Muži vstupují do boje o Olympijský sen

3.9.2014

Hradec Králové - Český tým vstupuje do bojů o OH v Rio de Janeiru 2016.

Mužský turnaj prvního kola Světové ligy začal již v pondělí a na programu byla utkání Slovenska s Běloruskem a Ukrajiny s Litvou. Naši muži měli volno, ale v dějišti HWL již byli připravení.

Co reprezentační tým za první turnajový den zvládl? Úspěšně prošel pasovou kontrolou, dokonce ani s vybavením nebyl problém. Prozatím. Kontrola hokejek bude až před prvním zápasem, tedy v úterý. Zabydlel se v krásném hotelu na náměstí Hradce Králové a hned poté jsme se přesunul na oficiální trénink. Na tým čekala připravena šatna, za kterou by se nemusel stydět ledajaký tým ve fotbalové Champions League. Každý měl své místo, svojí jmenovku, turnajovou visačku a kompletní sadu dresů a oblečení. Na tréninku se ladily taktické věci, trénovaly trestné rohy a také samostatné nájezdy, které přijdou na řadu, pokud zápas v základní hrací době skončí remízou.

Trenéři Ludvík s Babickým vidí šance mužské reprezentace vcelku jasně. "Cíl turnaje je jasný. Chceme využít domácího prostředí a postoupit do dalšího kola Světové ligy. Nicméně jsme si vědomi kvality soupeřů a víme, že nás nečeká procházka růžovou zahradou. Mimo postup jsme si dali za úkol také náš tým osvěžit mladými hráči a zapracovat je do sestavy. Z dlouhodobého hlediska je pro nás tento turnaj velmi důležitý - ukáže nám jak to, jak velké máme šance v olympijské kvalifikaci, tak i připravenost na ME 2015, které bude rovněž v České republice."

Na středečním pořadu dne je zápas s Litvou, která prohrála s Ukrajinou 10:2. I přes tento výsledek ale soupeře český tým nehodlá nijak podcenit a dle slov z kabiny se chce soustředit zejména na svůj výkon. Tým, v čele se zkušenými hráči jako jsou Neusser, Procházka nebo veterán Kotrč, vstoupí do turnaje v 17:45 v Aréně ve Farářství. Přijďte povzbudit český tým v cestě za olympijským snem!

 

-voh-
-jam- 

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace muži > Archiv akcí > Muži vstupují do boje o Olympijský sen

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...