Pragochema Cup 2015

8.11.2015

VÝSLEDKYVÝSLEDKY
VÝSLEDKY

49. ročník mezinárodního turnaje v halovém hokeji mužů i žen Pragochema Cup 2015

---

Vážení hokejoví fanoušci,

dovolte abychom Vás pozvali na 49. ročník mezinárodního turnaje v halovém hokeji mužů i žen Pragochema Cup 2015. Nejstarší evropský turnaj svého druhu, který organizuje klub HC Bohemians Praha, se koná ve dnech 13. – 15. listopadu v hale Sparty na Podvinném mlýně.

Co?                         Pragochema Cup 2015 - mezinárodní turnaj v halovém hokeji

Kdy?                       13. – 15. listopad 2015

Kde?                       Aréna Sparta, Podvinný mlýn 2131/11, 190 00 Praha 9-Libeň

Za kolik?                 vstup zdarma

Přestože podzimní část extraligy pozemního hokeje je stále v plném proudu, oddíl HC Bohemians Praha již netrpělivě vyhlíží listopad a začátek halové sezony. Na její úvod totiž klub pořádá tradiční mezinárodní turnaj mužů i žen v halovém hokeji Pragochema Cup 2015, který je pravděpodobně nejstarším turnajem svého druhu nejen v Evropě, ale také na světě. Letos se již 49. ročník koná 13 - 15. listopadu a opět slibuje skvělou podívanou. Kromě tradičních účastníků jako je švýcarský Grasshopper Zurich, AHTC Wien nebo HC Minsk organizátoři získali další zajímavé účastníky například z Kataru, Polska nebo Chorvatska.

Turnaj se koná pod záštitou Prahy 9 a sponzorských firem Pragochema, Naxos a AŽD Praha a je memoriálem Karla Kadeřábka, na počest bývalého předsedy Ústřední sekce československého pozemního hokeje a oddílu pozemního hokeje Bohemians Praha.

„Letos bohužel chybí zástupci z Ruska, Ukrajiny a Slovenska, přesto si myslím, že se nám podařilo získat špičkové týmy,“ říká Petr Baumruk, který má v klubu zahraniční účastníky na starosti a dodává: “Radost mám zejména z týmu WKS Grunwald Poznaň, který zřejmě bude favoritem mužské části turnaje. Mezi ženami tipuji na vítěze některý z běloruských týmů, ale bez šance by nemusela být ani domácí Slavia Praha“.

Pragochema Cup 2015 – muži:

-     NAVAX AHTC Wien (AUT)
-     WAC (AUT)
-     HC Minsk (BLR)
-     Croatia (CRO)
-     WKS Grunwald Poznan (POL)
-     Qatar (QAT)
-     Grove Menzieshill (SCO)
-     Grasshopper Club Zuerich (SUI)
-     SK Slavia Praha (CZE)
-     HC Bohemians Praha (CZE)

 

Pragochema Cup 2015 – ženy:

-     HC Wiener Neudorf (AUT)
-     NAVAX AHTC Wien (AUT)
-     WAC (AUT)
-     HC Minsk (BLR)
-     GHC RITM Grodno (BLR)
-     SK Slavia Praha (CZE)
-     HC Hostivar (CZE)
-     HC Bohemians Praha (CZE)

 

Co organizátory zejména těší, je zájem o turnaj ze strany zahraničních družstev, který letos dokonce několikanásobně přesáhl možnosti turnaje. Tento zájem se dá vysvětlit jednak tím, že turnaj si za dlouhou dobu svého trvání získal určitý věhlas a záruku kvality, ale svojí roli zřejmě sehrál i fakt, že letos na jaře se pozemní hokejisté Bohemians na základě loňských výsledků v domácích soutěžích po dlouhých letech opět objevili v evropských pohárech – a úspěšně, zejména v případě poháru mistrů v Kodani, kdy svou účastí ve finále divize B vybojovali českému zástupci pro další rok účast v elitní skupině A.

A další plány? Evropské poháry pro nadcházející sezónu unikly hráčům Bohemians o pověstný vlásek, takže se budou soustředit „pouze“ na nejvyšší domácí soutěž, ale kromě každodenních starostí s chodem klubu jistě přijde na přetřes i otázka pořádání jubilejního 50tého ročníku, který by se měl uskutečnit na podzim roku 2016. „Tento turnaj je úzce spjatý s historií našeho klubu a jsme si vědomi toho, že v podmínkách našeho sportu a našeho klubu se jedná o malý zázrak, že jsme byli schopni tuto tradici nejen udržet, ale i rozvinout. Nějaké nápady máme, ale na detaily je ještě příliš brzo“, říká Ferdinand Veverka, prezident klubu pozemního hokeje HC Bohemians Praha. 

Jan Kopecký

Loading...

HC Bohemians Praha

Stránkování

12 3 4 >
 
 
Loading...

HC Bohemians Praha

Stránkování

12 3 4 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...