Olympijské naděje U16 holky

22.5.2012

Během uplynulého víkendu byla možnost vidět v akci naše mladé hokejové naděje. Vedle chlapců se na turnaji představily i dívky, které se připravují na nadcházející evropský šampionát ve španělské Valencii. Jedná se o turnaj, kde se představí osm nejlepších evropských celků. Proto naše hráčky potřebují každé utkání, ve kterém mohou odhalit své přednosti a nedostatky. Během turnaje olympijských nadějí se naše hráčky střetly se Slovenkami a Chorvatkami.

Páteční zápas proti našim sousedkám ze Slovenska byl pro naše hráčky první oficiální prověrkou. Holky se snažily tvořit, avšak nevyvarovaly se základních chyb. Navzdory tomu se dokázaly dostat do poločasového vedení 2:0 zásluhou Tláskalové a Kolářové. V druhém poločase se hra vyrovnala a obě družstva vstřelila po jedné brance. Na naší straně byla úspěšná Bubelová.

V druhém zápase se český výběr utkal s Chorvatskem. V tomto zápase naše dívky měly místy až drtivý tlak a do poločasu stihly nasázet slabému soupeři osm branek. Po poločase bohužel na tempu výrazně ubraly a dokázaly vstřelit pouze jednu branku. Výsledek 9:0 odpovídá kvalitě soupeře, avšak český tým příliš neprověřil.

Vítězství v druhém zápase znamenalo prvenství v turnaji. Druhé místo obsadilo Slovensko díky výhře 8:0 nad Chorvatkami. Ty obsadily třetí příčku.