Poslední den před MS v Lipsku

4.2.2015

V úterý na naše reprezentanty čekaly další přípravné tréninky a zápasy.

Pro ženský tým začal den velice brzy, tréninkem v 9 hodin ráno. Trenéři se chtěli zaměřit hlavně na procvičení přihrávek a střelby, jelikož právě v těchto chvílích mají hráčky problémy s netypickým, velmi pomalým povrchem hřiště.

Po půl hodině tréninku ale bylo vidět, že si dívky začínají s halou rozumět a jejich hra dostávala správný „říz“.

V druhé části tréninku hráčky trénovaly přechod do útoku a hru jeden na jednoho. Gólmanky Čecháková s Vančurovou si při těchto cvičeních vyzkoušely, jak využívat obraný kruh, který nekončí u mantinelu, jak je zvykem v českých halách, a tak by jim větší rozměr hřiště mohl činit při hře problémy.

Ranní trénink byl zakončen procvičením střelby trestných rohů, která se českému týmu zatím daří, vzhledem k hattricku Bížové, která v přípravném zápase s Austrálií skórovala vždy z této standartní situace.

Mužská část reprezentace dnes měla na programu přípravný zápas s celkem Švýcarska.

Hned v první minutě se Švýcarský soupeř po rychlé akci ujal vedení a pokračoval v nátlakové hře, čímž si vynutil trestný roh, který ale Filip Neusser bez problémů kryl. Češi zvolili zataženou obrannou hru, kdy čekali na soupeřovu chybu.

Před koncem prvního poločasu Jakub Kyndl vystihl přihrávku soupeře a dlouhým pasem vyslal do útoku Lukáše Plochého, který bohužel bezúspěšně prověřil připravenost švýcarského gólmana.

Ve 2. poločase naši hráči zvýšili aktivitu, hráli pressing a měli více ze hry. Postupně se v  útoku ukázali mladí nadějní hráči Koryťák s Průchou, ale jejich snažení nevyústilo ve vstřelení gólu.

Po několika minutách se soupeř rozhodl vyzkoušet hru bez brankáře, na což český tým reagoval také odvoláním gólmana a tak došlo na atraktivní hru 5 proti 5.

Bohužel po chybách v našem obraném kruhu zahrával soupeř několik trestných rohů, ze kterých naše chyby nekompromisně trestal. Z pěti zahrávaných standartních situací čtyři využil, a tak po skončení zápasu svítil na tabuli finální výsledek 0:5.

„Soupeř byl hratelný, bohužel jsme udělali příliš mnoho individuálních chyb.“, okomentoval výsledek trenér Miroslav Ludvík.

A tak si počkáme na zítřek. Budeme věřit, že v přípravných zápasech se ukázaly poslední chyby, které je potřeba ještě napravit a naše týmy jsou na nadcházející turnaj dobře připraveny.

Na úvod Mistrovství se české reprezentantky v 9 hodin střetnou s týmem Polska, kterému by rády oplatily porážku z posledního MS, kde s Polkami prohrály zápas o 5. místo. V 16,30 je čeká cizokrajný soupeř Jižní Afrika.

Muži vstoupí do turnaje ve 12,30 zápasem s Austrálií a ve velmi pozdních hodinách, ve 21,30 se střetnou se severským soupeřem ze Švédska.

Fanděte českým hokejistům a hokejistkám!!!