MS Poznaň - Den pátý

12.2.2011

O všem vypovídající foto z utkání o 7.místoO všem vypovídající foto z utkání o 7.místo
O všem vypovídající foto z utkání o 7.místo
Strom mady by ProcházkaStrom mady by Procházka
Strom mady by Procházka
Kotrč střílí první brankuKotrč střílí první branku
Kotrč střílí první branku

Den pro české barvy poslední.

Do bojů o medaile se jim včera zavřela brána. Sobotní utkání tedy byla pro české barvy spíše soubojem se sebou samými. Zbytky psychických i fyzických sil v sobě již moc nenašli, ale na hřišti nechali vše. Za to jim patří velký dík a uznání jak naše, tak odborné veřejnosti. Ohlasy zahraničních odborníků byly značné, povzbuzující i obdivující.

Muži

Naši nastoupili do utkání o sedmé místo s Austrálií značně poznamenáni včerejší prohrou. Bohužel frustrace z nich čišela na každém kroku a hra tomu značně odpovídala. Pomalé tempo a chyba za chybou. Nebylo tedy divu, že Australané, kteří na tom byli po psychické stránce daleko lépe, začali aktivněji. Byl to však český tým, který šel do vedení. Kyndl s Kotrčem zakombinovali a druhý jmenovaný v 8.minutě přehodil brankaře Austrálie. Aussie team se ale nevzdává a po chybě Vudmasky obstřeluje brankaře Hrabu, který vystřídal v tomto zápase Neussera, jeden z Australanů - 1:1. To protinožce motivuje a do konce poločasu stihnou naše konto zatížit ještě třemi goly. Naši vypadají rezignovaně a nekoncentrovaně. Včerejší zápas zanechal velké stopy na jejich psychice. Poločas 1:4.

Druhá půle se v mnohém neliší - chvilku to vypadalo dokonce na nepříjemný debakl, ale dohrání utkání se vesměs jen změnilo ve formalitu. Nejprve sice snižuje Vudmaska, ale Australané poté šnůrou 3 branek odskakují na hrozivých 2:7. Naši stačí do konce utkání jen kosmeticky upravit ze dvou trestných rohů /Kyndl a Procházka/ na konečných 4:7. Hořký konec šampionátu pro naše barvy... dnes naši hráči neukázali ani desetinu svého potenciálu. Z mužstva bohužel nevyprchala frustrace ze včerejška. 8.místo neodpovídá kvalitě týmu a předvedené hře - na to se ale v budoucnu nikdo ptát nebude. Nicméně to však nemění nic na tom, že Češi nechali na šampionátu skvělý ohlas a vylepšili již tak dobré jméno českého pozemního hokeje. V našich srdcích a myslích dlouho zůstane poslední zápas skupiny proti Rusku. Poslední vteřiny, které rozhodovaly o úspěchu a neúspěchu. Tentokrát si s námi štěstěna pohrála a převážila misky vah na druhou stranu. Bohužel.

Ženy

Naše dívky nastoupily od 13 hodin k utkání o páté místo proti domácím Polkám. Do haly dorazilo více než 600 fanoušků, kteří vytvořili krásnou atmosféru. Neztratili se ani naši příznivci - bylo jich opět více než včera - cca 90. K nim se přidali naši muži a spolupodíleli se na skvělém představení.

Do utkání vstoupily lépe Polky a vytvořily si několik pološancí. Naše hráčky po několika málo oťukávacích momentech vylepšily svou hru a byly Polkám rovnocenným soupeřem. V deváté minutě však Polky zasazují našim dívkám dvě kruté rány - dva goly v rozmezí několik sekund je posílají do vedení 2:0. Do konce poločasu se nevymaníme z opatrného obalu a první dějství prohráváme o dva goly.

Do druhého poločasu vstupuje jiný český tým. Tvoří hru, presuje a dostává Polky pod tlak. Bohužel ke střelám se zpočátku dostáváme velmi těžko. Několik náznaků šancí však přetavujeme ve střely, které však končí na připravené brankařce, případně mimo branku. V desáté minutě po kontroverzně nařízeném rohu prohráváme už o tři branky. Neházíme flintu do žita, ba naopak. Šance Haklové a Adély Mejzlíkové však opět zůstávají nevyužity. Největší příležitost na snížení měla Lenka Brtvová, když však míček odrazený od tyčky nedokázala dostat pod brankařkou do branky. Škoda... bohužel opět platí otřepané "nedáš - dostaneš" a my prohráváme o čtyři branky. Bohužel se již do konce utkání nic na skore nemění a naše dívky tím musí vzít za vděk 6.místem. Toto umístění je něčím, v co doufal jen největší optimista. Jak jsem se již zmínil, tento tým si zaslouží pouze slova chvály. Je to skvělý odrazový můstek do budoucnosti. Budoucnosti, kterou tento tým pod vedením Christophera Fausta a Lutz Konigse  rozhodně má. Stačí se jen těšit, jak "HOLKI" svou šanci využijí. Ještě jednou jim chci poděkovat za skvělá představení, která předvedla.