Očekávaný návrat usměvavého sympaťáka

22.3.2011

Vejde krokem nekulhavým. Už i to je pro něj v této chvíli výhra. Spolu s ním přichází téměř 20 titulů mistra republiky a nespočet reprezentačních startů. To je jeho historie. Vojtěch Sládek - nyní již jeden z nejzkušenějších hráčů české extraligy.

Byl jsem rád, když přijal mé pozvání na pozdní pondělní večeři. Stejně jako mnohé z vás mne zajímalo, kdy už ho uvidíme opět rozdávat radost na pozemkářských kolbištích. Ale k tomu až později. První důležitou věcí bylo zvolit něco dobrého k jídlu. Já si objednávám dietní salát s kuřecím masem a Vojta volí svou klasiku. "Pořádný krvavý steak - to je moje. Když je z mladého telátka, tím lépe", dozvídám se. Čas, vyplňující mezeru mezi objednáním a servírováním, prokládáme hovorem o mimosportovním životě. 

Vojta mi sděluje, že už pět let pracuje ve firmě se stínící technikou. "Mám na starosti svou pobočku v Jesenici u Prahy. Jsem tam mimo cetrum dění a mám tam ten svůj klid. Práce je poměrně dost, nestěžuji si." Propojení s pozemním hokejem je patrné i v zaměstnání. "Často spolupracuji s Patrikem Buškem, který pracuje ve firmě, která dodává okna. Samozřejmě se snažím vycházet vstříc i známým z hokeje, když někdo něco potřebuje, rád pomohu. V poslední době to byl třeba Fanda Daníček, Petr Černý nebo Honza Vašíček." V práci se mu snaží vycházet s hokejem vstříc, ale téměř celá jeho dovolená mu padá právě na pozemák. V loňském roce si ale díky svému zranění dopřál i svou přítelkyní Kateřinou vytouženou dovolenou na Krétě. Nedostatek času byl také zásadním důvodem, proč se Vojta rozhodl skončit v reprezentaci. "Myslím, že je to spíš pro mladý kluky, kteří studují nebo se hokejem živí a jsou tím naprosto pohlcený. Navíc, člověk čas nezastaví a tělo je občas taky už proti." Tím se plynule dostáváme k jeho současnému zranění a aktuálnímu stavu.

"Už od Final Four v hale 2010 laboruji se zraněným kolenem. První diagnózy nevypadaly nějak hrozivě, ale po artroskopii jsem se dozvěděl, že se jedná o přetržený vnitřní křížový vaz. Minulý rok jsem tedy tak nějak "šolíchal" a operaci odložil i kvůli práci na letošní leden." Vojta absolvoval u MUDr. Pečeného v Berouně plastiku daného vazu a relativně rychle začal s rehabilitací. "Byl jsem trošku zaskočený. Vzhledem k tomu, že už jsem absolvoval v roce 2009 stejnou operaci na druhé noze, tak jsem věděl do čeho jdu. Rehabilitace však letos začala rychleji než jsem čekal. Pozitivně se to však projevilo na mé hybnosti, jsem spokojen", svěřuje se hokejista, který má za sebou již několik zranění. "Zlomené nosy, vyražené zuby a oděrky nepočítám. Nejkurioznějším mým zraněním bylo bezesporu to, které jsem prodělal na začátku mé "chlapské" kariéry. Byl jsem na prvním tréninku před premiérovým PMEZ a nevinná teč Lukáše Lahody pro mne znamenala tři zuby venku. Tomu říkám vstup mezi evropskou elitu", zavzpomínal nyní už s upraveným úsměvem Vojta.

Logicky mne zajímalo, jak to vidí s dalším působením jak v této sezoně, tak i v dalším pozemkářském životě. Rehabilitace prý byla v pořádku a Vojta pečlivě posiloval i doma. "Tento týden se chystám již na klus a plánuji podívat se na hřiště. Hokejka mi opravdu chybí. Na sezonu bych chtěl být k dispozici. Z počátku samozřejmě jen tak zlehka, ale postupem času bych chtěl být plnohodnotnou součástí týmu." Jak je pro tým důležitý nám doložil i trenér sešívaných. "Vojta je hráč, jehož kladem je mimo jiné zkušenost i stabilní forma. Měl by být opět oporou obrany a pevně věřím, že bude znovu hráčem, na kterého je spolehnutí. Je možná nenápadný svou hrou, ale o to víc potřebný pro svou bezchybnou herní orientaci", svěřil se nám Tomáš Babický. "Důvěry trenéra si vážím a věřím, že dokážu pomoci Slavii jak k titulu, tak k postupu na PMEZ v Portugalsku. Tam doufám, že nejenom nachytáme bronz, ale i body do koeficientu, který by zajistil naší republice místo v EHL. Ta zůstává totiž mým velkým snem", reagoval Sládek.

V tom momentě nám přináší naše jídlo a rozhovor spíše směřuje k tomu, co kuchaři dokázali vykouzlit na našich talířích. Spolu s uvolněnou atmosférou se dostáváme i k volnějším tématům. Mimo rehabilitace a posilování si v "bezhybném" období Vojta oblíbil svou novou hračku - XBox 360. "Bylo to příjemné rozptýlení. Nemohl jsem sice využít pohybový senzor Kinect, ale i tak jsem s konzolí trávil více času než s přítelkyní. Oblíbil jsem si zejména virtuální chytání ryb ve hře Rapala Pro Bass Fishing. Už se těším, až vytáhnu XBox na Slavii do clubhousu a zařádíme si všichni s pohybovým senzorem. Je to opravdu velká zábava."

Spolu s dezertem přichází na řadu ožehavé téma a tím je svatba. "Tak svatbu zatím s přítelkyní tento rok neplánujeme. Jednu velkou party máme totiž před sebou a tou je oslava narozenin jednoho nejmenovaného budoucího třicátníka. Tudíž dvě velké party za sezonu nebudeme riskovat. Uvidíme, jak to bude v dalším roce", dodává s úsměvem na tváři sympatický devětadvacátník. Spolu s dopitou kávou se náš rozhovor blíží ke konci. Nezbývá mi nic jiného než Vojtovi popřát to, aby se dostal co nejrychleji do formy, ve které byl před zraněním, a aby obě kolena držela tak, jak mají. Držíme palce!!!

made by -jam-

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga muži > Očekávaný návrat usměvavého sympaťáka
Loading...

Extraliga muži

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Extraliga muži

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...