Preview HMS Poznaň - Češi favority na zisk jedné z medailí

7.2.2011

Preview HMS Poznaň - Češi favority na zisk jedné z medailí

Na nadcházejícím MS v halovém pozemním hokeji, které se koná v polské Poznani od 8. do 13.2.2011, se představí 12 nejlepších světových celků v mužské i ženské kategorii . Ve dvou speciálně připravených halách upraveného poznaňského výstaviště bude sehráno dohromady 76 utkání. Na této velkolepé akci budou oba české týmy patřit mezi horké kandidáty na zisk jedné z medailí.

V halové odnoži tohoto tradičního olympijského sportu se bude jednat teprve o třetí celosvětové měření sil v historii. V roce 2003 v německém Lipsku se jak v mužské, tak i ženské kategorii radovaly z úspěchu domácí výběry Německa. Zatímco čeští muži vybojovali na tomto šampionátu 8.místo, naše reprezentantky zde dosáhly historického úspěchu, když v silné konkurenci dosáhly na  4.místo. O čtyři roky později se 2. MS konalo ve Vídni a Němci zde dokázali svou dominanci nad zbytkem světa, když obhájili titul v mužské části. Ženy našeho západního souseda se musely sklonit před uměním velkých rivalek z Nizozemska a obsadily až třetí místo. Česko opět zanechalo na turnaji skvělý dojem a zejména muži patřili mezi černé koně turnaje. Český tým, namlsaný úspěchy z kontinentálních mistrovství, se probil až do semifinále, kde nestačil na favorizované Němce a po následné prohře v souboji o bronz se Španěly nakonec vyválčil nepopulární  4.místo. Ženy se tentokrát musely spokojit s 11.místem.

Na nadcházejícím světovém mistrovství se v mužské části dá očekávat vyrovnaný souboj hned několika týmů, které pomýšlejí na příčky nejvyšší. Vedle úřadujících šampionů z Německa nesmíme podcenit domácí Poláky či mistry Evropy z loňského roku - reprezentaci Rakouska. Tradičně silní budou hráči ze země tulipánů - Nizozemci, nevyzpytatelní Australané či exotičtí Íránci. Mezi kandidáty na černého koně turnaje počítají odborníci i český tým. Jeho cesta do vysněného semifinále povede přes poměrně těžkou skupinu, kde se postupně utkají s Angličany, Íránci, Rakušany, Američany a svou pouť v základní část uzavřou s reprezentací Ruska. Důležitým dnem, který napoví, jak na tom Češi opravdu jsou, bude středa 9.2., kdy nastoupí proti nebezpečné reprezentaci Íránu a následně ve večerním utkání proti silným Rakušanům. Dle slov německého trenéra českého týmu Thorstena Althoffa  by nám do karet měl hrát i respekt soupeřů, který si získal na poslední prověrce v německém Lipsku, kde s přehledem zvítězil a nechal za sebou např. Polsko, Rusko či Anglii.

Ženy budou vstupovat do turnaje s menšími ambicemi než jejich mužští kolegové, nicméně odhodlání překvapit je o to větší. Pod vedením německého kouče Christophera Fausta ,  který mimo jiné vedl na minulém šampionátu reprezentaci Austrálie, se tým kvalitně připravil a zejména po taktické stránce zaznamenal oproti minulým sezonám krok kupředu. Soupeřkami našeho reprezentačního výběru budou v základní skupině Rakušanky, nevyzpytatelné reprezentantky Kazachstánu, obhájkyně zlata z Vídně Nizozemky, nebezpečné Ukrajinky a v neposlední řadě i hráčky Argentiny, jež disponují ve svých řadách několika mistryněmi světa, včetně nejlepší pozemní hokejistky světa Luciany Aymar. Před umem sličné Luciany se musel sklonit v loňském roce i držitel Zlatého míče 2010 fotbalista Lionel Messi, který obsadil v anketě o nejlepšího argentinského sportovce roku 2010 druhé místo, právě za fenomenální pozemní hokejistkou. Mezi další kandidátky na světový titul můžeme řadit tradičně také Německo či Bělorusko. Překvapit by mohly dále domácí Polky a v očích odborníků se nejeví nereálným ani úspěch našeho ambiciozního týmu. Největšími outsidery je družstvo Namibie  a jihoamerická Uruguay.

Zbývá dodat, že české týmy se do dějiště šampionátu přesouvají v neděli. Od úterý 8.2. do pátku 11.2. jsou na programu základní skupiny, kde se rozhodne o účastnících semifinále, kam postoupí vždy dva nejlepší týmy ze šestičlenných skupin. Semifinále a boje o konečné umístění jsou na programu o víkendu. Do polské Poznaně se chystá podpořit naše týmy mnoho fanoušků z Česka. Pro ty, kteří dávají přednost sportu v televizi, budou  každý den  na programu minimálně dva přenosy na stanici Eurosport 2, kde můžete sledovat živě také víkendové  boje o medaile, samozřejmě vše s českým komentářem.

Díky našemu zpravodaji přímo v dějišti MS  vás budeme exkluzivně informovat o veškerém dění v Poznani. Pevně  věříme, že to budou samé radostné zprávy o úspěších obou českých týmů.


Jakub Mejzlík

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Ostatní > Preview HMS Poznaň - Češi favority na zisk jedné z medailí
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >
 
 
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...