Pomozme Liticím se stavbou hřiště

20.9.2018

34 let od založení klubu čekali na svoje vlastní hřiště, další 3 roky čekali na svoje vlastní šatny a klubovnu. I když tento klub vyrostl na zelené louce a bez zázemí, povedlo se mu získat 32 mistrovských titulů skrz všechny věkové kategorie a skoro každý rok jejich muži bojují o titul mistra České republiky. To je důkazem, jak houževnaté srdce v Liticích mají. A teď, tento klub, ležíc na okraji Plzně, potřebuje Vaši pomoc. Podpořte je při financování nového hřiště. V tuhle chvíli probíhají veškeré administrativní úkony k založení bankovního účtu pro veřejnou sbírku. Sledujte prosím bedlivě náš facebook, budou tam zveřejněny aktuální informace.

Celý příběh o Liticích si můžete přečíst níže.

 

Za Český svaz pozemního hokeje,

Lenka Jeřábková

-----------

Rok 1997 a první vize, jak by mohl mít, v tu dobu již šestadvacetiletý klub pozemního hokeje z plzeňských Litic, SVOJE hřiště. Do té doby hráči putují po celé Plzni, po fotbalových hřištích, školních prvních umělých trávnících a dokonce jezdí trénovat do dvacet kilometrů vzdálených Rokycan.

Rok 2004 a začíná výstavba vymodleného hřiště. Klub se rozrůstá, čemuž pomohl kroužek na 11.ZŠ v Plzni na Borech, který během čtyř let činnosti vyprodukoval přes osmdesát hráčů a konečně i hráček! A generaci, která se v 1. lize do té doby většinou koukala na záda svým protihráčům, začínají dorůstat první následovníci, kteří již o tři roky později spolu s nimi stojí na české ligové bedně. A příští rok také a příští také a … . Přesto, že na výstavbě hřiště, které vzniklo z dotace MŠMT, města Plzně a místního plzeňského obvodu, museli odpracovat členové klubu přes 5 000 brigádnických hodin, nezbyly peníze na šatny ani na vlastní klubovnu. A tak se žilo nejprve v jedné stavební buňce a následně vzniklo i malé „buněčné“ šatnové městečko. A v roce 2007 nová dotace opět z MŠMT a města Plzně přinesla konečně pořádné SVOJE šatny a SVOJÍ klubovnu. Jak důležité pro život jakéhokoliv klubu.

V průběhu dalších let místní chlapi okusili opakovaně evropské poháry, přes Milán, Vídeň, Řím, Prahu, Vinnitsu a Ženevu. Ženy se postupně prokousaly do nejvyšší soutěže a přibývali hráči a hráčky, kteří poznávali české výběry do 16, 18, 21 let a dokonce i ty dospělé.

„Už zase jedeme do Litic na ten smirkový papír“, dost pravděpodobně si říkali hráči a hráčky z ostatních klubů při shlédnutí rozlosování a přiblížení se k termínu zápasu s místním modrožlutým týmem. Je to pravda. Kombinovaná umělá tráva, na kterou „tenkrát“ zbyly peníze, se s klouby pánů a dam nepárala. Úžasná byla po dešti, ale jakmile delší dobu slunce žhnulo a ostřikování nestíhalo, bylo minimálně týden na různých částech těla poznat, kdo hrál v Liticích.

Čtyři roky žádal místní klub o peníze MŠMT na rekonstrukci areálu. Aby konečně i domácí okusili hru na vodní, pozemkářské umělé trávě, aby se rozšířily výběhové zóny, zrekonstruovaly střídačky, sítě okolo hřiště a nastavil prostor šaten pro pořádání větších turnajů. Třetím rokem už byla žádost vybraná a úspěšná a přišla kauza „Pelta“. Nikdo nic nedostal. V loňském roce, po roční pauze ze strany MŠMT Litice opět uspěly. A to z druhého místa. Základní částka opět z MŠMT, pomohlo město Plzeň, Plzeňský kraj a opět i místní úřad v Liticích.  

A pak to začalo. Výběrové řízení, okamžité napadnutí tohoto řízení ze strany jednoho účastníka. Vzápětí podání žaloby na ÚOHS. Ukončení sporu, nové výběrové řízení, čekání na zrušení nečekané zástavy … bylo toho dost i na takto otloukaný klub. A především na lidi, kteří se okolo celé rekonstrukce motají od počátku. Výsledkem je zahájení stavby po všech peripetiích na začátku září tohoto roku, šibeniční termíny s dokončením ještě v tomto roce a výsledný dluh ve výši 2.180.000,- Kč se kterým se klub musí poprat do prosince. Zhruba 600.000,- Kč má našetřeno a je připravena půjčka na zbývající částku. Stavbu to neohrozí. Nicméně žádný dobrý hospodář nechce dlužit zbytečně a už vůbec ne klub, který nesmí ohrozit sportování svých členů. Klub má připraveno několik akcí, jak dluh snížit na minimum a právě je spouští.

 

Veškeré informace naleznete na našich webových stránkách: www.ph-litice.cz

Facebookový profil Litic, odkaz ZDE.

Facebookový profil Českého svazu pozemního hokeje, odkaz ZDE.


A za litický klub i my děkujeme!

pozemnihokej.cz > Kluby > Kluby a jejich novinky > TJ Plzeň Litice > Pomozme Liticím se stavbou hřiště

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...