MS Poznaň - Den dvě

9.2.2011

Tradiční obrázek utkání s HolandskemTradiční obrázek utkání s Holandskem
Tradiční obrázek utkání s Holandskem
Klára Kyndlová v utkání proti KazachstánuKlára Kyndlová v utkání proti Kazachstánu
Klára Kyndlová v utkání proti Kazachstánu
Christopher Faust v rozhovoru v průběhu utkání s HolandskemChristopher Faust v rozhovoru v průběhu utkání s Holandskem
Christopher Faust v rozhovoru v průběhu utkání s Holandskem
Tereza Mejzlíková v litém souboji proti KazachstánuTereza Mejzlíková v litém souboji proti Kazachstánu
Tereza Mejzlíková v litém souboji proti Kazachstánu

Druhý den, středa, o mnohém napověděl. Ať už o tom, že oba týmy mají na medaili, tak také o tom, že cesta do semifinále bude ještě těžká. Celkově však převládá po středě spokojenost v obou táborech.

Ženy

ČR - Kazachstán

Opět to byly české ženy, které vstoupily do  arény jako první. Jejich soupeřkami byl houževnatý tým Kazachstánu. Před šampionátem to pro tým i trenéry byla velká neznámá, leč po prvních pár momentech bylo jasné, že nás nic lehkého nečeká - ba naopak. Hráčky Kazachstánu byly velmi rychlé, technické a dravé. To nám dělalo zejména v prvním poločase značné problémy. Výhodou českého týmu byla kvalita po taktické stránce a také široký kádr, kdy se jeho síla projevila ve druhém poločase.

Nyní již ke sledu utkání. Češky začaly nebojácně a hned v první minutě dobře střílela Haklová. Po následném brejku do naší otevřené obrany však byl nařízen proti nám trestný roh, ze kterého se po zahrání nohou na brankové čáře rekrutovala penalta. Tu s přehledem proměnila Natalia Gataulina a před Češkami byl nelehký úkol. Obstojí naše družstvo psychicky a nesloží se? I takové otázky se vkrádaly do hlavy hojnému počtu českých fanoušků, kteří dnes dorazili. Naše hráčky po obdrženém golu převzaly iniciativu a na zvýšený pohyb reagoval v osmé minutě kazašský trenér time-outem. Pokud by věděl, co ho po time-outu čeká, určitě by si rozmyslel jeho svolání. Češkám totiž stačilo deset sekund a bylo vyrovnáno. Zkušená kombinace Kučerová, Staňková a do prázdné branky střílející Brtvová znamela výbuch emocí. Do konce poločasu několikrát zahrozily Kazašky, minimálně pětkrát se vyznamenala brilantní Šmídová, která dělá čest české brankářské škole. Jak si svolat a využít time-out ukázal svému kazašskému kolegovi Chris Faust, kdy v patnácté minutě svolal svůj tým k bojové poradě, která byla na hřišti přetransformována do trestného rohu, který na druhý pokus proměnila skvělá Brtvová. Na střídačku jsme tedy odcházeli za stavu 2:1.

Druhý poločas začal tak, jak skončil první. Mírnou převahou českého týmu a nebezpečnými kazašskými brejky. Rozdílem bylo to, že ihned na začátku poločasu český tým vybojoval dva trestné rohy a druhý proměnila osvědčená střelkyně. Ptáte se kdo? No přece Lenka Brtvová. Ptáte se kolikátý to byl její gol? Ano - třetí... na hřiště na oslavu hattricku přiletěla nejedna kšiltovka... Kazašky byly v těchto chvílích v útlumu. Naše hráčky je přitlačily jako v lisu a šance střídala šanci. Nejdříve se agilní Tereza Mejzlíková neprosadila střelecky, následně však se svým klonem Adélou zakombinovala tak brilantně, že po přihrávce mladší z dvojčat nebylo problémem pro Barboru Haklovou pumelicí trefit gól, který znamenal české uklidnění. Po obdržené brance se Kazašky zakousnuly do naší obrany, nicméně fantastická Šmídová držela klidné vedení. Do konce utkání stačily kazašky snížit, nicméně jednalo se pouze o kosmetickou změnu skore, která nic neměnila na tom, že Češky mají po dvou utkáních vysněných šest bodů. S klidem se tak mohou připravit na večerní utkání, kdy zaručeně potrápí favoritky turnaje - hráčky Nizozemí. Držte palce.

Muži

ČR - Irán

Tak natěšený a soustředěný český tým jsem dlouho neviděl. Naši chlapci po včerejším matném výkonu přijeli do haly zdravě nabuzeni. Touha napravit včerejší vystoupení z nich jen čišela. Už při krátkých rozhovorech s jednotlivými hráči jsem měl dobrý pocit, že to dnes prostě půjde. A jak jsem vytušil, tak se stalo. Zaplať pánbůh...

