Podrobné reportáže z utkání mužů - Ukrajina, Slovensko

9.9.2014

Hradec Králové - Zpětně se vracíme k podrobnějším reportážím mužů proti Ukrajině a Slovensku.

CR - Ukrajina 4:2

Po čtvrteční prohře s Běloruskem musí naši reprezentanti zbylé zápasy vyhrát a doufat, že jejich přemožitel ztratí body. Na náš tým ale čeká Ukrajina, se kterou se za poslední dva roky utkali na dvou turnajích: na prvním kole Světové ligy v Praze a i na druhém kole Světové ligy v ruském Elektrostalu loni v květnu. V obou zápasech byl bohužel úspěšnější tým z východní Evropy.

Kdy jindy prolomit smolnou bilanci než na domácím turnaji a v zápase o všechno. Hned od začátku měla hra svižné tempo a první, kdo se prosadil, byl Jakub Kyndl už ve 4. minutě. Dvě minuty na to ale přišel čas prozatím nejlepšího střelce turnaje a obávaného exekutora trestných rohů, Viacheslava Paziuka. Ten se znovu nemýlil a přidal svůj sedmý gól na turnaji. Do konce poločasu jsme mohli vidět velmi vyrovnanou hru se šancemi na obou stranách. Jak Tomáš Hanus na české straně, tak Iaroslav Hordey na druhé straně museli vytasit několik těžkých zákroků, aby ubránili nerozhodný stav.

Do druhého poločasu vstoupila lépe Ukrajina, když se dvě minuty po hvizdu trefil Andrii Koshelenko. Tento stav by posunul na druhé místo Ukrajinu. Český tým měl tlak, který nejlépe zužitkoval Martin Babický. Remízový stav by neměnil vůbec nic a akorát by nahrával do karet běloruskému týmu. V tom ale přišly chvíle Jakuba Kyndla. Ten dvěma góly pomohl k vedení 4:2 a završil tak svůj vynikající výkon hattrickem. Navrátilec do pražské Slavie se nejdříve trefil ze hry a poté z perfektně umístěného trestného rohu. Do konce zápasu už se nic nezměnilo a Češi se po skvělém výkonu odpoutali od Ukrajiny.

V zítřejším zápase čeká naše muže Slovensko a na Ukrajinu čeká Bělorusko. Situace ve skupině je dosti zamotaná a zítřek nám přinese vyuzlení této spletité situace. Atmosféra na stadionu byla jako vždy skvělá, fanoušci se sjeli snad ze všech koutů republiky. Za to jim patří velký dík.

ČR - Slovensko 5:1

Mohli to mít ve vlastních rukou. Už teď se naši reprezentanti mohli těšit z postupu do druhého kola Světové ligy. Bohužel. Prohraný zápas proti Bělorusku znamenal zbytečnou ztrátu tří bodů a také ztrátu prvního místa v tabulce. Pro případné první místo se všichni muselo modlit, aby v poslední herní den Ukrajina porazila Bělorusko a čekat na výsledek naší reprezentace, která musela vyhrát rozdílem několika branek. Bohužel Bělorusko vyhrálo na nájezdy a už jistě mu patřilo první místo. Našim v tuto chvíli stačila jakákoli výhra a skončili by na druhém místě. V cestě jim ale stálo Slovensko, tým, který se zápas od zápasu zlepšoval a určitě si na něj český tým musel dát pozor. Bohužel síla Slovenska nebyla úplná, a to hlavně z důvodu, že mu chtělo mnoho klíčových hráčů. Jak ale vypadal samotný zápas?

Hra byla zpočátku vyrovnaná, ale více z ní měli čeští reprezentanti. Z gólu se radovali ale až po 25ti minutách, když se z rohu prosadil Lukáš Plochý a zapsal se tak poprvé na tomto turnaji do tabulky střelců. Tři minuty na to se trefil David Vacek a zápas byl v českých rukách. Do konce poločasu se nic nezměnilo ten tak skončil výsledkem 2:0. O poločasové přestávce své svěřence asi více nabudilo trenérské trio Ludvík, Babický, Faust, protože během osmi minut se z trestných rohů prosadili postupně Procházka a podruhé Plochý. Češi dohrávali zápas v pohodě, možná ale v moc velké, jelikož na konečných 4:1 snížil Daniel Petráš.

Díky druhému místu v HWL budeme muset čekat na výsledky dalších skupin a také na to, co nakonec vyřkne FIH. Šance na postup je veliká, ale nikdy není nic jistého. Naši reprezentanti by se mohli podívat na velice zajímavá místa, mezi něž patří Jihoafrická republika, Singapur nebo americký stát Kalifornie. Následující dny a týdny nám snad více napoví. Kromě druhého místa putuje do České republiky, respektive do Litic, cena pro nejlepšího mladého hráče turnaje, jímž se stal teprve 17ti letý Adam Uhlíř. Na svém prvním turnaji s mužským národním týmem ukázal, že do tohoto výběru jistě patří.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem fanouškům za jakoukoli podporu, ať už to bylo v hledišti nebo doma u obrazovek.

-voh-

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace muži > Podrobné reportáže z utkání mužů - Ukrajina, Slovensko