Ohlédnutí za seminářem pro brankáře

13.5.2013

O víkendu se na hřišti Slavia Praha uskutečnil seminář pro brankáře. Semináře se zúčastnili brankáři z celé ČR a to ve věku od 6 do 18 let. Seminář byl veden prakticky a to pod vedením reprezentačních brankářů Pavla Hraby, Filipa Neussera, Pavla Chrpy, Tomáše Hanuse a Andrei Vančurové.

K brankářům se přistupovalo individuálně. Tedy každému bylo řečeno, co má zlepšit, na co se má soustředit a jak se v konkrétní situaci zachovat. Byl to určitě veliký přínos pro všechny zúčastněné brankáře a brankářky.

Jak jsme zjistili, bohužel v klubech není příliš prostoru pro zaměření se na trénink brankářů, jak tomu bývá v jiných sportech, tedy tímto chtěl svaz trochu pomoci. Velice nás těší, že účast byla tak veliká. Sešlo se zde kolem 30 brankářů.

Zde je několik slov od Gina Schilderse:

"Chtěl jsem moc poděkovat všem brankářům a rodičům, kteří se tréninku zúčastnili. Jsem rád, že se tolik dětí aktivně zapojilo. Myslím, že stále podceňujeme důležitost brankáře a kolik může znamenat pro družstvo. Doufám, že se každý naučil spoustu nových věcí a hlavně, že to byla motivace pro každého pracovat sám na sobě každý den, každý měsíc, každý rok. Otázka pro trenéry: věnujete vašim brankářům opravdu tolik času a energie, kterou si zaslouží? Vím, že někdy je obtížnétrénovat 15 dětí a ještě se pořádně věnovat brankářům, ale mám na vás prosbu: přemýšlejte o způsobu, jak rozvíjet brankáře. Jsou klíčoví pro úspěch. Zeptejte se někdy vašeho nejlepšího brankáře z oddílu, jestli se může věnovat vašemu brankáři, atd..

Co je dobrý trénink bez dobrého trenéra? S pár nejlepšími brankáři z republiky jsem mluvil o tomto tréninku několik měsíců a jsem hodně rád, že přemenili slova do činů a zorganizovali tento den. Extrémně mě potěšilo nadšení, které jsem viděl mezi trenéry. Předat zkušenosti je nádherné a jsem rád, že vidím naše nejlepší brankáře, jak se věnují nové generaci. Velká pochvala. Speciální poděkování pro Pavla Hrabu, který celý seminář vedl, Pavla Chrpu, Tomáše Hanuse, Filipa Neussera a Andreu Vančurovou. A co by byl dobrý trénink pro brankáře bez našich nejlepších útočníků? Moc děkuji všem hráčům z U18, kteří pomohli! Moc si toho vážím a těším se na další kolo."

O důležitosti brankářů pro tým, není potřeba příliš psát. Je nutné brankáře vychovávat již od mala. Důležitou součástí, co každý brankář má znát a ovládat, je přehled na hřišti a mít dobrou prostorovou orientaci. Proto bude od září nový systém soutěží dětí, kde brankáři budou hrát v poli. Bude hra bez brankářů a na čtyři branky.

Co každý brankář také musí ovládat je technika hokejky, poté až v pozdějším věku (kolem 10 roku) se bude rozhodovat, kdo nakonec zaujme pozici brankáře a brankářky. Více o novém systému soutěží dětí, vás ještě budeme informovat.

Uvedu krátký příklad. Minulý týden se reprezentační družstvo zúčastnilo turnaje Olympijských nadějí v Polsku, kde nám druhý zápas chytal hráč, který ve svém klubu hraje normálně v poli. Bohužel v této kategorii je nedostatek brankářů, tak proto jsme to takto vyřešili. Náš nový brankář měl veliký úspěch, že ani polští trenéři nám nevěřili, že máme jako brankáře, hráče z pole. Tímto jen chci říci, že není důležité, v jakém věku brankář začne.

Zpět k semináři. Jménem ČSPH všem děkujeme za účast, nejen brankářům a brankářkám, ale také reprezentačním brankářům, kteří se velice dobře zhostili úlohy trenérů, ale také reprezentantům do 18 let, kteří posloužili jako střelci.

Děkuji za příjemně strávenou neděli

 

Tomáš Babický 

pozemnihokej.cz > Trenéři > Semináře > Ohlédnutí za seminářem pro brankáře
Loading...

Semináře

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 >
 
 
Loading...

Semináře

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 >
 
 

Trenérský web

Nacházíte se v části stránek Českého pozemního hokeje, které jsou učeny trenérům pozemního hokeje. Pokud máme možnost jakkoli využívat moderních informačních technologií k propagaci a dalšímu vzdělávání samostudiem, případně výměnu zkušeností, je třeba toho využít. Obsah stránek je zaměřen na:

1) informace o seminářích a školeních, včetně možnosti se online přihlásit a zaregistrovat,
články s populárně naučným obsahem,

2) trenérskou znalostní databázi, která obsahuje tréninková cvičení, video ukázky, nebo metodické rady a pokyny k trénování všeobecně,

3) adresář trenérů.


Doufáme, že trenérský web bude cenným nástrojem nejen pro plánování tréninkového procesu všech kategorií, ale zároveň velkou inspiraci a motor pro vlastní práci na poli trenérském