Češi nastoupili do utkání sebevědomě. Sice v počátku bez šancí, ale hra se odehrávala zejména na polovině Iránců. A to hra s velkým "H". Naši borci jakoby se rozpomněli na to, s jakou hrou bodovali na minulém šampionátu a předváděli opravdu znamenité kousky. V páté minutě našel v první velké šanci Vudmaska Bernátka, ten však místo střely volil přihrávku na svého spoluhráče, šance tím však vyšuměla. V desáté minutě jsme při vyloučení iránského hráče vybojovali trestný roh a Štěpán Bernátek nedal vyběhnuvšímu brankaři žádnou šanci. Hra se následně lehce vyrovnala, ale naše defenziva pracovala jako dobře promazaný švýcarský hodinový zázrak. Lehkou komplikací byl jen střet Davida Vacka, který narazil hlavou do jednoho z protihráčů a byl odnesen na střídačku. Ihned po tomto incidentu jsme měli možnost radovat se z druhé branky. Kyndl našel Vudmasku a ten s pověstným klidem zavěsil. Iránci opět po branci začali kousat, v obraně však tlumil jejich temperament dnes výtečný Procházka. Minutu před koncem poločasu se Iranci dostali do střeleckého kruhu, kde je však zastavila jedna z našich brankařských "Two towers" - Filip Neusser. Poločas tedy skončil vedením 2:0.

Druhá polovina slibovala zajímavou podívanou, Iránci se nemínili vzdát jednoduše. Hned v první minutě zahrozil Kotrč, ale golman zmařil jeho šanci. Zahrozili i hosté, kdy se po chybě benjamínka Daška dostal k zakončení Halsaam, nicméně střela byla následně zblokována. Opravdu se hrálo "nahoru-dolu". Naši poté nevyužili dvě minuty trvající přesilovou hru, kdy si prakticky nevytvořili jedinou šanci. Co se nepovedlo při přesilovce, následovalo ihned po ní. Procházka se řídil heslem "odebrat a vyvézt", před kruhem namazal Kyndlovi, který situaci ještě vyšperkoval přihrávkou na uzdraveného Vacka - 3:0. Kdo by si myslel, že je po zápase, šeredně by se mýlil. Iránci prakticky během několika sekund snížili na dvoubrankový rozdíl a přitlačili naše hráče na jejich polovinu. Devět minut před koncem rozhodčí nařídili trestný roh pro naše barvy a Štěpán Bernátek dal opět našemu mužstvu chvilku klidu - 4:1. Iránci se však nevzdali a dvěma slepenými brankami v závěru zle nedobře zatápěli českému týmu. Věřte, že když dvě minuty před koncem snížili na 4:3, krve by se v početném shluku českých fanoušků nedořezal. Infarktový závěr, kdy Iránci odvolali brankaře, však již změnu skore nepřinesl a Češi se mohli radovat z prvních tří bodů do tabulky.

ČR - Rakousko

Český národní tým nastoupil do svého druhého středečního utkání posílen výsledkem dopoledního zápasu - pln odhodlání.

Soupeřem mu nebyl nikdo jiný, než mistři Evropy z Almere - Rakušané. Češi vsadili na ostřílenou sestavu a vrhli se do boje po hlavě.

Začátek utkání byl na obou stranách spíše defenzivní. Neměli jsme možnost sledovat tolik zajímavých příležitostí jako v duelu s Iránem. O to propracovanější byla takticka obou mužstev. Jako první zahrozil Proksch, Neusser byl však na místě. Naše prakticky první návštěva v hostujícím kruhu skončila skvostně. Procházka našel Vacka, ten nesobčil a našel lépe postaveného Kyndla, který do prázdné branky rozvlnil síť - vedeme 1:0!! Naši namlsaní brankou zkouší další střelu - Dašek nachází Vacka, ten však míjí. Rakušané se po tomto náznaku šance zatáhnuli a do našeho kruhu nezavítali dobrých sedm minut. Do konce poločasu se již na stavu nic nezměnilo, tudíž naši šli do šaten s vedením o jednu branku.

Druhý poločas začal tlakem Rakušanů. Po sérii nebezpečných nástřelů byli postupně vyloučeni na minutu Peřinka a chvíli po něm na dvě minuty jeden z Rakušanů. V momentě, kdy náš tým hrál přesilovku, využil náš soupeř naši chvilkovou nepozornost a vyrovnal na 1:1. Úspěšným  střelcem byl v 25.minutě Proksch. Naši jižní sousedé neustávají v tlaku a Monghy těsně  míjí naši svatyni. V desáté minutě druhého poločasu opět začínáme přebírat aktivitu. Vynutíme si několik náznaků šancí, nicméně hra se spíš odehrává okolo poloviny hřiště. Do konce utkání ještě jednou zahrozí Monghy, ale to je od Rakušanů vše. My jsme, vědomi si nutnosti vstřelení branky, aktivní. Vše eskaluje v poslední šanci, kdy Procházka nachází deset sekund před koncem osamoceného Bernátka, který však trefuje pouze brankáře hostí. Je dobojováno.

