MS Poznaň - Den nula

7.2.2011

MS Poznaň - Den nula
Zranění Jakuba Kyndla
První seznámení s halou

Mise započata.

Po strastiplné cestě z Prahy do Poznaně, poznamenané výmoly na polských silnicích, dorazily po 7 hodinách jízdy autobusem oba české týmy do dějiště světového šampionátu. S překvapenými úsměvy na tváři jsme však ihned po příjezdu měli možnost sledovat, jak celé město žije touto velkolepou akcí. Billboardy, obří reklamy, plakáty na zastávkách, polepené tramvaje a autobusy, poutače na hotelu. To vše bylo k vidění. 

Po rychlém odbavení na hotelu v centru města, vzdáleného zhruba půl kilometru od místa konání - poznaňského veletržního paláce - se český tým  rozdělil. Ženy čekala krátká porada před tréninkem, kdežto mužská složka putovala na oběd.

Jemnější složka celého týmu měla naplánován trénink v hale číslo 1 od 15.hodiny. Po prozkoumání celého areálu následovalo krátké rozehřátí a následný přesun na hrací plochu. Krátce před našimi hráčkami dotrénovali největší favorité mužského turnaje - reprezentanti  Německa. České dívky obdivovaly zejména hráče s číslem 13 Tobiase Haukeho, se kterým Vám přineseme v průběhu šampionátu krátké interview. Nutno podotknout, že "Tobi", jak je familierně nazýván, si s míčkem  rozuměl opravdu brilantně. Věřme, že si nějaké triky odkoukaly i naše dívky a hned od zítra je začnou používat. Samotný trénink probíhal pod vedením trenéra Christophera Fausta  klasicky, jak tomu bývá v nové hale. Přihrávky, osahání modrého umělého povrchu, zvyknutí si na odraz mantinelů a zaměření se na celkovou orientaci na hřišti. Následovala modelová hra staří x mladí a závěr tréninku patřil standardním situacím. Pozitivem je to, že všechny hráčky jsou v pořádku a nažhaveny na turnaj.

Po ženách nastoupili na hrací plochu muži a vše probíhalo v podobném duchu jako na tréninku předešlém. S výjimkou toho, že byl domluven na druhou polovinu času zahřívací zápas proti hráčům Oranjes - Nizozemcům. Utkání se odvíjelo v bojovném duchu a chvílemi nebylo poznat, že se jedná pouze o přípravu. Naši hráči měli možnost vyzkoušet si různé herní varianty, kdy střídali tzv. nátlakovou hru /press/ a zónovou zataženou obranu. O výsledek v tomto případě nešlo, nicméně pro agentury dodejme, že utkání skončili spravedlivou remízou 3-3. Naši reprezentanti si po utkání vyzkoušeli pár trestných rohů a trénink zakončili výklusem. Drobnou vadou na kráse je jen lehké zranění Jakuba Kyndla, který nenastoupil do utkání, aby pošetřil svůj natažený pravý stehenní sval. Věřme, že zítra bude již plně k dispozici trenéru Thorstenu Althoffovi.

Po návratu čeká oba týmy rehabilitace, masáže, večeře, rozbor videa a zejména kvalitní spánek před zítřejším velmi důležitým vstupem do turnaje. Muže čeká od 16.15 nebezpečný tým Anglie, ženy s napětím očekávají již od 12.30 Rakušanky.  Velmi pozitivní je, že se obě mužstva na svá zahajovací utkání těší a panuje v nich zdravá bojovná nálada.

Věřme, že si v neděli budeme moci společně odškrtnout HMS jako: Mission completed...

Mezi řádky: 

Dnešním tématem je hala, kde se MS koná. Jedná se o dva pavilony v poznaňském veletržním paláci. Nutno podotknout, že velmi vkusně a zajímavě připravené. Oba naše týmy se srovnávaly v průběhu tréninku relativně těžko s povrchem, který je odlišný od těch, na kterých se hraje standardně. Povrch lehce zadrhává. Jde však pouze o zvyknutí si…každým okamžikem se sžití s terénem vylepšovalo a na konci obou tréninků už hráčům téměř nedělal problém. Utkání se budou hrát žlutým míčkem /dalšími variantami byla oranžová a bílá barva/. Nejdiskutovatelnějším bodem dne bylo ostré světlo v hale /viz naše videa/. Světla byla dost nízko a  jak kamerám, tak hráčům to velmi vadilo…Problémem se bude do zítra zaobírat vedení FIH, které se pokusí situaci vylepšit.

Zajímavost dne:

Zajímavostí je, že na lavičce hráčů Oranjes seděl jeden z nejpovolanějších a nejobávanějších útočníků světa. Na tom by nebylo nic až tak zajímavé, pokud by se však nejednalo o Floriana Kellera - Němce, který byl ještě krátce  před šampionátem v nominaci německého týmu pro MS v Poznani. Florian se však rozhodl pro /zřejmě lukrativní a zajímavou/ nabídku vykonávat funkci asistenta holandského národního týmu. I tak však Němci budou na tomto mistrovství patřit mezi nejžhavější z žhavých favoritů. Tradičně vyhrocené utkání dvou odvěkých rivalů Německo - Holandsko tak bude mít další, značně pikantní náboj.

Smolař dne:

 Štěpán Bernátek. Tento rtuťovitý forward se potýká s komplikacemi v podobě bolavého zubu. Již od neděle, kdy se na plzeňské pohotovosti podrobil zubařskému zákroku, musí ledovat pravou část svého obličeje, protože bolest neustupuje. S povzdechem v hlase jsme zavzpomínali na služby věrného doktora - zubaře Petra Dvořáka, který zde s týmem není.

Vítěz dne:

Jakub Mejzlík. Přesto, že nebyl nominován na MS jako rozhodčí, měl možnost řídit utkání v dějišti šampionátu. Odpískal přípravný duel mezi ČR a Holandskem. Stal se tak paradoxně prvním rozhodčím, který vedl utkání na MS. Milou povinností je zmínění se o úspěchu jiného českého rozhodčího - p .Michaela Soukupa, který bude ČR na MS reprezentovat na poli mužů s píšťalkou. Držíme mu palce!

Článek bude v průběhu zítřejšího dne doplněn o aktuální videa z místa šampionátu.

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Ostatní > MS Poznaň - Den nula
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >
 
 
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...