1. den mistrovství Evropy v Rakovníku úspěšně za námi…

16.7.2018

15.7.2018 Shrnutí prvního dne ME U18 dívek v Rakovníku. První tři body doma!!!

A je to tady. Chvíle, na kterou organizační tým čekal půl roku. První den mistroství Evropy. Vše bylo připraveno, nachystáno a všichni byli lehce napjatí, zda se objeví nějaký problém. Live stream se podařilo rozeběhnout asi 2 minuty před prvním zápasem – ale na tyto čertovy hrátky s technikou jsme si již tak nějak zvykli. Všichni v kanceláři tudíž hýřili úsměvy a dobrou náladou. Bylo to zadostiučinění za tvrdou práci, která byla odvedena v průběhu příprav. Ale pojďme k důležitějšímu tématu, hokeji :)

Na turnaji je 8 družstev, první dva týmy postupují do nejvyšší divize „A“.

Skupina A: Rusko, Litva, Skotsko, Wales

Skupina B: Polsko, Itálie, Rakousko, Česká republika

Jako první nastoupilo Rusko s Litvou. Již po dvou minutách Rusko vedlo 2:0, takže od začátku bylo jasné, jakým směrem se zápas bude vyvíjet. Rusky měly zápas plně ve svých rukou a konečný výsledek 10:1 odpovídá i tomu, co se odehrávalo na hřišti.

Druhý zápas sehrálo Skotsko proti Walesu. Byl to nejhezčí zápas z celého dne, protože dívky to berou jako derby. Bylo k vidění hodně osobních soubojů, kdy si děvčata nic nedarovala. Hokej prostě není balet. Na konci se radovaly Skotky, které vyhrály 4:1.

Italské fanoušky bylo slyšet snad skoro až do Prahy. Atmosféru umocňoval fakt, že v 29. minutě italská děvčata prohrávala s Polskem 0:2, takže fanoušci tlačili své favoritky o to více. Chvíli poté jim svitla naděje, protože Italky snížily na 1:2, avšak tento stav setrval až do konce a z výhry se nakonec radovaly Polky.

Poslední zápas patřil České republice s Rakouskem. Domácí zápas přilákal i poměrně dost fanoušků, takže o příjemnou atmosféru bylo postaráno. Zápas se vyvíjel příznivěji právě pro česká děvčata, kdy první gól padl již v první minutě zásluhou Karolíny Hanzlová. Další příležitost k radosti čeští fanoušci měli ve 23. minutě, kdy svou šanci proměnila Kateřina Puchmertlová. Deset minut nato zvedala ruce nad hlavu i Monika Halamová, protože upravila výsledek již na 3:0. Rakušanky sice snížily ve 45. minutě na 1:3, ale to již nezměnilo nic na české radosti z prvních 3 bodů. Hra byla poněkud opatrnější, ale bylo vidět, že česká děvčata o sobě na hřišti vědí, a díky tomu bylo k vidění spoustu pěkných nahrávek do prostoru.

Vyzpovídali jsme posléze trenéra reprezentace Petra Bodnára, který celý zápas popsal slovy: „Naše taktika pressingu hned od začátku zápasu se vyplatila. Byla odměněna dvěma góly. Odvedli jsme dobrý týmový výkon, ale i přes to jsem ve hře viděl pár drobností, které musíme do příště zlepšit. Po našem třetím gólu Rakušanky více otevřely hru a začaly nás více napadat. Proto jsem ke konci hry změnil taktiku a dohrávali jsme zápas se čtyřmi obránci. Nemělo cenu již riskovat. Rád bych vyzdvihnul děvčata právě v obranné fázi včetně brankářky Rozárie Steidlové, která celý tým podržela při nebezpečných útocích z rakouské strany.“

Naše děvčata mají dnes volno, protože v tento den hraje jen skupina A. Zítra 17.7. se české dívky utkají s Polskem od 18 hodin. Pokud nemůžete přijít, doufáme, že se alespoň budete dívat na námi i vámi oblíbený live stream na www.eurohockeytv.org

Za fotky děkujeme našim dvorním fotografům: David Svoboda, Petr Branšovský a Petr Růžek.

Odkazy na jejich celé alba:

Lenka Jeřábková

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U18 dívky > 1. den mistrovství Evropy v Rakovníku úspěšně za námi…