ME U21 holky 2010 - Premiéra nám nevyšla

26.7.2010

Utkání s Polskem se nám nepovedlo. Škoda! Zážitky a pestrý program druhého dne zhodnotili trenéři a děvčata v dalším článku aktuálně přímo z Bra.

Po včerejším nárazu tepla a nedostatku spánku bylo ranní vstávání velmi obtížné. Nakonec jsme se z postelí všichni vykopali a hurá na snídani. Ke snídani bylo spousty sladkého (asi abychom měli dostatek energie J). Po snídani následovala krátká porada a poté jsme s dobrou náladou vyrazili na hřiště, zde na nás čekal polský tým, kterému jsme bohužel podlehli 2:1.

K obědu nám opět připravili těstoviny s parmazánem a na zpestření chuti jsme dostali ovocný salát. Kolem třetí hodiny jsme se všichni vydali relaxovat do bazénu. Hned u vstupu nás potěšili stylovou plaveckou čepičkou, ve které nám to všem opravdu moc slušelo.  Poté jsme naskákali do autobusu, vyrazili do hotelu, připravit se na večeři do italské pizzerie, a shlédly zápas Itálie s Ruskem.

Pevně věříme, že zítřejší zápas s Rakouskem vyhrajeme. Na zítřek se opravdu moc těšíme.

Anča a Jana

Hodnocení dnešního utkání z pohledu trenérů Miloše Kavana a Ondřeje Vudmasky:

,, K našemu prvnímu utkání se soupeřkami z Polska jsme přijeli hodinu před zápasem. Bylo velké horko, a tak se pobyt na sluníčku zkracoval na nejkratší dobu. Teplota vystoupala na 37°C. Oba týmy začaly opatrnou hru a díky většímu počtu našich chyb, tzn.odevzdaných balónů, se dostávaly soupeřky častěji na naši polovinu a k útočným šancím. Po jednom takovém špatně rozehraném balónu v 6. minutě, z naší levé strany, se u rohového praporku zmocnily míče Polky. Po rychlém přesunutí přes hráče vystřelila útočnice backhandem skákavý balón. Čecháková střelu odrazila. Rychlejší Zagajska dopravila malou ranou míček do branky. Polky měly s gólovým náskokem větší klid, o to více jsme museli zapojit sílu a vytrvalost k jeho získání. Když jsme se dostali do útoku, díky špatnému výběru zakončení, sólovému, jsme neproměnili. O přestávce jsme nabrali sílu. Řekli jsme si, co je špatně a co je potřeba zlepšit. Takto jsme vstupovali do druhého poločasu.

Druhý poločas byl vyrovnaný. Polky měly opět více za hry, i když jsme si během druhého poločasu vytvořili více útočných šancí. V 11. minutě vystřelila z těžké pozice Hanzlová, brankářka Nowická balón odrazila před sebe a druhá střela letěla vzduchem do brány. Polská obránkyně chytila střelu tělem. Následoval trestný úder, určená Bížová pěknou trvrdou ranou trefila, pro nás bohužel, levou tyčku a balon skončil v autu. Po této akci se hra přesunula do prostoru mezi třetinami a s přibývajícími minutami jsme se dostávali blíže. Polky začaly bránit hubený náskok. Několik útoků a střel Nowická pěknými zákroky zneškodnila. Jak již bývá zvykem, ve 44. minutě, po špatné rozehrávce na půlce zakončily Polky střelou. Čecháková balón pouze stlumila a Zagajska za ní dorazila balón do branky. Tlak ze hry zůstal na naší straně. Po třech minutách jsme měli náš první útočný trestný roh, který začal nepovedenou rozehrávkou. Hanzlová vyvedla balón a backhandem přihrála Capouchové, která si poradila s Nowickou. To byl náš první gól. Posledních deset minut jsme se pokusily o press, ale sil už zbývalo málo a soupeřky nám více nedovolily. Škoda ztracených bodů, vyrovnaný zápas vyhrály Polky.“

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U21 ženy > ME U21 holky 2010 - Premiéra nám nevyšla