OQ Japan: Češi vstoupili do turnaje porážkou.

Formát:
pdf
Velikost:
61kB

Kakamigahara - Český tým vstoupil dnes dopoledne do turnaje porážkou proti výběru Japonska.

Japonsko - ČR 6:0 /3:0/

Svěřenci trenéra Tomse ve svém premiérovém vystoupení na turnaji nestačili na domácí Japonce. Našim bohužel nevyšel začátek, ve 4.mimutě si jeden z hlavních favoritů turnaje vytvořil TR, který bezpečně proměnil Nagasawa. Naši se poté osmělili a zahrozili na druhé straně. Dvě slibné šance však nebyly využity a tak Japonci trestali podruhé - ve 23. minutě se opět z trestného rohu prosadil Nagasawa. Češi se pokusili vysunout obranu, nicméně soupeř byl důsledný a proměnil i svou třetí vážnější šanci v zápase. Po laciné chybě české defenzívy zvýšili na 3-0 a prakticky tím rozhodnuli o výsledku utkání - úspěšným střelcem byl Sakamoto.

Druhý poločas začal podobně jak první. Česká obrana chybovala a Japonci skórují - již po pěti minutách je úspěšný krásnou střelou pod Neusserem opět Sakamoto. Prakticky stejný scénář měl i zbytek utkání, kdy se Sakamotovi postupně podařilo zkompletovat hattrick. Další branku si připsal domácí kapitán Kawakami a rozhodl o tom, že čeští borci si ze zápasu odnesou šestibrankový příděl. Čechy, kterým se bohužel v zápase nedařilo, podržel několikrát dobře chytající Neusser, který odvrátil odvážnými zákroky hrozící debakl. Výsledek 6-0 bohužel odpovídal tomu, co se dělo na hřišti.

Češi však po utkání neskládají zbraně. Ve svém další utkání se pokusí potrápit dalšího významného favorita turnaje - reprezentaci JAR. Střetnutí se odehraje v noci na sobotu ve 3.00 středoevropského času a naši borci se budou snažit napravit dojem z nepovedeného představení s Japonci.

Chris Faust, německý asistent českého týmu nám k zápasu krátce poznamenal: "Bohužel začátek zápasu ovlivnil celý jeho zbytek. Nikomu z našich se nepodařilo setřást nervozitu a nepodali jsme kvalitní výkon. Jediným, kdo zaslouží pochvalu, je brankař Neusser, který nás uchránil od debaklu. Nicméně se nevzdáváme - zaplatili jsme sice nováčkovskou daň, ale do dalších utkání půjdeme s čistou myslí. Náš sen - olympijský Londýn, je po dnešku vzdálen. Pokud ale bude žít šance, budeme o ni bojovat!!"

V dalším dnešním utkání, které se díky hustému dešti bude dohrávat zítra, vedou po poločase Číňané nad Rakušany 1-0. V posledním utkání dne si pohrála JAR s Brazilci s výsledkem 11:1.