OQ Japan: Čeští reprezentanti nakonec na kvalifikaci pátí.

6.5.2012

Kakamigahara - Naši hráči si v konečném boji o páté místo poradili s Brazilci v poměru 5:1 a v pondělí se vrací do ČR. Na OH postupuje JAR, která ve finále vyprovodila domácí Japonce.

ČR - Brazílie 5:1
G: Procházka 2x /oba TR/, Bernátek 2x, Seemann

Češi utkání o konečné páté místo začali slibně, stejně jako v duelu se stejným soupeřem před dvěma dny. Po dvou identických brankách Procházky z TR to bylo po deseti minutých o dvě branky. Naši pokračovali v kvalitní hře a do konce poločasu dokázal rozdíl ve skore navýšit Bernátek.

Druhé dějství začalo chybou v naší obraně a Brazilci snížili. Rozdíl v kvalitě soupeřů však byl enormní a naši tak neměli problém s tvorbou dalších šancí. Do konce utkání proměnili však již jen dvě a konečný výsledek 5:1 tak byl k našemu oponentovi ještě milosrdný. Češi tak odjíždí domů se zklámáním, bohužel se potvrdily papírové předpoklady a naši hráči nedokázali vylepšit své FIH tabulkové postavení, které proklamovalo jejich páté místo.

V souboji o bronz uspěla Čína, která si poradila s Rakušany v poměr 5:3. Na OH postupuje JAR, která vyřadila domácí Japonce /2:1/. Celkové pořadí tak přesně kopírovalo postavení v žebříčku FIH a naplnilo tak prognózy, které před turnajem zaznívaly. V ženském turnaji si poslední místo v Londýně zařídily domácí hráčky, které si vcelku jednoznačně poradily s Azerbajdžánem 5:1 a domácí pořadatel tak má možnost slavit alespoň tento úspěch.