Muži na turnaji ve Vídni stříbrní

3.1.2016

Vídeň, 3. 1. 2015 - Hráči reprezentace oslavili příchod nového roku hokejem. V pátek 1.1. v ranních hodinách odjeli do nedaleké Vídně aby se zde zúčastnili tradičního přípravného turnaje Rohrmax cup a změřili své síly před Mistrovstvím Evropy s celky Německa, Rakouska, Polska, Švýcarska a družstvem rakouské ligy SV Arminem. 

Na mužskou část reprezentace čekal v pátek pouze soupeř z Polska. Jednalo se o zápas tempu s mnoha šancemi a vstřelenými góly. V sestavě českého týmu se rozstřílel zkušený Bernátek, kterého trenéři Babický a Ludvík po kratší pouze opět povolali, a tak nebylo o útočné akce nouze. Češi nakonec přestříleli polského soupeře 8:7.
V sobotu dopoledne Češi odehráli zápas se Švýcarskem, které nebylo až tolik těžkým soupeřem. Hráči české reprezentace diktovali tempo hry a po zásluze zvítězili 5:2. Odpoledne pokračovali zápasem s rakouskou reprezentací. Možná trenéři i hráči čekali od hry Rakušanů více, ale značně omlazený tým dělal příliš mnoho chyb, které především Procházka trestal z trestných rohů. Další góly připojil již tradičně Bernátek, ze kterého se začal stávat střelec týmu, a také zástupce mladší generace, Lukáš Plochý. Konečný výsledek zápasu stanovili tito střelci na 6:3.
Asi nejočekávanějším zápasem pro český tým byl ten nedělní, s Německem. Češi nastoupili do zápasu bez zbytečného respektu, snažili se držet především defenzivu a spoléhali na rychlé protiútoky. Bohužel střelecky se v první polovině zápasu až tolik nedařilo, a proto byl německý tým na začátku 2. poločasu ve vedení. Ovšem čeští hráči se ke konci zápasu vyrovnali svému soupeři a podařilo se jim stáhnout výsledek na rozdíl pouze jedné branky. Bohužel tu se již vsítit nepodařilo, a tak Češi na turnaji poprvé prohráli 3:4.
Poslední zápas turnaje odehráli naši hokejisté s domácím ligovým družstvem SV Arminem. Překvapivě pro české hráče byl tento zápas tak trochu oříšek a museli dotahovat vedení rakouského ligového týmu. Ke konci zápasu však soupeři došel dech a česká reprezentace zvítězila 4:3.Svými výsledky se čeští reprezentanti připojili k ženám a obsadili na turnaji taktéž 2. místo. Realizační tým mužské reprezentace se rozhodl ještě nezúžit nominaci, a proto všichni hráči, kteří se zúčastnili tohoto turnaje, mohou nadále bojovat o místo v konečné nominaci.

Hodnocení trenérů:
S celkovou přípravou na nacházející ME jsme spokojeni. Samozřejmě jsme se v herních činnostech nevyvarovali chyb, ale k to k přípravě patří. Hráči se zápas od zápasu zlepšovali a byla na nich vidět herní pohoda a sebevědomí. Na turnaji jsme vyzkoušeli celkem 14 hráčů a můžeme říct, že vybrat 12 hráčů pro nás nebude lehké, konkurence v týmů je obrovská. Před turnajem ve Vídni jsme po Vánočních svátcích  absolvovali přípravu v SC Nymburk (již třetí v rámci přípravy), kde jsme měli veškerý komfort od regenerace až po velmi kvalitní hrací plochu, která nám v přípravě velice pomohla. Je pozitivem, že pohodová a soudržná atmosféra uvnitř mužstva  z MSH v Lipsku a ME v Praze přenesla i do přípravy na nastávající MEH v Praze.  

Nominace mužů ve Vídni:

Filip Neusser TG Frankenthal
Tomáš Procházka Mannheimer HC
Ondřej Vudmaska HC Bohemians
Martin Hanus SK Slavia Praha
Jakub Koryťák TJ Litice Plzeň
Martin Capouch SK Slavia Praha
Tomáš Jahoda HC 1972 Rakovník
Dan Piterák SK Slavia Praha
David Vacek SK Slavia Praha
Jakub Kyndl SK Slavia Praha
Štěpán Bernátek Feudenheimer HC
Lukáš Plochý HC Bohemians
Adam Uhlíř TJ Litice Plzeň

Treneri: Miroslav Ludvík, Tomáš Babický
Atletický trenér: Marek Brada
Fyzio: Zuzana Indrová
Video: František Stránský
Manažer: Jiří Huptych

 

VÝSLEDKY ZÁPASŮ

ČR : Polsko 8:7
B: Kyndl 2x, Capouch 1x, Bernátek 2x, Procházka 1x, Vacek, Jahoda

ČR : Švýcarsko 5:2
B: Plochý 1x, Bernátek 1x, Vudmaska 1x, Vacek 2x 

ČR : Rakousko 6:3
B: Procházka 2x, Plochý 2x, Bernátek, Piterák

ČR : Německo 4:5
B: Bernátek 2x, Kyndl, Vacek 

ČR : Armienem 4:3
B: Uhlíř, Vacek, Kyndl 2x

 

Štěpánka Šmídová

Loading...

Rohrmaxcup 2016, Vídeň, muži a ženy

Loading...

Rohrmaxcup 2016, Vídeň, muži a ženy

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...