Největší Eurohockey festival se blíží

7.8.2013

Největší Eurohockey festival se blíží

Dobrý den hokejoví přátelé,

Do začátku Mistrovství Evropy v Belgii chybí už jen pár okamžiků. Jak jistě víte, zúčastní se ho i naše mužská reprezentace díky vítězství na ME divize B na Ukrajině v roce 2011, kde hrála pod vedením Michala Tomse a Petra Troníčka. Za chvíli budeme mít možnost poměřit se s velikány, jako jsou Španělsko, Belgie, Německo, Holandsko... Osobně se na turnaj moc těším. A to nejen proto, že se bude jednat o festival pozemního hokeje. 

Belgický svaz pojal organizaci velmi svědomitě a zeširoka. Chystá se mnoho akcí mimo hřiště - pro mladé i dříve narozené - např. hudební festival, sportovní veletrh... Cílem není nic menšího než jedna z největších sportovních akcí v Belgii v tomto roce. Účast přislíbil dokonce i belgický král Phillipe. Pozemní hokej v této zemi je v posledních letech na velkém vzestupu. Úspěchy reprezentace pomohly propagovat náš sport v oddílech i ve školách. Entusiasmus mnoha dobrovolníků a profesionálů v posledních letech nese své ovoce. Jejich současná hrdost na to, co se jim v Belgii povedlo, je v tuhle chvíli k nezaplacení. A během tohoto mistrovství proto uvidíme na jejich tvářích mnoho úsměvů. Těch samých úsměvů, které vás budou provázet turnajem na každém rohu, a které se také budou podílet na perfektním chodu šampionátu. O tom jsem přesvědčen.

Jak je ze jmen našich soupeřů zřejmé, nečeká nás jednoduchý turnaj. Pevně ale věřím, že žádný z pravých fanoušků českého pozemního hokeje si turnaj a výkony našich hráčů, které budou kormidlovat Chris Faust, Mirek Ludvík a Tomáš Babický, nenechá ujít. Všichni v Belgii budou naší energii a podporu potřebovat. 

Vzkaz hráčům. 

Rád bych Vám popřál krásný turnaj. Vím, že jste na sobě hodně pracovali. Zároveň díky svým zkušenostem vím, že úroveň turnaje bude vysoká, hodně vysoká. Budete hrát proti hráčům, kteří hokeji obětují spoustu času. Většina z nich je profesionálů. Mnoho z nich hrálo na Olympijských hrách, Mistrovství světa, EHL... Ano, ti hráči si zaslouží respekt, ale... NEBOJTE SE JICH! Jsou to také jen lidé, kteří chybují. Irové a Belgičané jsou pro mne důkazem, že je možné se postupně dostat ke špičce a hrát i s top týmy vyrovnané zápasy. 

Uvědomuji si, že technicky, takticky i fyzicky už se do příštího týdne zlepšit moc nemůžete. Bude to spíš jen o Vašich hlavách. Snažte se být pozitivní a brát si z každé chvíli na hřišti to, co je jen možné. Nic nepodceňte, připravte se na zápasy a na hřišti nechte vše, co jen je možné. My všichni Vám budeme posílat naši energii. 

Pro vás zkušenější. Vezměte zodpovědnost na hřišti v těžkých momentech na sebe a nikdy nezapomeňte, že jste příkladem pro mladší. Ať už pro ty, co jsou s vámi na hřišti nebo pro ty, kteří se na vás dívají v televizi. Opravdový vůdce umí hrát sám dobře. To, co ho dělá vůdcem ale není jen jeho výkon, ale také to, že dokáže motivovat své spoluhráče k lepším výkonům. Vy mladší - na turnaji tohoto typu už není možnost ani čas se schovávat za starší nebo zkušenější kolegy. Nikdo od vás nečeká, že budete vést tým, ale zároveň máte obrovsky důležitou úlohu na hřišti - každou sekundu co na něm jste. Pro vás všechny. Budou momenty na hřišti, kdy vás budou soupeři přehrávat a vy nebudete vědět, kam dřív. Snažte se zachovat klid a zkuste vždy jako tým najít operativní cestu. Počkejte si na svou příležitost a zaútočte ( určitě jste viděli Russela Crowa ve filmu Gladiátor :-) ). Věřte mi, že veškerou vaši snahu na hřišti oceníme. 

Kluci. Není čas na hrdinství. Je to sice klišé, ale budete tak silní, jako je nejslabší článek vašeho týmového řetězu. Vím, že spolu, jako jeden tým, můžete dokázat něco pozitivního. Nejde o výsledek na turnaji, ale o to, jaký dojem na něm zanecháte. Stejně jako u benjamínků, jde o to, si to na hřišti užít a něco si z turnaje odnést. A proto vás vyzývám - užijte si tento ojedinělý svátek pozemního hokeje! 

Fandím Vám a přeji hodně moudrosti, skromnosti, odvahy a dravosti během následujících dní! 

Uvidíme se na hřišti.

Gino 

 

pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Ostatní > Největší Eurohockey festival se blíží
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...