Ohlédnutí za turnajem EuroHockey5s dívek

2.8.2016

Naše děvčata změřila síly s evropskými týmy v novém podání pozemního hokeje a to hockey5s, tedy venkovním hokejem s mantinely a se 4 hráči v poli. První zápas byl velikou neznámou a to jak pro hráče a trenéry, tak i pro rozhodčí. Polovinu zápasu nám trvalo, než jsme si zvykly na zúžené hřiště a na silový kolektivní hokej. Ve druhé půli jsme již ale dominovali a první zápas s přehledem vyhráli 10:0. Druhý den nás čekal těžší soupeř – Turecko, se kterým jsme prohrávali po první třetině 0:2. Do druhé třetině jsme ale na Turkyně zatlačili a zápas otočili na 3:2. Dvě minuty před koncem stihlo Turecko ještě dorovnat, ale na gól kapitánky Novákové ve 30.minutě už zareagovat nestihlo. Odpoledne jsme sehráli zápas proti slabšímu Bulharsku, který jsme vyhráli 12:0. Ve čtvrtek nás čekal nejtěžší soupeř – Itálie. Zápas probíhal ve vysokém tempu s šancemi na obou stranách. Z naší strany výborný týmový výkon, který přinesl remízu 2:2. Poslední zápas v základní části byl proti Chorvatsku. Vysokou výhrou jsme se mohli dostat na první místo před Italky. Po výhře 5:1 jsme ale skončili se stejným počtem bodů na druhém místě za Itálií. Ve finálové skupině se mezi sebou utkaly týmy Česká republika, Itálie a Turecko. V pátek Itálie v prvním zápase porazila Turecko vysoko 7:0. K prvnímu sobotnímu zápasu jsme nastoupili proti Turecku. Turecko se rychle ujalo vedení. My jsme vyrovnali až ve druhé třetině, na což Turecko okamžitě reagovalo a opět nám o branku odskočilo. Do konce druhé třetiny jsme dokázali zápas otočit na 4:3. 3 minuty před koncem jsme ještě navýšili na 5:3 a tak kosmetická úprava na 5:4 v závěru nám již nevadila. Velice fyzicky a psychicky náročné utkání, ve kterém děvčata ukázala své odhodlání a týmového ducha, bylo pro nás prakticky vyvrcholením. Před závěrečným utkání byla čísla jasná, museli jsme vyhrát, Italky měly lepší skóre. Italky měly velikou výhodu a to tu, že hráli ten den první zápas. V zápase bylo jasně vidět, kdo má více sil a to Italky zužitkovaly vedením 3:0. Na holkách bylo vidět, že chtějí domácí turnaj vyhrát a oplatit podporu diváků. I přes dvě zranění se nám podařilo snížit na 2:3. Hru jsme ale museli otevřít a vše vrhnout do útoku, protože ani remíza by nám nestačila. To mělo za následek potvrzující branky v samotném závěru utkání. Pro 90% týmu to byly první zkušenosti s reprezentací(kromě kapitánky Novákové), seznamovaly se vůbec s fungováním takového turnaje. Bylo ale každým dnem, každým zápasem vidět, jak se zlepšují a nasávají zkušenosti. Z tohoto pohledu výborný turnaj, ze kterého si kromě zkušeností, odnášejí naše děvčata stříbrné medaile.