Pozemkářky v hale po první etapě

16.1.2011

V Kostelci nad Černými lesy se o víkendu sehrálo páté dvoukolo Extraligy v halovém hokeji žen. Bohužel za mizivého zájmu diváků proběhlo šest závěrečných zápasů, z nichž většina demonstrovala, proč v zahraničí se tato zimní varianta  pozemního hokeje těší mimořádně velké oblibě.

Páté dvoukolo nabídlo tato utkání:

Hostivař – Bohemians  1:4(1:1)

Hostivař se sice v 8.mín. ujala vedení zásluhou Š.Gliniarczykové, dvě minuty před přestávkou  Preissová vyrovnala, druhý poločas patřil už týmu v zelenobílých dresech. Soukupová úspěšná ve 23. min., o minutu později jásala Nedvědová, čtyři minuty před koncem zvýraznila další výhru ve vzájemném utkání opět Soukupová. Rozhodčí  Podmol – Štěpnička.

HC Praga – Slavia Hradec Králové  3:2(2:1)

Úvod patřil hradecké Slavii, v 6.min. proměnila trestný roh Švenková. Hra byla vyrovnaná, zdálo se, že na obou stranách panuje nervozita. Pragovka  střídala častěji a patrně i proto jí zbylo více sil na závěr poločasu, kdy  Haklová v 18. a  19.min, mířila přesně. Po přestávce se na obou stranách opět hrál dobrý hokej, Fousková  se po čtyřech minutách radovala z úspěšného zakončení… Zajímavý duel  v závěru vyústil dvě minuty před koncem v rozhodující gól – připsala si ho Kolářová. Rozhodčí Kouba – Tóth.

Rakovník -  Slavia Praha  4:9(3:4)

První poločas  nabídl vyrovnaný souboj, slávistky sice po třech minutách vedly 2:0 ( l.Bížová, 3.T.Mejzlíková), poté Rakovník  během šesti minut upravil stav střetnutí na 3:3 ( Předměská, Hanzlová, T.Matoušková), slávistky však nelenily ( A.Mejzlíková, Poloprutská) a postaraly se o to, že o přestávce vedly 4:3. Slavia ve druhé půli zrychlila hru a současně   přidala další góly ( 22.Bížová, 23. a 26. Capouchová, 31.Poloprutská, 35. Bížová – u Rakovníka  úspěšná jen Hanzlová – 22.) Rozhodovali Kavanová – Mejzlík

Slavia Hradec Králové – Hostivař 3:2(2:1)

Góly  Švenková 3 ( 12.,19., 25.) – Gliniarczyková (11.), Kapciugová (34.)
Rozhodčí Podmol – Štěpnička.

Bohemians – Rakovník 0:2(0:0)

Úporné utkání, kdy tým Bohemians měl o něco více ze hry, nepovedly se jí útočné akce při přečíslení a patřičné střelecké zakončení akcí. Výborně navíc zachytala Barbora Matoušková v brance nebo stačilo položení hole obránců.Rakovníku se na začátku druhého poločasu povedl trestný roh (   Matoušková), minutu před koncem úspěšná Hanzlová. K výhře to stačilo…
Rozhodovali Kouba a Tóth.

Slavia Praha – Praga  8:7(4:5)

TR 5/3 tedy osm celkem – 4/2 –6 celkem
Trenér Miloš Kavan se netajil svým názorem:
Velmi pěkné utkání, příkladné nasazení obou týmů, zajímavé po taktické stránce, střetnutí splnilo po všech stránkách své očekávání, v neposlední řadě  svou úrovní. Hra se doslova přelévala od jedné branky ke druhé, patnáct branek také o něčem svědčí, opravdu škoda, že se hrálo takřka před prázdným hledištěm… I když jsme nakonec prohráli, byl jsem s výkonem hráček spokojen. Doufám jen, že nám forma vydrží. Jak na HME, tak i ve finále.

Jak padaly góly:
Slavia:   1.Bížová, 6. Bížová, 9.Reinosová, 20. Poloprutská , 22.Šípalová, 25. Bížová, 28.Capouchová, 40. A.Mejzlíková
Praga: 2.Laciná, 4.Haklová, 8.Haklová, 10.Kavanová, 17.Haklová, 24.Haklová, 35.Kavanová

6.Hostivař                                 0   1   9    19:39       1

Semifinále a finále se uskuteční 30.ledna v hale pražské Slavie.

Připravil Jan Vaněk

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga ženy > Pozemkářky v hale po první etapě