Slavia - Cardiff 3:1 - první balvan v cestě za postupem odvalen

9.6.2011

Slávisté při zahajovacím utkání Evropského poháru v LousaděSlávisté při zahajovacím utkání Evropského poháru v Lousadě
Slávisté při zahajovacím utkání Evropského poháru v Lousadě

V deset hodin místního času nastoupili pozemní hokejisté pražské Slavie v zahajovacím utkání European Club Champions Challenge proti nevyzpytatelnému týmu HC Cardiff z Walesu.

Stejně tak, jako slávisty překvapil na Portugalsko nezvyklý déšť, tak sešívaní zaskočili soupeře hned v záčátku utkání.  Ťopek chytře rozehrál standardní situaci a vybojoval trestný roh. K jeho exekuci se postavil Kyndl a prudkou střelou do středu branky překonal gólmana z města slavné university - v šesté minutě 1:0. Slávisty brzké vedení ukolébalo a tým se hodně zatáhnul. Z toho pramenil tlak a sním spojené šance HC Cardiff. Ve 12. minutě čaroval po trestném rohu Hanus, když zázračně vytasil svou hůl proti střele hostujícího forwarda. Nátlaková hra soupeře však i nadále dělala slávistům  problémy. Skvělý Hanus musel ve 20. minutě opět zasahovat. Opět holí a opět proti Wigginsovi. Svou hokejkou v těchto momentech kouzlil stejně jako Harry Potter. O šest minut později však ani on nestačil na ukázkovou střelu mezi jeho betony. Za hostující tým spravedlivě vyrovnával David Thomas - 1:1. Čeští hráči se po inkasované brance probrali a začali být aktivnější. Resultovaly z toho dvě šance. Po skvělém pasu Kejklíčka se nejdříve neprosadil krásnou tečí David Vacek a následně jeho bratr  Ondřej  netrefil míč v jasné pozici před zívající prázdnou brankou. Slavia si v poslední minutě vypracovala další šanci v podobě trestného rohu. Kyndl však slabou střelou nepřekonal hostujícího golmana a tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu vstoupili sešívaní o poznání aktivněji. Jakoby magická šestá minuta opět přinesla změnu skóre - Krábek našel Davida Vacka, který propálil mezi nohama vyběhnuvšího brankaře Cardiffu - 2:1. Slávisté se nepoučili z vývoje prvního dějství a vývoj opět kopíroval to, co se dělo v prvním poločase. Slavia se zatáhnula na svou polovinu a Cardiff tlačil. Mezi 8. a 18. minutou si vypracoval čtyři trestné rohy, které naštěstí nedokázal využít. Dvakrát magicky zasáhnul Hanus, jednou se welšanům nepodařila kombinace a jednou dobře zasáhla obrana červenobílých. Tlak však byl v těchto chvílích enormní. Slávisté nestíhali a pramenila z toho vyloučení - Capouch i Krábek si museli jít povinně odpočinout. Po návratu vyloučeného Krábka se v 24.minutě druhé půle osmělili k akci i sešívaní. Hoffman krásně pronikl po pravé straně a svou přihrávkou hledal volného Capoucha. Tomu bohužel stačil na poslední chvíli vložit svou hůl do přihrávky welšský obránce. Sedm minut před koncem Piterák našel Kyndla, ten přebral míč v pohybu a krásnou kličkou se zbavil obránce. Ten pouze zatáhl za ruční brzdu a byl vyloučen. Následný trestný roh Kyndl přenechal mladíkovi Vohnickému, který ukázal chladnou tvář snipera a nádhernou střelou proměnil vedení Slavie na dvoubrankové - 3:1. Slávisté se snažili do konce utkání navýšit výsledek, bohužel však žádná ze šancí sešívaných neskončila v síti Cardiffu.

Slavia si připsala důležité první body na evropském poháru, kde touží po návratu do elitní divize Eurocupu. Za dnešní výhru mohou děkovat čeští hráči především Tomáši Hanusovi, který se opravdu dobře vyspal a předvedl jeden z jeho nejpovedenějších výkonů po návratu do pražského týmu. "Po zklamání a smutku po prvním finálovém utkání v české lize mám konečně pozitivní pocit ze zápasu i ze svého výkonu", hodnotí Tomáš Hanus. "Ačkoli předvedená hra nebyla ideální, o výsledku utkání rozhodla naše efektivita v proměňování šancí. Rád bych vyzdvihnul obrannou činnost celého týmu a bojovnost, která byla nesrovnatelně větší než ve zmiňovaném finálovém utkání s Presidentem." A jak Tomáš vidí zbytek tohoto turnaje? "Vstup do turnaje se nám výsledkově povedl, proto pevně věřím, že takto rozjetý pohárový  týden zakončíme v neděli vítězstvím a oslavou postupu", končí své vyhlídky slávistický brankař.

SK Slavia Praha - HC Cardiff  3:1 /1:1/