Pár odborných slov na téma DOPING

23.1.2012

Doping - Od roku 2004 platí pro vše spojené s dopingem ustanovení Světového antidopingového kodexu. Celé znění tohoto kodexu je na internetových stránkách www.antidoping.cz.

Vzhledem k nástupu zimního počasí a s tím spojené vyšší nemocnosti a tedy i vyšší spotřebě léků a dalších přípravků, upozorňuji na možný obsah zakázaných látek v těchto preparátech.

Chtěl bych upozornit, že do seznamu zakázaných látek jsou zařazeny i návykové látky, z nichž je v dnešní době nejvíce sledovaná marihuana. Ta je zakázána ve všech sportech při soutěži. Vzhledem k dlouhé detekovatelnosti této látky (až několik měsíců) je velké nebezpečí pozitivního dopingu. Doporučuje se neexperimentovat s MARIHUANOU a vyhnout se tak nebezpečí pozitivního dopingu. Antidopingové zkoušce se pravidelně podrobují i hráči a hráčky pozemního hokeje, bohužel ne všechny zkoušky byly negativní. Pozitivní doping je řešen Směrnicí pro kontrolu a postih dopingu ve sportu v České republice, která je rovněž uveřejněna na internetových stránkách www.antidoping.cz.

Seznam zakázaných látek je neustále doplňován, seznamy nejběžněji obsažených zakázaných látek dostávají jednotlivé oddíly z  ČSPH (formou Informačního bulletinu Českého antidopingového výboru), k dispozici je i kartička se seznamem nejvíce používaných zakázaných i povolených léků. V ojedinělých případech je možno použít i jinak zakázaný lék, ale za předpokladu jeho povolení Antidopingovým výborem České republiky na základě žádosti o terapeutickou výjimku. Při jakýchkoli nejasnostech kontaktujte MUDr. Petra Dvořáka na tel. č. + 420 603 871 745 nebo na mail .

S pozdravem

MUDr. Petr Dvořák

 

pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Ostatní > Pár odborných slov na téma DOPING
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...