Předvánoční zkoušky absolvovány

20.12.2010

Ženy a muži si o víkendu zjistili, jaké ambice asi mají v novém halovém ročníku. S tím, že situace v obou nejvyšších soutěžích je různá, ovlivněná počtem sehraných utkání, dost často kvalitativně  diametrálně odlišných. Například v polovině z šesti utkání žen rozhodl o vítězi jednobrankový rozdíl, ve zbývajících celkové skóre 21:3 o falešných tónech poraženého ledacos prozrazuje.

Ž e n y

HC Praga – Slavia Praha 7:2(3:1)

Sled utkání: 6.T.Mejzlíková 0:1,  14.Kavanová 1:1, 15.Haklová 2:1, 18.Jirsová 3:1, 29. a 30. Kavanová 5:1, 36.Poloprutská 5:2, 37.Haklová 6:2, 38.Laciná 7:2. Rozhodčí Soukup – Šulc. Utkání dvou do té doby neporažených týmů, Slavia ve dvou předchozích zápasech nastřílela  čtrnáct, Praga devět gólů. Zajímavý  byl časový rozptyl branek v tomto střetnutí.

HC Hostivař – Slavia Hradec Králové 3:4(2:2)

Hradec  se poměrně dlouho dostával do tempa. Denisa Neplechová dostala Hostivař do vedení, celkově skórovala třikrát,  hostující tým si ve druhém poločase  vytvořil více šancí, Švenková úspěšná dvakrát, Venclová vyrovnávala na 3:3 a  rozhodující čtvrtý  gól vstřelila Smitková.

Rozhodčí Babická – Volf.

HC Rakovník – Bohemians 1:2 ( 0:1)

V nečekaně velice vyrovnaném utkání nakonec dost překvapivě vítězem tým zelenobílých. Dvě branky vstřelila Brodská, druhý z trestného rohu, za  Rakovník snižovala Hudečková. Rozhodčí Kozáková – Němeček.

HC Hostivař – Slavia Praha 1:5(0:4)

Nejrychlejší gól dne na dva doteky, úspěšná po deseti vteřinách Šípalové.

Patrně ovlivnil celkový průběh, slávistky  poté hrály velice zodpovědně, přesné přihrávky určily skóre  prvního poločasu, další góly poločasu vstřelily Dukátová, Mejzlíková Adéla a Tereza, Po přestávce se hra vyrovnala, Neplechová snížila na 1:4, konečný výsledek však určila Tereza Mejzlíková. Rozhodčí Babická – Šulc.

HC Praga – HC Rakovník 4:5(3:3)

První prohra Pragy v tomto ročníku. Ujala se sice vedení ve 4.minutě, avšak pak už jen dotahovala náskok soupeře. O devět gólů se postaraly:

Haklová 2, Kolářová a Kavanová po 1 – Hanzlová 3, Matoušková T.2.

Rozhodčí Soukup– Volf.

Bohemians – Slavia  Hradec Králové 0:9(0:5)

Hráčky  Bohemians zraněné v předchozím utkání nemohly nastoupit a tak soupeř toho patřičně využil. Rozhodčí Kozáková – Němeček.

Jak dopadne utkání se Slavií, to se předem nikdy nedá určit, těžko se

výsledek předem i odhaduje. Platilo to i v tomto případě, ani ve snu mě nenapadlo, že se vyhraje o pět gólů. Slávistky měly také skvělý nástup, pomalu čtvrt hodiny jsme se spíše bránily než útočily. Naštěstí naše děvčata inkasovala jen jednou, naše důkladnost v obranné fázi přinesla své ovoce, vyrovnávací gól z trestného rohu a úspěšná kombinace - během necelých dvou minut dva góly – sehrály svou roli. Pak se rozjelo utkání, z našeho pohledu samozřejmě výborné, soupeř  jen snížil, myslím si, že i diváci si přišli na své. Nám se dařilo patřičně zakončovat kombinační akce a to je pochopitelně rozhodující.

V utkání s Rakovníkem mnohé bylo jinak, soupeř výrazně vylepšil svou  obrannou hru, nám se naopak střetnutí vůbec nepovedlo, chybou bylo, že naše hráčky vsadily na individuální akce a duely se prohrávaly.

Celkově  šlo o dost zvláštní dvoukolo, hradecká Slavia ve vyrovnaném utkání s Hostivaří nakonec dokázala vstřelit rozhodující gól a vyhoupla

se do čela  - má nejlepší skóre…

Potěšující je, že  celková  úroveň  se zvedá, platí to například i o brankářkách. Hraje se víc kolektivně – pokud se ovšem zápas  nenatáčí, třeba v našem případě se  na tuto „ maličkost“ doplatilo.

M u ž i

Litice – Slavia Praha 2:10(1:5)

Trenér Tomáš Babický:  Zahráli jsme po všech stránkách dobře, pomalu, ale jistě se rozjíždíme, mám samozřejmě z podobného výsledku radost.

Bohemians – Rakovník 3:7(1:4)

Trenér Pavel Hraba:  Usilujeme o technicky vyspělý hokej, zatím  se nám to docela daří, o gól jsme prohráli jen se Slavií a remizovali s Hradcem. Vyšlo to i s Bohemkou, kdy střelecky úspěšní byli Jahoda 3,

Hornof 2, Procházka, Gregor.

Výběr RD – Slavia Hradec Králové 4:4(1:2)

HC Bolevec – Litice  3:7(2:3)

Slavia Praha – Bohemians 8:7(4:4)

Trenér Tomáš Babický:  Po čtyřech minutách jsme vedli 3:0 a pak to chlapci malinko podcenili a to se trestá. Nakonec jsme přece jen minutu před koncem vedli 8:6 – dvakrát jsme totiž hráli bez vyloučených hráčů

(žluté karty).

HC Rakovník – Výběr RD 7:2(0:1)

Trenér Pavel Hraba: Dokud měl výběr dost sil, tak se hrálo vyrovnaný hokej, my jsme praktikovali po celý zápas naši hru ze zajištěné obrany a od 20.do 25.minuty jsme čtyřikrát skórovali.

Slavia Hradec Králové – HC Bolevec 4:5(2:3)

Připravil Jan Vaněk

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga muži > Předvánoční zkoušky absolvovány