Na prvenství aspiruje pět týmů – Je to dobře nebo špatně?

20.3.2011

Připomeňme si nejprve pořadí po skončení podzimní části pozemkářské extraligy mužů.

 

1. Slavia Praha 9 6 3 0 54:22 21

2.Rakovník 10 6 2 2 56:26 20

3.Litice 10 6 1 3 45:23 19

4.Slavia Hr.Králové 9 5 3 1 28:22 18

5.President 9 6 0 3 32:27 18

6.Mnichovice 10 1 2 7 22: 47 5

7.Bolevec 9 1 2 6 9: 36 5

8.Hostivař 9 1 1 7 21:46 4

9.RD 18 3 0 0 3 3:21 0

 

Sluší dodat, že na řízení 39 utkání se podílelo především devět rozhodčích – Hupcej a Němeček si připsali jedenáct zápasů, Štěpnička 10, Mejzlík 9, Tóth a Volf po 8, Podmol 7, Šulc 6 a Vladimír Kavan 4.

(Po jednom rozhodovali Babická, Kavanová, Korbel, Kozáková a Pravda.)

Shorauvedenou otázku jsme položili třem trenérům. S odpovědí neváhali:

 

Michal Soukup – Litice:

Podle mého názoru je jen dobře, že se objevila vyrovnaná pětka a přibylo rovnocenných střetnutí. Bohužel my jsme nezahráli podle našich

představ. Titul, kterému poprvé v historii tleskali naši příznivci, měl nemilý dopad, zůstali jsme ležet na vavřínech. Navíc se změnila sestava, noví mladíci potřebují čas, aby se přizpůsobili vyšším požadavkům. Samozřejmě bude zajímavé zjistit, jak se projeví zimní příprava – tréninky vytrvalosti probíhaly jinak než bylo dosud zvykem, prakticky od konce listopadu po celou poměrně dlouhou zimu, na hůl se sáhlo až v polovině března. Větší vyrovnanost nejvyšší soutěže odpovídá mým představám. Mrzuté je ovšem, že se tím nezvyšuje celková kvalita. Konkurence v týmech je nedostatečná, nelze přehlédnout, že pozemní hokej u nás bohužel hraje stále méně lidí a ubývá i družstev. Samozřejmě má to dalekosáhlý dopad – kvalitě soutěží to nepřidá.

 

Pavel Hraba – HC Rakovník

Vyrovnanost každému sportu prospívá. Chtělo by to ovšem bližší důkladnou analýzu, podrobnou, důslednou, která by umožnila zjistit příčiny této změny. Zda nedošlo třeba k tomu, že Slavia se poněkud zhoršila a ostatní zlepšili, zkrátka se dopátrat objektivně tomu, proč najednou má pět týmů možnost být mistrem. U nás v Rakovníku nelze přehlédnout, že se sice ledacos zlepšilo, ale současně náš tým stárne.Právě v utkání se Slavií byla tato skutečnost markantní. Osobně jsem sice remízu 5:5 samozřejmě uvítal. Současně jsem si však pochopitelně uvědomil, že naši i větrem už ostřílení borci těm slávistickým mladíkům v soubojích, kdy rozhodovala rychlost, docela stačili a nebylo moc výjimečné, když je dokonce v tomto bodě občas

předčili.

 

Tomáš Babický – Slavia Praha

Pro náš tým je v poslední době dost typické, že dochází ke změnám v jeho složení. Nese to sebou pochopitelně jak klady, tak i zápory. V dohledné době se třeba do Itálie vrátí Richard Kotrč. Hráč, jehož kladem je mimo jiné zkušenost i stabilní forma. Oporou obrany by opět měl být Vojta Sládek, který se podrobil dvěma operacím a pevně věřím, že bude znovu hráčem, na kterého je spolehnutí. Nenápadný možná svou hrou, ale o to víc potřebný pro svou bezchybnou herní orientaci. Vítaný je samozřejmě i návrat Tomáše Hanuse. Pevně věřím, že změny v sestavě přispějí k dalším úspěchům našeho herního pojetí a projeví se v neposlední řadě i na skóre.

 

 

Připravil Jan Vaněk

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga muži > Na prvenství aspiruje pět týmů – Je to dobře nebo špatně?
Loading...

Extraliga muži

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Extraliga muži

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...