OQ Japan: Zlepšený výkon body nepřinesl.

Velikost:
75kB

Kakamigahara - Češi se otřepali z úvodního špatného výkonu, ale proti JAR bohužel i přes zlepšenou hru neuspěli.

JAR - ČR 6:2 /4:1/

Čeští borci vstoupili do zápasu s příznaky "Japonského syndromu" z prvního duelu. A byli za to patřičně potrestáni - Reid Ross ve 4.minutě z TR a o tři minuty později Timmothy Drumond poslali našeho soupeře do laciného vedení. Češi, vědomi si vážnosti situace, zlepšili hru a zaslouženě snížili - úspěšným střelcem byl po čtvrthodině hry rakovnický sniper Martin Seemann, který se prosadil štiplavou přízemní střelou. Naši hráči byli i poté aktivní, nicméně dvě branky v rozmezí 56 vteřin pět minut před koncem poločasu, srazily české naděje opět na bod mrazu. Opět se opakovala situace ze zápasu s Japonci, dvě individuální chyby, které soupeř těchto kvalit hned trestá. Poločasové skore 1:4 tak nebylo příznivé.

Druhé dějství však naznačilo možný obrat. Češi vysunuli obranu, zlepšili kombinaci a byli lepší než jejich soupeř. Odměnou jim bylo snížení, které si ve 40.minutě připsal prostovlasý veterán Bernátek, když prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Naši reprezenti pokračovali v aktivním výkonu, nicméně střelecky se však již svěřenci trenéra prosadit nedokázali. Soupeř tak už jen v závěru díky McCadovi a druhé brance Reid-Rosse upravil skóre na konečných 6:2, nicméně výkon, zejména ve druhém poločase, ukázal, že naši mohou být rovnocenným soupeřem i těm nejlepším týmům světa, mezi které bezpochyby JAR patří.

Chris Faust, německý asistent českého týmu k zápasu poznamenal: "Sehráli jsme určitě lepší utkání než proti Japonsku. Bohužel nám opět utekl začátek a konec prvního poločasu - a s tím se proti takto silným celkům uspět nedá. Dokázali jsme si, že můžeme hrát i proti nejkvalitnějším soupeřům, nicméně musíme hrát disciplinovaně bez zbytečných karet. A co nám chybí v tom posledním krůčku k elitě? Určitě atletická příprava, tam stále zaostáváme. A také to, abychom dělali méně individuálních chyb, které na tomto levelu jsou prakticky vždy potrestány. Čekají nás ještě tři zápasy ve skupině a budeme v nich bojovat o nejlepší možné umístění."