Příprava "Olympijský sen" - Camp Mannheim/Dürkheim

9.4.2012

Olympijský sen – poslední zastávka před Japonskem. Český tým čekal poslední víkendový kemp v Mannheimu a Dürkheimu.

Odjezd v pátek do Mannheimu, kde jsme měli naplánované 2 tréninky. V úterý po dopolední poradě – komunikační meeting zaměřený na psychologii, přesun do Frankenthalu a účast na turnaji v Bad Dürhkeimu. Klub který patřil v minulých letech ke špiččce 1.Bundesligy (barvy tohoto klubu hájili mimo jiných němečtí reprezentanti  Ch. Mayerhöfer, N. Meinert, jako trenér současný kouč UHC – M. Schultze). Na české hráče čekaly týmy – Stuttgartu, Hannoveru, SW Köln a domácí Dürkheim. V pondělí přesun zpět do Mannheimu a dvě tréninkové fáze.

Češi odjeli do Německa bez klíčového muže středové řady – Ondřej Vudmaska má na programu rehabilitaci v Holandsku po operaci menisku, na olympijskou kvalifikaci by měl být k dispozici. Nakonec odcestovalo 20 hráčů z kterých se bude po tomto závěrečném kempu rekrutovat finální 18ka pro kvalifikaci.

Pátek probíhal dle předem naplánovaného scénáře – nácvik situací pro útočníky a rozehrávky mezi obránci + trestné rohy. Čtverce pro nácvik přihrávek v pohybu ani nebudu zmiňovat –jsou součástí každého tréninku a hráči je již určitě ¨nenávidí¨. Bohužel během rozcvičení bylo jasné, že zranění nepustí do hry Aleše Peřinku – zánět úponu na holeni mu znemožňoval rychlejší pohyb. Během noci postihli střevní potíže Martina Babického. Před posledním turnajem bylo najednou ¨pouze¨18 hráčů.

Sobota – první dva zápasy turnaje – systém každý s každým 2x25 minut.

První match proti Stuttgartu probíhal dle stanovených not. Podařilo se nám díky presu skórovat hned v první minutě. První gól nám dodal více jistoty na naše hole. Celý zápas jsme měli znatelnou převahu a zvítězili 4-1. Jediný gól soupeře padl z trestného rohu – střela na hokejku dolů. První půle byla herně lepší, druhá díky změně taktiky moc hokejové krásy nenabídla. Defenzivní pojetí hry našim hráčům tento zápas moc nesedělo – síla soupeře nás spíš táhla dopředu a více útočit. Tento soupeř nás směrem dozadu moc neprověřil.

Match číslo dvě – Hannover. Dle papírových předpokladů mělo jít o lepšího soupeře než první zápas. Nutno říci že čeští borci byli nepřítelem hlavně sami sobě. Nepřesné přihrávky, nevynucené chyby se táhli jako nit celým zápasem. Výkony některých jedinců byly hodně za očekáváním. Patřili mezi ně i ti, o kterých byli trenéři přesvědčeni že nominace je jen formalita. Opět se vrátili chyby ze začátku přípravy – Osobní bránění, pohyb bez míče, špatné postavení útočníku, nepřesné přihrávky, hrubé individuální porušení taktiky – vnášení vlastní nežádané invence… Remíza 2-2 byla doslova ostudná. Hannover toho moc nepředvedl. Češi němcům zdatně v této ¨nekvalitě¨konkurovali.

Nominační otázka po prvním dnu turnaje nebyla vyřešena, ba spíše se stávala více komplikovanou.

Třetí match – SW Köln. Takticky příprava na první zápas proti Japoncům, kdy Češi si zkoušeli hluboký obranný blok se dvěma volnými hráči, před obrannou trojkou. Cíl vyrážet do smrtících protiútoků. Záměr vyšel. Soupeř měl minimum střel. První poločas skončil jasným vedením 3-0. Druhý poločas za dodržování stanovené taktiky skončil 2-0 pro české borce. Celkový výsledek 5-0 jasně popisuje dění na hřišti. Češi nevyužili ještě několik brankových příležitostí. Pohyb na hřišti existoval i bez míče, hráči se snažili najít svého volného spoluhráče místo kličky jeden na jednoho. Pozitivní signál byl i přesun Kyndla do obrany a Nicklase do útoku. Prvně jmenovaný se hodě zapojoval do útoku a jeho přihrávky měly myšlenku, Druhý jmenovaný přinesl do útoku slušný pohyb a aktivitu spolu s tvrdou střelou – zejména jeho argentinský úder má mezinárodní parametry. Zápas se nám podařil, taktiku jsme plnili po celý zápas, větší chuť byla cítit z celého týmu.

Poslední vystoupení na turnaji proti týmu domácích – Dürkheim. Češi opět začali v obranném bloku, který jim přinesl ovoce v prvním nedělním zápase. Od začátku bylo zřejmé, že domácí se na zápas patřičně nahecovali. Jejich hra byla místy za hranicí povolené tvrdosti, nejvíce faulů schytal zejména aktivní Seeman. Fauly na něj volali po trestném rohu nebo kartě – bohužel rozhodčí nebyli stejného názoru.  Češi měli více ze hry, vytvořili si šance, trestné rohy, ale nedokázali ani jednu možnost přetavit ve vedoucí gól. Do vedení šli domácí, kteří dokázali skórovat z trestného rohu. Do šaten se šlo za stavu 1:0 pro Dürkheim. Druhý poločas začal stejně jako první skončil. Češi měli opět více ze hry, ale nedokázali vsítit kýžený gól. Ani jedna střela Nicklase neznamenala vyrovnání, projektily z trestného rohu svůj cíl také nenašli. Skórovali opět jen němci – 2x se prosadili ze hry. Celkové skóre 3-0 pro Dürkheim neodpovídalo průběhu zápasu.

České hráče čekal odpolední trénink a odjezd na hotel.

O velikonočním pondělí čekají na hráče dva tréninky a oznámení finální nominace pro Olympijskou kvalifikaci.