Muži opět potvrdili svou kvalitu!

24.1.2011

Reprezentační celek ČR se o tomto víkendu zúčastnil velmi kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje v Lipsku. Přes počáteční ospalost a pomalý rozjezd naši muži po roce opět tento turnaj vyhráli. Obhajoba se však nerodila lehce, neboť úvodní výkon byl poznamenán přesunem do místa dějiště, kde v důsledku brzkého, ranního vstávání byla na hráčích cítit únava.

V prvním zápase se Češi utkali s týmem Polska, na které nestačili a prohráli 2:5. Je nutno dodat, že vyhlášený bundesligový ostrostřelec Štěpán Bernátek neproměnil penaltu a dvakrát minul z „metru“ zcela odkrytou branku.

V druhém zápase proti celku Ruska došlo k mírnému zlepšení výkonnosti, jak v defenzivní tak ofenzivní činnosti, přesto hlavní trenér Althoff spokojen nebyl, ač hráči Ruska mohli být rádi za remízu 5:5.

Ve večerním zápase se český tým utkal s velmi silným výběrem „východního“ Německa. Toto mužstvo dokázalo dvakrát porazit silnou Anglii a remizovat s celkem Ruska a nakonec obsadil konečné třetí místo. Výhra 5:4 rozhodla, že Češi budou bojovat o finále druhý den s Anglií.

Trenér Althoff poprvé projevil mírnou spokojenost. Za připomenutí stojí, že se gólově prosadil benjamínek mužstva Josef Dašek, který ve svých 37 letech potvrdil svoji kvalitu a přehled i na mezinárodní scéně. V neděli dopoledne čekal na náš tým souboj s Anglií o finále turnaje.

Anglii, v čele s hráči jako jsou Middelton, C. Mantell, R. Mantell, Tindall jsme porazili 4:3, kdy všichni hráči podali již dobré výkony s příslibem lepších časů a bylo jen otázkou, zdali výkonnost bude stoupat či na týmu se projeví únava. K tomuto zápasu je dobře si připomenout, po osmi letech mezinárodní návrat Pavla Hraby. Po tomto vítěství jsme mohli myslet na odvetu s týmem Polska, neboť naši severní sousedé s přehledem vyhráli skupinu s plným počtem bodů.

Finále nezačalo dobře, kdy po chybách ve středu, během deseti minut poláci skórovali 2 x. Brzy však naši muži zápas obrátili - Piterák střela do šibenice (Štěpán konečně nahrál), Procházka proměnil penaltu a David Vacek dorážel, po neuvěřitelné bombě Peřinky. Oba týmy si vytvořily mnoho šancí a celkově lze říci, že zápas byl vyrovnaný. Avšak chytrost a vůle po vítězství byla na naší straně. Nakonec jsme favority MS v Poznani porazili 8:5. Trenér Althoff snad poprvé během turnaje hráče pochválil a byla na něm vidět chuť a odhodlání se s naším mužstvem porvat o úspěch v Poznani.

Standardně kvalitní výkon podal bijec zadních řad Tomáš Procházka, přičemž však dlužno dodat, že by měl zapracovat na své oblíbené disciplíně, a to střelby rohů.

Výsledek tohoto turnaje nelze přeceňovat. Češi měli zápas od zápasu zlepšující se tendenci. Všichni hráči podali dobré výkony. Nejlepším gólmanem turnaje byl ohodnocen kapitán družstva Filip Neusser. Hrdinou týmu byl Aleš Peřinka, který měl tu čest seznámit se s německým zdravotním systémem – 6 stehů nad i pod pravým okem, přesto turnaj dohrál a byl jednou z vůdčích osobností mužstva. Po tomto turnaji trenér Althoff oznámil konečnou nominaci na MS. Do finální dvanáctky se bohužel nevešel mladý, talentovaný útočník Rakovníka a budouci naděje našeho sportu Tomáš Jahoda.

V poslední fázi přípravy na MS naše mužstvo bude absolvovat ještě třídenní soustředění v Mannheimu, kde v jeho rámci sehraje 2 utkání s týmem Austrálie (účastníkem MS). Po návratu z přípravného kempu budou mít hráči dva dny odpočinku a pak už odjezd do dějiště MS.

Po skončení turnaje se celý tým radoval z úspěchu juniorek a touto cestou posílá našim šikovným děvčatům gratulaci. Jsou nám inspirací.

Konečná nominace zde.

 

Připravil Mirek Ludvík

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace muži > Archiv akcí > Muži opět potvrdili svou kvalitu!

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...