Olympijská kvalifikace startuje

25.4.2012 poslední volná místa do Londýna 2012

Olympijská kvalifikace - turnaj v Kakamigahaře, Japonsko, 12 týmů sní o kotvišti v Londýnně 2012, pouze dva týmy uvidí jestli se pro ně stane realitou.

Na straně žen, (bude hostit Japonsko) se připojilo Rakousko, Bělorusko, Ázerbájdžán, Chile s Malajsií. Japonské ženy jsou považovány za jasného favorita. Deváté místo ve světovém žebříčku v kombinaci s posledním titulem v Champions Challenge 1 v Dublinu, tomu dává váhu, která je daleko před kterýmkoliv z ostatních týmů v tomto případě. Nejpravděpodobnější soupeř Japonských žen na turnaji bude Ázerbájdžán, který těsně minul olympijské hry v Pekingu v posledním cyklu a má jeden z nejstarších i nejzkušenějších týmů, který na Champions Challenge 1 v Dublinu obsadili čtvrté místo.

Druhá řada týmů by mohlo být zajímavé kvarteto které více nebo méně hraje na stejné úrovni. Všechny čtyři týmy byly v posledním Champion Challenge 2, který se hrál loni v květnu ve Vídni. Malajsie získala šesté místo zatímco Rakousko, nejnižší zařazený tým pro tento turnaj kvalifikace (# 29) skončil bez vítězství.

Turnaj mužů je široce otevřená záležitost s pouhými pěti místy světového žebříčku oddělující první tři družstva.

Jižní Afrika je v horní části skupiny (# 12 místo v žebříčku světové FIH). Šlapat na paty Jižní Africe bude # 15 a # 17 Japonsko a Čína. Oba měli dobré výsledky, ale i přes blízkost ve světovém žebříčku se Japonsko ukázalo jako silnější soupeř a dvě příčky získalo hrou na vyšší úrovni při posledních událostech. Japonsko ale skončilo daleko za Jižní Afrikou na Champion Challenge v listopadu (sedmé místo), kdyř ale ve hře head-to-head byli hodně blízko a mohli vyhrát 3-2.

Čína, Rakousko (# 21) a Česká republika (# 23) se setkali na posledním Champions Challenge 2 v Lille, Francii, kde Česká republika skončila nejlépe za tři roky, když porazila Čínu 4-3. Rakousko skončilo na posledním místě.

Hráčské pole mužů Brazílie, které i přes svoje # 42 místo v žebříčku, dělá velké pokroky v rámci svého programu před olympijskými hrami 2016 v Riu.

Ženský turnaj začíná již zítra a muži je bidou následovat ve čtvrtek, kde se budou střídat den po dni každý třemi zápasy od 25. dubna a 6. května.

Finále žen se bude hrát 5. května, mužů 6 května.

Všechny výsledky můžete sledovat na internetových stránkách FIH www.fih.ch a také přes Twitter (FIH_Hockey).

Japonské hry bude vysílat místní TV - NHK http://www.nhk.or.jp/sports/london/ a finální zápasy budou k dispozici prostřednictvím živého vysílání na internetových stránkách FIH.

z Kakamigahary Czech Team a FIH

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace muži > Olympijská kvalifikace startuje