Návrat Hostivaře mezi elitu ledacos naznačil

12.9.2010

Menší zkoušku státníkovu podstoupil tým  HC Hostivař při svém návratu do extraligy. Navzdory prohře s hradeckou Slavií lze hovořit o jeho slibných ambicích. Sběratelé rarit jinak nesporně upoutají  naprosto stejné výsledky jak pokud jde o první poločasy, tak i ty konečné - Na Groši i v Edenu.

HC Hostivař – Slavia Hradec Králové 2:4(1:3)

Než se nově sestavený domácí tým pořádně  rozkoukal, prohrával  po patnácti minutách 0:3. Zjistil víc než výrazně, jak se třeba nevyplácí ignorovat  osobní bránění Martina Tomse. Hráče, který, když je při chuti, dokáže s míčem čarovat a góly dává zdánlivě nevídaně lehce. V tomto případě šlo o dva, druhý v pořadí zaznamenali hradečtí po ukázkové, bleskurychlé kombinaci v sedmé minutě z trestného rohu Tomášem Melzerem. Slouží ke cti hostivařského týmu, že  neklesl do kolen, nepropadl panice, ale postupně zlepšil kombinaci a snížil počet nepřesných přihrávek. Přibývalo skrumáží před brankou Tomáše Hanuse, který   nahradil zraněného brankáře Tomáše Keprtu, dlouholetou oporu týmu, jednoho z nejlepších v republice.  Jedné z nich využil Filip  Vymystický ke snížení dosti hrozivě vypadajícího brankového stavu na 1:3,  Roman Mařík naznačil, že jeho úniky  znamenající onu pověstnLou neoddělitelnost od míče přetrvávají, i když patřičné zakončení se tentokrát postrádalo. Další trestný roh získali hradečtí po obětavém pádu Václava Pilného, vytěžili  z toho jen v pořadí třetí trestný roh.

Poté, co míč se  ve druhé půli málem otřel o tyč hradecké branky, Martin Toms slibně zakončil svůj únik přihrávkou  Tomáši Melzerovi, střídavě  demonstrovali své umění oba brankáři Tomáš Hanus i David Pazdera. Hosté překvapivě polevili, nepřesností přibývalo. Hostivařští převzali iniciativu. Vyústila v sólo Petra Kaplana, Maříkovu střelbu, kdy míč hradeckou branku sice jen o málo, ale přesto minul.Důležitý, patrně pro konečný výsledek rozhodující gól padl z hole Tomse (opět neobsazen – 1:4.)Pátý gól hostů po zahrání trestného rohu  sice pak už nepadl, v poslední minutě ze stejné standardní situace se zásluhou Lukáše Svobody  změnil konečný výsledek na 2:4. Řídili Mejzlík – Tóth.

Trenér HCH Miroslav Smolík přijal nepříznivý výsledek se stoickým klidem: „Nevidím prohru dramaticky, jde o nově vytvořený tým a první utkání v extralize po roční přestávce.“

Marek Machút, hrající trenér a kapitán mužstva: „Extraligu považujeme za důležitou součást našeho herního programu,  zahrnujícího Interligu –zítra v neděli se zúčastníme kvalitně obsazené soutěže v Rakousku.“

Ž e n y:

HC Hostivař – HC Praga  2:3(1:3)

Utkání začalo z hlediska domácích impozantně: domácí hráčky dokonale  využily neskutečně volného prostoru ponechaného  v obranné čtvrtině hostí, z prvního sóla, k němuž se odhodlala Denisa Neplechová, gól sice nepadl, repríza o minutu později však změnu na střelecké tabuli přinesla, samozřejmě díky zmíněné nejobávanější střelkyni domácích – 1:0.  Šlo možná o potřebné varování. Ke zdařilému  úniku totiž přešla Kateřina Laciná, v pravý čas  zakončen přesnou přihrávkou Michale Kolářové – 1:1. Vše otázkou pěti minut.

V následujících  se  bohužel na obou stranách zapomínalo i  na ta základní pravidla hry, která k úspěchu v tomto sportu vedou. Počet chybně zahraných přihrávek, ztrát míče na obou stranách, se zvyšoval geometrickou řadou, oba týmy promarnily trestné rohy,  neproměnila se penalta, změnit skóre se po zdařilé samostatně vedené akci povedlo jen Haklové(l3.)

Po přestávce Praga nezůstala  nic dlužna, Laciná napodobila domácí tým rychlým únikem po levé straně hřiště, nezaváhala ani po proniknutí do kruhu. Uběhlo pouhých 63.vteřin a střelou přesně mířenou do  vzdálenějšího nekrytého růžku branky skórovala – 1:3. Samozřejmě v té chvíli ještě netušila, že tím rozhodla o zisku tří bodů…

Byly to totiž překvapivě hráčky domácích, hrající bez možnosti střídání, kterým patřil závěr utkání. V posledních minutách se rozhodly pro zteč a  Denisa Neplechová po zásluze ji korunovala gólem  - 2:3!

Rozhodčí Mejzlík – Tóth.

Slavia Praha – Bohemians 3:0(1:0)

Góly: Kamarádová, Capouchová, Reinosová

Trenér Vlado Poludvorný:  „Šlo o zápas, který samozřejmě poznamenal začátek sezony. Hra byla otevřená, naše hráčky si vytvořily více šancí. Spokojen jsem tak na 70 procent.“

Mnichovice – Rakovník  3:7(1:3)

Příští 3.kolo se uskuteční v sobotu 18.9., na programu jsou tyto zápasy:

Praga – Mnichovice 9,30 na Zeleném pruhu, Slavia Hr.Králové-Hostivař 11,00 Malšovice, Rakovník – Slavia Praha 13,30 stadion u nábřeží TGM

M u ž i

Litice – Bolevec 4:0(1:0) Dolejš 2,Strejc,J.Koryťák

President – Slavia Praha 2:4(1:3)

Mnichovice – Rakovník   0:7(0:2)

Litice – Hostivař 6:2 (4:0)

Dolejš, Sochor,Straka, Vychron,T.Koryťák,Boyd - Kaplan, Tomáš Pauer (pen.)

Připravil Jan Vaněk

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga muži > Návrat Hostivaře mezi elitu ledacos naznačil