První hrací den, Berlín

7.2.2018

Oba české týmy vstoupily do turnaje výhrou! Druhý krok se povedl bohužel jen mužům.

První zápas pro české barvy začal v 11:35, kdy se ženy postavily proti výběru Namibie. V hale číslo 2, kde bohužel není k dispozici živé vysílání, se sešlo i pár českých fanoušků, kteří přijeli fandit.

Česká republika x Namibie 6:2

V tomto zápase byly Češky jasnými favoritkami. Konečný výsledek tomu jasně nasvědčuje. Je ale nutno podotknout, že v zápase bylo pár momentů, ve kterých si Češky nevěděly rady s přechodem do útočného kruhu. V prvním poločase otevřela skóre Adéla Lehovcová z hŕohu, kdy uklidila balónek do horního rohu branky. To náš tým nakoplo a v během dalších dvaceti minutách se prosadily ještě čtyři krát. Do druhého poločasu ale nastoupily dost chladně, jako by byl snad zápas už rozhodnutý. Neproměňovaly se šance ze hry, rohy ani penalta. Naopak Namibie se dokázala prosadit dvakrát, a tak druhý poločas zvítězila 2:1. Konečný výsledek je ale důležitý a znamená tři body pro české barvy!

Česká republika x Trinidad a Tobago 7:2

Zápas mužů měl dost podobný charakter, jako zápas žen. Češi v roli favoritů, v prvním poločase Trinidad k ničemu nepouštěli a sami se prosadili 6x. Co bylo ale na tomto zápaseodlišné, byl náboj jak na hřišti, tak v hledišti. Fanoušci Trinidadu hlasitě fandili celých 40 minut a vytvořili tak nevídanou kulisu. V druhém poločase soupeř značně přitvrdil a většina zákroků se pohybovala na hranici pravidel. Trinidad a Tobago dokázal vstřelit dva góly, avšak Češi si výhru s přehledem pohlídali.

Česká republika x Austrálie 1:2

Druhý zápas dne začal rychlým gólem Adély Lehovcové. Ta se trefila pro změnu z rohu do horního rohu branky. Bohužel ale ještě než se Češky doradovaly, Austrálie srovnala na 1:1. Od té doby byl zápas nahoru dolů. Češky se ale nedokázaly usadit v kruhu soupeře. Australanky hrozily spíše z rychlých útoků. Vše ale likvidovala brankářka Barbora Čecháková. Češky se ale oslabily dvěmi kartami. První dostalaza nastřelení protihráčky Klára Kyndlová, druhou, tentokrát žlutou, za stejný přestupek Barbora Haklová. V oslabení Australanky strhly vedení na svou stranu. Češky se snažily dlouhou dobu vyrovnat, bohužel neproměnily trestné rohy a ani hra v šesti nebyla proti efektivní obraně Austrálie účinná.

Z prvního dne si tedy Česká reprezentace odnáší tři body a zítra musí vyhrát alespoň jeden zápas, aby si zahrála semifinále.

Česká republika x Kazachstán 9:3

Mužský zápas začal ve vysokém tempu. Kazachstán si hned v prvních vteřinách zápasu vybojoval trestný roh, který proměnil. Čeští diváci v hledišti zaskočeně ztichli. Česká odpověď ale přišla vzápětí. Na 1:1 srovnal Jakub Kyndl a vedení na českou stranu strhl Martin Seeman. O tři minuty později přidal další branku David Vacek a Češi ukázali, kdo je v tomto zápase favoritem. Kazaši ještě snížili na 3:2, od té doby ale úřadovali pouze Češi. Zejména tedy Jakub Kyndl. Ten se trefil ještě čtyřikrát. K němu se přidal znovu David Vacek a těsně před koncem ještě Tomáš Procházka. Kosmetickou úpravou výsledku na 9:3 završil Kazachstán dvě minuty před koncem. Češi ale odcházelize hřiště spokojení a jako jasní vítězové.

Se 6 body jdou Češi do druhého dne, jejich šance na semifinále jsou ale velice vysoké již v tuto chvíli.