Opět rozhodne duel žen Slavie a Pragy?

22.3.2011

Slovo má trenér pražské Slavie ing. Vlado Poludvorný. Připomeňme si opět nejprve pořadí po skončení podzimní části pozemkářské extraligy žen.

7.Mnichovice      6    0    1    5        9: 18       1

Na řízení 24 utkání se podílelo dvanáct rozhodčích: Babická dvanáct zápasů, Kozáková a Mejzlík po 7, Štěpnička 4, Hupcej, Kavanová, Šulc po 3, Vladimír Kavan, Němeček, Podmol a Tóth po 2, Volf 1.

Na naše otázky odpovídá Vlado Poludvorný

Slávistky na podzim ani jednou neprohrály, proč třikrát remizovaly?

Každá z těchto remíz měla své důvody.

Nerozhodně 1:1 v Rakovníku bylo vzhledem k momentální situaci naším úspěchem. Tým jsme teprve dávali dohromady, hledali jsme optimální obsazení postů. Do toho všeho přišly nemoci, k zápasu jsme měli k dispozici dvanáct hráček. Rakovník byl v utkání lepší, s výjimkou úvodní čtvrthodinky však nebyl s to si vytvořit gólové šance.

S Pragou se hrálo 2:2 a dělba bodů byla zasloužená – my jsme v první půli nedokázali proměnit šance, Pragovka po přestávce a našich chybách vedla 15 minut před koncem 2:0. Příliš brzo začala bránit a nakonec byla ráda, že inkasovala jen dva góly.

S Hostivaří se hrálo 1:1 – tentokrát remíza byla pro nás ztrátou. Ve druhém poločase se nám hra rozpadla, nebyli jsme schopni dostat soupeře pod tlak a ten toho chytře využíval. Vyrovnal a do poslední minuty byl velice nepříjemným soupeřem.

Co soudíte o nadcházející polovině?

S naší současnou situací v tabulce jsme docela spokojeni. Od prvního místa nemáme velký odstup, kádr je ve srovnání s podzimem  podstatně na tom lépe po zdravotní stránce, zlepšuje se kondiční připravenost hráček, přistupuje se k zlepšování herní organizace a k automatizaci řešení některých herních činností. Náš cíl je jasný: být všude o krok dříve než soupeř. Nepodléháme ovšem nějakému uspokojení, o všem důležitém se bude rozhodovat až od poloviny května v play-off. Do konce sezóny jsou tři měsíce a v tak dlouhém období se může stát ledacos.

Podívejme se na hokej dneška z jiného úhlu: proč ubývá hráčů a patrně i hráček?

To je závažná otázka – týká se celého hnutí. Na to není jediná odpověď. Osobně si třeba myslím, že se bohužel začíná projevovat pokles počtu dětí v minulých deseti letech a to bez rozdílu věku. Stačí se podívat na počet družstev v jednotlivých věkových kategoriích, jde o markantní pokles. Mrzuté tudíž je, že v nejbližších letech se nemůže očekávat radikální zlepšení. Soustavná, cílevědomá práce s dětmi je jeden ze správných klíčů k lepší budoucnosti.

Proslýchá se, že nejen ženy Slavie, ale i samotného trenéra trápí jisté problémy…

O problémech u týmu bych snad mluvit nemusel, jsou pochopitelně úkoly, které máme před sebou a s jejich vyřešením si musíme poradit sami. Ve Slavii je tradicí, že jiné než první místo není zajímavé a tak se musíme soustředit na obhajobu titulu. Na poháru v italském Bra bychom rádi hráli důstojnější roli než loni. Jde o to si interně ujasnit hierarchii jednotlivých kroků a tomu  podřídit přípravu  v soutěžním období. Rozhodně neuhneme z cesty neustálého zvyšování kondiční připravenosti týmu, na jaře hodláme podstatně se věnovat dynamické síle a rychlosti. Pokud jde o samotnou hru, je třeba dále pracovat na zkvalitnění defenzívy. Nelze pominout ani efektivitu trestných rohů – jediným řešením je neustálý jejich nácvik. V mezinárodním hokeji je právě tato efektivita dělícím prvkem, který odděluje dobré týmy od průměrných.

K nadcházející části sezóny přistupujeme s pokorou vůči soupeřům, ale rovněž i s vírou ve vlastní síly a schopnosti.

Horší je to trochu momentálně s mými osobními možnostmi. Věřím, že jsem konečně překonal jistá zdravotní omezení, která mne provázela celou halovou sezónu. Dle lékařů jejich definitivní doléčení potrvá ovšem měsíce. Sám jsem zvědav, jak vše dopadne. Každopádně se na určitá omezení musím připravit nejen já, ale i tým.

Připravil Jan Vaněk

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga ženy > Opět rozhodne duel žen Slavie a Pragy?