Češi předvedli v tomto utkání velkou vůli po vítězství. Proti skvěle organizovaným Rakušanům předvedli skvělý výkon. Bohužel to však nestačilo a tak Češi již nebudou mít postup do semifinále jen ve svých rukou. I přesto věříme. Po dnešních výkonech si ani nic jiného myslet nemůžeme. Zítra krok číslo jedna - USA. Veřte s námi!!!

 

Ženy

ČR - Nizozemí

Ženy po nervydrásajícím souboji mužů nastoupily na hrací plochu s úsměvem na tváři. Dle slov Christophera Fausta, trenéra českého týmu, čelily nejlepšímu týmu šampionátu. Mužstvu, který podle odborníků hraje nadpozemský hokej. Mužstvu, které má ve svých řadách to nejsilnější, co země tulipánů nabízí. Snad jen zraněná Naomi van As chybí…

Už jen rozcvičení a nástup na hrací plochu signalizoval, že to nebude jen tak ledajaký zápas. Hráčky působily uvolněně, pohodově a šly si zápas evidentně užít. Čišelo z nich sebevědomí a vůle uhrát dobrý výsledek. Ptáte se, co za dobrý výsledek? Z jejich úst zaznívalo "vyhrajeme", "potrápíme", "minimálně bod uhrajeme"…  Přátelé, ano, jednalo se o české hráčky - zrak vás neklame. Jaká to změna v myšlení, přístupu…

A s čím na hřiště šly, to splnily. Nizozemky se podařilo zaskočit nejen zonovou obranou se "sweeperem"/praktikujeme ji jako jediný ženský tým na  MS/, ale také rychlým golem Lenky Brtvové, která hraje na šampionátu v životní formě. Lenk a si již ve dvacáté sekundě pohrála s holandskou brankařkou a bomba byla na světě. Chris Faust upekl koláč v podobě skvělé taktiky - Holanďanky si již v osmé minutě braly time-out, protože opravdu nevěděly, co hrát. Statistiky nelhaly, když v deváté minutě ukazovaly stav střel na branku - ČR 2, HOL 0. I to mluví o bezradnosti největšího favorita MS. Bohužel v desáté minutě lehce zaúřadovaly poprvé rozhodčí, když odpískaly přísný trestný roh - nemýlila se Dijkstra. Do konce prvního poločasu jsme měli možnost vidět ještě jeden roh na české straně, Brtvová ho však nevyužila. V zápase Češky bohužel nevyužily ani jeden ze čtyř trestných rohů. Scénář se do půle již neměnil - hluboký obranný, dobře pracující val se Holanďankám nedařilo prorazit. V momentě, kdy míček proklouzl, byla na místě vždy golmanka Šmídová, takže do šaten se odcházelo za stavu 1:1. Přátelé ano, ČR jedna, Holandsko jedna… naše hráčky opravdu předváděly to, co proti Holanďankám nikdo!!!

Druhý poločas začal ve stylu prvního. Češky vyráží k nebezpečným brejkům a hrozí… vybojovaly si dva trestné rohy, nic však z toho nebylo. I Holanďanky neproměňují tuto standardní situaci a tak je stav po deseti minutách stále 1:1. Výkon Českého týmu přilákal totálně nabité hlediště - oba tábory fanoušků se překřikují. V hale panuje neuvěřitelně elektrizující atmosféra. Ve 31.minutě se po nádherné akci prosazují Holanďanky, to však nemění nic na tom, že Češky podávají životní výkon. Trenér Faust se snaží s výsledkem něco udělat, to kvitují tribuny a odměňují Češky potleskem. Lehce otevřená hra a press však vyhovují mistryním brejků Holanďankám, které se do konce utkání prosadí ještě třikrát. Výsledek je tak k našim hráčkám velmi krutý - neodpovídá předvedené hře. Skvělý výkon to však zastínit nemůže. Vyprodané hlediště odměňuje český tým bouřlivým aplausem. Holanďanky se o výsledek bály až do posledních sekund a jejich radost po konci utkání byla znatelná. Tak blízko český tým nikdy k bodům s Nizozemskem nebyl.

Po utkání se v našich hráčkách mísily pocity příjemné a smutné. Tak blízko a přitom takový výsledek. Svou stopu však výkonem český tým udělal. Mezi odbornou veřejností rázem vyskočil mezi černé koně turnaje. Věřím, že svou nálepku nestrhnou ani zítra, kdy je čeká nevyzpytatelný tým Argentiny. Držte palce!!!

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Ostatní > MS Poznaň - Den dvě
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >
 
 
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...