První den HME očima organizátora

20.1.2018

Na domácí turnaj je nahlíženo z mnoha úhlů pohledů. Přečtěte si, jak turnaj vypadá v očích organizátorky.

Se svazem spolupracuji krátce, ale o to více intenzivně. Kdo by to byl řekl, ještě před půl rokem řeším, zda reklamní spoty Air Bank poběží více na Nově, nebo na Primě a najednou střih – řeším, zda trička se mají potisknout tak, či onak… Docela skok. Ale o tom, život přeci je, ne? Přijímat výzvy a když se to posléze povede, tak se dostaví uspokojení, které bych přirovnala k tomu, když vám rodiče od srdce řeknou, že jsou na vás pyšní. Sentiment? Možná.

Spolu s kolegy máme za sebou pár měsíců, kdy jsme pracovali od rána do noci a tím myslím do noci, potažmo zase do rána, abychom to zařídili tak, že se máte na koho dívat (všech osm týmu je díky bohu zde – mimochodem Rusko 14 dní před turnajem řeklo, že možná nepřijede), máte kde sedět, přijel nám to někdo pískat, někdo vám říká, kdo zrovna hraje, a taky jste tu vy. A vy jste se o té akci nějak museli dozvědět. Mimochodem, propagace je zrovínka moje parketa. Ani nevíte, jak se dmu pýchou, že je vás tu tolik. No a takových věcí okolo turnaje je asi miliard. Sama jsem si nedokázala představit, kolik toho je… No možná, ještě, že tak… Asi bych se do toho jinak nikdy ani nepustila :)

Jen tak pro zajímavost, co jsme řešili pár dní před začátkem… Máme tonery do tiskáren? Moderátor bude hrát i muziku nebo jen mluvit? A co vlastně smí, nebo nesmí říkat? Máme dost/moc dobrovolníků? Máme dodávky na převoz věcí do haly? Nemáme, poprosíme hokejovou rodinu… Za dva dny… OK dodávka vyřešena, výzva na Facebooku zafungovala. Máme vytištěny všechny organizační věci? Máme všechny věci, co chceme prodávat fanouškům? Máme trička pro rozhodčí, a to ve dvou barevných provedeních dle směrnice evropské hokejové federace? Ne, to nemáme, tak zpátky na stromy a ještě jednou, rychle doobjednat, zařídit, vyzvednout…  Asi největší strach a zároveň stres je, zda jste na nic nezapomněli.

A najednou je to tady, První den. První zápas mezi Polskem a Švýcarskem. A najednou se hraje a všichni jsou šťastní. Tedy asi krom přímých účastníků na hřišti, ti mají asi jiné starosti. Ale my v „local office“ se culíme jako sluníčka. Víme, že právě nastal začátek našeho konce. Respektive se po dlouhých týdnech brzo vyspíme, všechno plus mínus klaplo – hraje se.

V pátek nejvíce fanoušků přišlo až lehce po poledni, na náš zápas s Ruskem. Nejen, že se bylo na co koukat (hezký hokej), ale byly to nervy jako blázen. V posledních minutách holky tlačily, my věřili, bohužel to nestačilo. Konec zápasu ČR – Rusko 3:4. Nevadí, čeká nás další zápas s Německem.

Díky pro nás příznivému pátečního času mimo pracovní dobu, hlavní tribuna byla zaplněna ze dvou třetin. Naše holky sice otevřely skóre, ale docela rychle jsme prohrávali 3:1. A tentokrát jsme nejen my fanoušci věřili, ale i fandili, a to z plných plic. Holky samy moc chtěly (bojovnice, lvice – víme), ale tentokrát v nás měli dalšího sedmého hráče. Společnými silami se vše podařilo – zvrátili jsme na 3:4. Jupí, první tři body doma a šance na postup ze skupiny neumřela hned první den mistroství Evropy. Všichni jsme se společně radovali jako by to bylo finálové utkání. Domácí atmosféra prostě udělá své. Dokonce i kameraman z České televize bral schody z horní tribuny po třech, aby to stihl natočit z co nejbližší vzdálenosti.

Tak neváhejte, přijďte se podívat sami. Stojí to za to!


Lenka Jeřábková

Členka organizačního výboru pro HME Praha 2018

Komise marketingu

Loading...

Halové mistrovství Evropy žen 2018 - Praha

Stránkování

12 3 >
 
 
Loading...

Halové mistrovství Evropy žen 2018 - Praha

Stránkování

12 3 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...