Premiéry v Hradci Králové dopadly na jedničku

13.11.2014

Hradec Králové - Nové hřiště ve Farářství hostilo první dva velké mezinárodní turnaje. Vzhledem k tomu, že odezva je výborná, mohou se v budoucnu těšit na další akce.

Poohlédnutí za turnaji okem organizátorů

Letošní uplynulá venkovní sezóna nabídla hned dva turnaje evropských a světových měřítek, které mohli fanoušci „hokeje na zemi“ vidět na domácí půdě a to na nově otevřené stánku pro pozemní hokej v Hradci Králové.

Hřiště si tak mohlo hned v prvním ročníku užívat pobíhání hráčů, kteří jsou těmi nejlepšími ve svých zemích a to rovnou při dvou turnajích, které jsme jako česká pozemkářská rodina mohli pořádat. Pojďme to vzít ale pěkně postupně a vraťme se alespoň připomínkou do horkých letních červencových dnů, kdy město Hradec Králové hostilo ME juniorů divize C. Naši kluci si nakonec druhým místem, s jednou jedinou prohrou, zajistili postup do divize B. Jeden plusový bod byl tedy splněn. Jak zhodnotit turnaj po organizační stránce? Tento venkovní turnaj nám ukázal to, jak jsme připraveni na další turnaje. Celkové hodnocení od členů EHF bylo velice pozitivní. Samozřejmě nikdy nic není jen růžové, z chyb jsme se proto chtěli především poučit. Hlavně proto, že jsme věděli, že neuplyne ani měsíc a budeme opět v plném proudu s připravením prvního kola světové ligy, kterého se účastnili oba české celky, jak muži, tak ženy. Celý realizační tým pracoval na plné obrátky, aby následují turnaj probíhal „jako po másle“. Světová liga je soutěž, kterou zastřešuje FIH, takže trošku jiné požadavky a podmínky. Na jednu stranu možná jednoduší na přípravu s tím, že musíme vše tisknout jen podle jejich pravidel a norem. Na vše je ovšem kladem mnohem větší důraz.

Pojďme se podívat trošku pod pokličku turnajové přípravy: Celá příprava na turnaj se rozjíždí minimálně 3 měsíce před turnajem. Začíná to veškerou korespondencí s pořádající organizací a manažery týmů, kde se dolaďují detaily k turnaji. Pokračujeme v zajišťování hotelů, transportů, stravování, atd. Neméně podstatnou částí je tisk veškerých materiálů, bannerů, plakátů, obstarávání propagačních předmětů, shánění sponzorů a škála dalších a dalších věcí. Jakmile je vše připraveno je na čase přesunout se do místa dění. Tím pro nás byl, již zmiňovaný, nově otevřený areál v Hradci Králové. Tady dáme dohromady hlavy s „místními“ a řešíme hřiště, místnosti – kdo, kde, kdy. Areál v Hradci voní ještě novotou, takže už celkový pohled na něj je velkým plusem turnaje. Dalším cenným pozitivním bodem, kterého si nesmírně vážíme je spolupráce s vedením oddílu TJ Slavia Hradec Králové. Tímto, bych chtěla za celý organizační tým poděkovat panu Milanovi Nejedlému a Davidovi Bendákovi. Díky těmto dvou „Hradečákům“, kteří pro pozemní hokej doslova dýchají, bylo naše působení na jejich půdě o dost snazší. Celková spolupráce s tímto oddílem byla na jedničku. Všichni, kdo se z klubu jakoukoliv měrou účastnili, zaslouží velké díky za skvěle odvedenou práci.

Všichni jsou na místě, připraveni ke svým bojům, porvat se o postupová místa. S prvním hvizdem rozhodčího vše už přirozeně plyne a všechny starosti jsou pryč, ze všech to tak nějak opadne a jede to prakticky samo. Někdy nejsme moc vidět, sedíme v kanceláři, či tam popobíháme, občas se někde mihneme, ale upřímně vám mohu říct „ani kolikrát nevíme, že se turnaj už blíží ke konci “.

Turnaje v Hradci hodnotíme velice pozitivně. O tom, že se oba týmy kvalifikovaly do druhého kol, už se psalo, nakonec se ho zúčastní pouze mužská složka. O pozitivech nesvědčí ovšem jen toto a dobrá hodnocení z vyšších míst, ale jde především o naše pocity. Pořád je z čeho se učit, to ano, ale my máme teď jednu velkou výhodu, už se máme z čeho odrážet a to je nesmírně cenné. Ještě jednou děkujeme za spolupráci s klubem TJ Slavia Hradec Králové a těšíme se na další turnaje, které budou hostit.

Za organizační tým

Markéta Křikavová
Manažerka OTA ČSPH

Jakub Mejzlík
Generální sekretář ČSPH

-mak- 

pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Ostatní > Premiéry v Hradci Králové dopadly na jedničku
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...