Ohlédnutí za turnajem Olympijských nadějí

18.5.2013

Naše obě reprezentace do 18 let se zúčastnily turnaje Olympijských nadějí hraného v polském městě Gasawa. Aréal dění olympijských nadějí nám nabídnul velmi kvalitní podmínky pro hru.

Od kvalitního povrhu hřiště až po celkové zázemí a organizaci celého turnaje, nebylo co vytknout. Děvčata U18 se střetla s výběrem Slovenska a Polska. Oba tyto celky porazila a odvezla si tak první místo z turnaje. Chlapci U18 sehráli 3 utkaní s Poláky, na které bohužel ani jednou nestačili. Nutno dodat, že polský výběr chlapců se připravuje na Mistrovství divize B, které se bude konat právě v Gasawě.

 Sobota- ČR vs. Polsko 1:4 (chlapci)

 Oproti prvnímu zápasu byl český tým daleko vice koncentrovanější a nabuzenější a tak sehrál s polskou reprezentací pohledné utkání. Poláci se na konci prvního poločasu ujali vedení po velmi diskutabilní penaltě. Do druhého poločasu vstoupil český tým aktivně. Po sérii rohů se ujala v 56. minutě střela Capoucha. Bohužel vzápětí po chybě české defenzívy se polský tým znovu ujal vedení a hru do konce zápasu kontroloval. Za zmínku stojí v tomto zápase především velmi solidní výkon brankáře Matěje Karnolda.

  Nedělě-ČR vs. Polsko 1:7 (chlapci)

 Třetí zápas s Polskem českému týmu bohužel nevyšel. Aktivně a agresivně hrající Poláci donutili náš tým k chybám, které nekompromisně trestali. Jediným střelcem českého týmu byl opět z rohu Capouch. I přes nepřesvědčivé výsledky turnaj splnil očekávání. Hráči odehráli náročná utkáni, která naplno odhalila slabiny českého týmu. Polský tým byl agresivnějši a fyzicky i technicky lépe vybavený.

Turnaj z pohledu dívek shrnula kapitánka českého výběru Anna Vorlová:

 Na turnaj v Polsku jsme vyrazily s jasným cílem: co nejvíce se sehrát, utužit kolektiv a vypilovat herní situace. Hned po dlouhé a únavné cestě, jsme vyrazily na hřiště, kde na nás čekal první soupeř- Slovensko.

Ani výhra nad nimi 4:0 však nebyla tak přesvědčivá, jak by mohla být, a tak nám bylo jasné, že vyhrát následující zápasy s Polkami nebude tak jednoduchý úkol.

Počáteční strach z domácích z nás však po sobotním zápase, který ukázal, že nejsou tak silnými soupeřkami, jako jsme očekávali, vyprchal. V zápase jsme měly mnoho šancí skórovat, jak z trestných rohů, tak ze hry. Nedostatek času na trénink se však projevil, a tak se nám povedlo proměnit pouze jeden jediný trestný roh na celém turnaji a my tak odjížděly zpět do hotelu s výhrou 1:0.

Od následujícího zápasu jsme pak chtěly jediné- dát co nejvíce gólů a dokázat tak, že jsme na turnaji opravdu nejlepší. Do zápasu jsme vkročily úspěšně a po krátké době se nám povedlo vstřelit dva první góly. Pak jsme se však nechaly ukolébat hrou soupeřek a dlouho se na hřišti nedělo nic zajímavého. Po nešťastné srážce Lucky Ledvinové s jednou ze soupeřek se situace na hřišti ještě více vyhrotila a my dělaly zbytečné chyby a začínaly diskutovat s rozhodčími. To sice nepřineslo nic dobrého, pozitivní pro nás ale bylo to, že jsme nakonec vyhrály 3:0 a domů odjížděly jako vítězové.

Z turnaje jsme si tak odvezly jak pohár pro vítěze, tak ponaučení do budoucna z toho, co je třeba zlepšit a natrénovat.

Další zkouškou našich děvčat před ME v Santanderu  budou přípravná utkání proti  národnímu týmu U18 ze Skotska, které se odehrají od 14.6.-16.6.

 Hrací časy budou vyvěšeny na stránkách pozemního hokeje.

 

Realizační tým obou družstev

 

 

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U18 chlapci > Ohlédnutí za turnajem Olympijských nadějí
Loading...

Reprezentace U18 chlapci

Stránkování

12 3 4 5 6 7 >
 
 
Loading...

Reprezentace U18 chlapci

Stránkování

12 3 4 5 6 7 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...