Para hokej

9.1.2019

Český svaz pozemního hokeje rozšiřuje pole působnosti a spouští projekt para hokeje, v rámci kterého jsou ambice vytvořit týmy para hokeje ve spolupráci s neziskovými organizacemi.

K nápadu přišel v počátku Gino Schilders, který se inspiroval na konferenci FIH v Indii, kde byl para hokej probírán ve světovém měřítku. Následně se zúčastnil konference v Bruselu, věnované právě tématu para hokeje. V 6 evropských zemích se již para hokej hraje a Česká republika má ambice připojit se k nim do roku 2020. 

Na konferenci v Bruselu měl para hokej v Evropě veliký úspěch - pracovat s postiženými lidmi, kteří se pomocí para hokeje realizují a splní si své sny. 

"Prosím každého, kdo by se rád stal součástí projektu para hokeje, v jakémkoliv směru, aby mě kontaktoval. Vše co je potřeba, jsou nadšení trenéři, kteří mají chuť a čas para hokej trénovat a pár nadšených rodičů či přátel, kteří pomohou s organizací." zmínil se Gino Schilders.

Cílem a snem je do roku 2020 založit tři týmy para hokeje, ze kterých je možné vytvořit také národní tým a zúčastnit se mezinárodních turnajů.

První krok ke splnění snu je navázání kontaktu s rakovnickou neziskovou organizací Ráček, která projevila zájem na projektu se podílet. 

V případě zájmu pomoci, či dalších poznatků a nápadů, napište prosím na: 

 

Veronika Decsyová  

Para hokej
pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Para hokej

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...