Ohlédnutí za domácím HME žen

15.2.2018

České reprezentantky obsadily na HME čtvrté místo a ukázaly týmového ducha a bojovnost.

19. až 21. ledna se v Praze hrálo Mistroství Evropy v halovém hokeji žen. Do Arény Sparty se sjelo osm nejlepších týmů se starého kontinentu (Německo, Nizozemsko, Rusko, Bělorusko, Polsko, Ukrajina, Švýcarsko a domácí Česká Republika). V posledních letech se díky vysoké kvalitě všech týmů smazávají rozdíly, proto je každé družstvo nevyzpytatelné. Všichni byli zvědaví, jak se tento šampionát vyvine.

 

Naše reprezentantky všem připravily nezapomenutelné chvíle, které byly plné napětí, radosti a sem tam i zklamání. Medaile byla na dosah. Náš výběr skoro při každém zápase musel dokazovat svoji sílu, bojovnost a schopnost otočit výsledek. 

V boji o finále se naše ženy utkaly s favorizovanými Nizozemkami. Při tomto zápase platilo pravidlo nedáš, dostaneš a naše reprezentantky se musely potýkat v 15. minutě s výsledkem 1:4. Opět naše lvice bojovaly ze všech sil a povedlo se jim snížit na 3:4, na Nizozemský výběr to ale nestačilo. Konečný výsledek 3:6.

V zápase o bronzovou medaili se naše ženy bojovaly proti Bělorusku. Bohužel naše ženy opět byly nuceny dotahovat výsledek, kdy prohrávaly 1:3. Opět bojovaly ze všech sil a povedlo se jim vyrovnat na 3:3. Zaplněná Aréna Sparta povzbuzovala naše lvice, jak jen to šlo. Nakonec náš výběr podlehl Běloruskám 3:5.

Naše ženy tímto obsadily krásné 4. místo na Halovém Mistroství Evropy v pozemním hokeji, které se hrálo v Praze. Je to velký příslib na Mistroství Světa, které se koná v Berlíně již od 7.2. 2018.

Titul Mistryň Evropy si odnesl výběr z Německa, kdy na samostatné nájezdy porazil tým z Nizozemska.

A tak jsme opět byly ty, které porazily nového Mistra Evropy.

 

Pusťte si skvělé video, které je všeříkající. Děkujeme za něj Petru Větrovskému.

Loading...

Halové mistrovství Evropy žen 2018 - Praha

Stránkování

12 3 >
 
 
Loading...

Halové mistrovství Evropy žen 2018 - Praha

Stránkování

12 3 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...