Poděkování patří Vám!

21.6.2013

Měl jsem potřebu se s Vámi podělit o pár svých myšlenek a pocitů. Bohužel se mi je nepodařilo formulovat do skromného článku, za což se Vám předem omlouvám :)

Je to jako pár měsíců, ale jsou to již skoro 4 roky, které uplnynuly od minulé konference, kde jsme si zvolili nové předsednictvo.

Rád bych přestal mluvit o svazu versus oddíly - jste to Vy, Vy všichni, kteří děláte náš krásný sport tím, čím je. Je jedno, jestli jste hráč, rodič, trenér, funkcionář, sponzor, dobrovolník nebo fanoušek. Bez Vás by se náš sport nerozvíjel, bez Vás by si děti neužívaly krásné momenty na hřišti i mimo něj. Sport má úžasnou vlastnost spojovat lidi a rozvíjet jejich sociální dovednosti. Pro děti jsou tyto vlastnosti stejně důležité jako školní docházka. VY, jen VY děláte náš sport sportem, kterým je a můžete na sebe být hrdí. Právě z těchto důvodů bych rád využil této příležitosti a poděkoval Vám všem za veškerý čas a energii, který jste našemu sportu věnovali. Jistě nastala chvíle, kdy jste si říkali: stojí mi to za to? Veškerý můj čas, má energie? Nelze je využít lépe?? Vím že to není jednoduché, ale pokračujte ve svém usilí! Motivujte nové lidi a přiveďte je k nám! Radost, kterou rozdáváte druhým je k nezaplacení.

Ač mnozí z Vás nevědí, musím se Vám k něčemu přiznat. Nechtěl jsem se stát prezidentem svazu a není to ani mou touhou v budoucnosti. Hokej je však můj celý život. Mnoho mi toho dal a já cítím obrovskou touhu to hokeji jako takovému vrátit. Vrátit mu všechno to krásné, co jsem s ním zažil. Chtěl bych to vrátit zejména budoucím generacím, našim dětem, aby mohli zažívat to, co jsem mohl zažít na hřišti i mimo něj já... Kladu otázku, zda vše dělám správně. Zřejmě ne. A je to asi i logické. Mnohému jsem se od Vás, přátel i kolegů, kteří jsou spjati s českým hokejem tak, jako já, naučil. Obohatili jste můj život o mnoho důležitých zkušeností. Zároveň jsem však hrdý na věci, které jsme za poslední čtyři roky dokázali.

Říkám si, čemu bych se věnoval, pokud bych nebyl prezidentem federace. Jasnou volbou by bylo trénování dětí od 8 do 12 let... Je úžasné sledovat děti v tomhle věku, jaké dělají pokroky, jak se vyvíjí motoricky i mentálně. Bohužel nemám možnost díky časovému zaneprázdnění věnovat svůj čas tréninku dětí, tudíž bych nejspíš pokračoval v tom, čemu už jsem se zde věnoval - trénování dospělých. To, že jsem měl možnost být ve vedení svazu mi umožnilo to, že jsem hokeji mohl pomoci v širokém spektru. Nicméně tahle pomoc byla i díky týmu lidí okolo mne, bez kterých bych sám nic nedokázal. Jak jistě víte, v minulosti proběhlo v mém týmu několik změn, nicméně můj velký dík patří všem!

2020

Když jsem nastupoval do funkce presidenta a představoval Vizi 2015, pár mi předhazovali, že "mám právo vést svaz jen do roku 2013". Samozřejmě nové vedení má možnost měnit strategii, ale nechtěl a nechci být tím, kdo domýšlí věci jen na své volební období. Je to krátkozraké a vůči pozemního hokeji u nás i neprofesionální. Budu rád, když budeme moci stavět dál na základech naší Vize, kterou jsme sestavili, ale samozřejmě se nebudu zlobit, pokud někdo představí lepší plán pro budoucnost.

Rok 2020 vypadá jako hudba budoucnosti, ale rád bych apeloval na každého, kdo má chuť pomoci svazu v jakékoli pozici: dejte vědět! Hledáme stále nové členy do komisí, protože víc nadšenců dokáže více. Vím, že každý máme spoustu starostí s prací, rodinou, v klubu - ale pojďte nám pomoci. Ne všechny pozice jsou časově náročné, a pokud nás na to bude více, tak to bude ještě jednodušší. Máte chuť se podílet na práci v komisi rozhodčích, marketingu, mládeže,...? Dejte vědět! Máte chuť tu komisi vést? Dejte vědět! Nebo chcete pomoct jako dobrovolník při pořádání akcí? Ozvěte se. Pořádáme ME v hale žen elitní divize... Můžete pomoct jako asistent trenéra, trenér, manažer... Chce to jenom chtít a já vás vyzývám - dejte o sobě vědět!! Pomoct našemu sportu, hokeji, který milujeme. Bez Vás to nedokážeme!

Co se týče mé pozice, tak cítím velkou zodpovědnost vůči našemu hokeji. Pokud se ale objeví během konference silnější kandidát na další volební období, jsem připraven mu dát svůj hlas. Ať už se tedy prezidentem federace stanu já nebo jiný kandidát, budu i v budoucnu pomáhat pozemnímu hokeji. Jakoukoli cestou. Tak moc je hokej pro mne důležitý, tak moc mu chci obětovat.

Děkuji Vám ještě jednou za Vaši pomoc pozemnímu hokeji u nás v minulých letech. Zároveň na nás všechny apeluji v tom, abychom v naší práci pokračovali a dál ho rozvíjeli. Naši benjamínci, kterých je na hřištích čím dál více, si to zaslouží.

 

Gino

pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Ostatní > Poděkování patří Vám!

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...