Příprava na Šampionáty má za sebou první fázi

31.12.2014

Praha, Plzeň - Ve Sparta Aréně na Podvinném Mlýně a v hale Slavie Plzeň proběhly první kempy reprezentačních výběru na vrcholné akce letošní zimy.

Juniorky se v Praze sešly již v 8 hodin ráno, kdy je realizační tým seznámil s plánem přípravy a vzápětí se mohlo začít s ostrým tréninkem. Dopoledne začalo střelbou na golmanky a následným nacvičováním přečíslení a přechodu do útoku.Jelikož pozvánku na tento tréninkový kemp obdrželo 20 hráček, bylo na trenérech, aby po skončení dopoledního bloku tréninků, zúžili nominaci na 16 hráček, které budou absolvovat celé soustředění. Do další přípravy se již bohužel nezapojí z původního výběru Chytrá, Vybíralová, Jelínková a Lomská. Jedná se o mladé hráčky, které se objevují na soupisce A týmů ve svých klubech, a tak jistě toto nakouknutí do reprezentačního výběru nebude jejich poslední.

V odpoledních hodinách mladé talenty vystřídaly zkušenější kolegyně, hráčky seniorského výběru, které započaly s přípravou na halové Mistrovství světa.  Zde se nesla příprava převážně v zápasovém duchu, tzn. nácvik hry 4 na 4 nebo hry bez golmana. Ve večerním tréninkovém bloku došlo i na neoficiální zápas „zkušenost vs. mládí“, kdy si v hrací době 4x15 minut oba týmy vyzkoušely své herní dovednosti v praxi. A tým nakonec slavil v tomto miniduelu vítězství, i když dravé akce juniorského výběru nenechaly nikoho na pochybách, že se bude v lednu na Mistrovství Evropy v Praze na co dívat.„Sešli jsme se zde hlavně proto, abychom vybrali ze širší nominace hráčky, se kterými se budeme na ME juniorek připravovat a ujasnili si, jaký herní systém chceme na Mistrovství hrát. Stejně tak je tomu i s ženami, která čeká na Mistrovství světa velká výzva," svěřil se reprezentační kouč Petr Novák.

Neděle a pondělí probíhala v podobném módu a trenéři Novák s Faustem nakonec vybrali sestavu hráček pro finální přípravu v Hamburku. Je prakticky totožná s tou, která reprezentovala náš elitní ženský hokej na halovém ME v Praze 2014, s jedinou výjimkou - Karolínu Paterson nahradila Renata Capouchová. Je tak jasné, na co budou oba lodivodové při MS spoléhat - zkušenost, sehranost a stabilní tým.

Mužská reprezentace absolvovala ve stejném termínu soustředění v západočeské metropoli Plzni. Pod vedením trenérů Ludvíka a Babického se zde připravuje 24 hráčů širší nominace mužů a juniorů. "Soustředění je zaměřeno na základní herní prvky naší hry. Cílem je automatizace pohybů hráčů při rozehrávce a defenzivě. Jedná se především o herní soustředění“, popsal svůj plán pro nadcházející tři dny trenér Miroslav Ludvík.

Mužská složka zvolila jiný nominační plán. Po skončení třídenního kempu neměli trenéři v plánu vybírat hráče pro užší nominaci, ale naopak počítají s tím, že do německého Kolína, kam reprezentace po Novém roce odjede na přípravný turnaj, pojede družstvo A týmu mužů doplněné několika hráči juniorského výběru. Tento turnaj jistě mnoho napoví a jazýčkem na misce vah může být také finále české extraligy, které proběhne 11. ledna. Proto finální nominace družstva mužů a juniorů bude oznámena až po skončení naší extraligové soutěže.

Nominace na turnaj v Kolíně nad Rýnem je následující: Hanus T., Chrpa, Neusser, Vudmaska, Koryťák, Hanus M., Piterak, Kyndl, Vacek D., Plochý, Capouch, Hynčík, Průcha, náhradník Bárta.

Tímto bychom vás rádi pozvali, abyste přišli sledovat boje našich reprezentantů a nejen jich, o vítězství v české extralize a také o nominaci na Mistrovství Světa a Evropy.

Finále české extraligy halového pozemního hokeje proběhne 11. ledna 2015 v hale na Podvinném Mlýně.

Těšíme se na vás!

-sts-

 

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace ženy > Příprava na Šampionáty má za sebou první fázi
Loading...

Reprezentace ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Reprezentace ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...