Naše řady opustila legenda

15.5.2011

Eva Maříková jako trenérka na OH 1980Eva Maříková jako trenérka na OH 1980
Eva Maříková jako trenérka na OH 1980

Jménem Českého svazu pozemního hokeje se smutkem oznamuji, že nás 14.5.2011 opustila po dlouhém boji se zákeřnou nemocí nejúspěšnější česká trenérka Eva Maříková. Eva odešla v poklidu za přítomnosti svých blízkých tuto sobotu v rodném domě v Kostelci nad Vltavou. 3.7. by oslavila své 79.narozeniny.

Eva Maříková - trenérka. Dovedla naše reprezentantky k historickému úspěchu - zisku stříbrných medailí na Olympijských hrách v Moskvě 1980. Mezi její další trenérské úspěchy patří nespočet titulů mistrů Československa s pražskou Slavií a také úspěchy se stejným týmem na evropských pohárech. 

Eva Maříková - hráčka. Před svou trenérskou kariérou dosáhla mnoha úspěchů i na hráčském poli. Nejprve jako hráčka Viktorie Žižkov, následně jako slávistka. Vždy byla velkým vzorem jejích spoluhráček i protihráček.

Eva Maříková - osobnost. V neposlední řadě byla Eva velkou osobností a skvělým člověkem. Člověkem, který vždy na rovinu říkal co si myslí, člověkem, který byl vždy ochoten pomoci. Obohatila naše životy a díky tomu je a bude navždy s námi.

S Evou Maříkovou odchází ze sportovního světa osobnost, která sportu obětovala celý svůj život. V našich myslích však navždy zůstane jako člověk, na kterého můžeme být právem hrdí a pyšní. Její odkaz stále koluje v naších pozemkářských srdcích a věřte, že ještě dlouho bude.

Za to vše ti, Evo, děkujeme.

Budeš nám chybět...

Poslední rozloučení s Evou Maříkovou se bude konat dne 21.května 2011 v 11.30 hodin v chrámu Páně v Kostelci nad Vltavou a po bohoslužbě slova bude uložena do rodinného hrobu na hřbitově v Kostelci nad Vltavou.

pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Ostatní > Naše řady opustila legenda

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...