Nikol Babická jde ve stopách mámy

28.8.2018

Nikol Babická (19 let) působí již druhým rokem jako rozhodčí, a to nejen na domácí scéně, ale také v mezinárodním hokeji.

Hráčka reprezentace žen se rozhodla na hřišti převzít i jinou roli, a to roli rozhodčí. Jde tak ve stopách své mámy Heleny Babické, která je zkušenou rozhodčí a má za sebou již nespočet odpískaných utkání jak na domácí, tak na mezinárodní půdě.

Pro Nikol je pozice rozhodčí novou výzvou a také způsobem, díky kterému může být součástí týmu i v momentě, kdy nemůže vyjet na mezinárodní turnaje jako hráčka.

Píská zápasy českých lig a letos si odpískala Mistrovství Evropy dívek do 18 let v Rakovníku. To pro ni je prozatím největším zážitkem. Pochvaluje si především porady před každým zápasem, kde si rozhodčí stanoví cíle, které chtějí během zápasu splnit, a posunout se tak ve svém výkonu dále. Přináší to také zkušenosti od starších rozhodčích. 

"Sama po turnaji vím, že bych měla víc komunikovat a dávat více karet, aby se zápas nevyhrotil." o čemž se přesvědčila právě na turnaji v Rakovníku. 

Cíle si neklade malé, chce se dostat až na olympijské hry, pokud ne jako hráčka, alespoň jako rozhodčí. V tuto chvíli je již nominována na Halové mistrovství Evropy dívek do 21 let, kde bude ale pravděpodobně sama hrát. Hraní je pro ní stále prioritou, přiznává. 

"Pískání je super příležitost, jak být součástí týmu a hokejové rodiny ve chvíli, kdy nemůžu jet jako hráčka."

K situaci v českém hokeji se vyjadřuje pozitivně a jako důležitou součást vnímá vzdělávání a otevřené kurzy, které vedou nejlepší čeští rozhodčí jako Jakub Mejzlík, Tomáš Holek či Helena Babická atd. Sama se zúčastnila kurzů i v zahraničí a považuje je za obrovský přínos.

Nikol může být inspirací pro další hráče a příznivce hokeje, aby se stali sami rozhodčími. V pozemním hokeji jsou noví rozhodčí potřeba jako sůl.

Další seminář rozhodčích otevřený i pro veřejnost proběhne již tento víkend 2.9. v 10:30 na Slávii. Hlavním řečníkem bude Jakub Mejzlík. V případě zájmu kontaktujte Tomáše Holka - tomas.holek@pozemnihokej.cz.

 

Veronika Decsyová

pozemnihokej.cz > Rozhodčí > Články > Nikol Babická jde ve stopách mámy
Loading...

Články

Stránkování

12 3 4 5 6 7 >
 
 
Loading...

Články

Stránkování

12 3 4 5 6 7 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...