dveře!
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >
 
 
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...