První přípravný zápas žen ČR

4.7.2013

Ve středu 3.7. sehrálo družstvo žen první přípravný zápas proti Ázerbajdžánu. Zápas začal v 18:00 hodin a zprvu byla hra opatrná spíše ve středu hřiště. V 6. minutě musela poprvé čelit trestnému rohu gólmanka Čecháková, která střelu soupeřky vychytala.

Následně jsme se vrhly do útoku, ze kterého jsme vytěžily první trestný roh pro nás, bohužel tato příležitost zůstala nevyužita. V dalších minutách jsme si vytvořily velký tlak, ze kterého se soupeřky nemohly dostat. Tato snaha byla korunována dalšími dvěma rohy. Po těchto neproměněných šancích začaly soupeřky lépe kombinovat a přehrávat nás, vytvořily si 2 rohy za sebou, které naštěstí také neproměnily.

Ve 24.min ale družstvo Ázerbajdžánu ukázalo svoji sílu a soupeřky nás čím dál tím více tlačily, jejich snaha byla korunována gólem, 0:1. V rychlém sledu poté se soupeřky ještě dostaly do kruhu a vstřelily další gól, 0:2. Na konci první poloviny jsme si ještě vytvořily několik šancí ze kterých gól nepadl.

Druhá polovina zápasu pro nás nezačala příliš dobře, když již ve 2. minutě zvýšily soupeřky na 3:0. Po třetím gólu jsme se vrhy do útoku, ze kterého se soupeřky těžko dostávaly. Tento tlak byl odměněn gólem, když Laciná přečetla směr rozehrávky soupeřek a po chycení míče a zorientování se v kruhu našla svou přihrávkou Capouchovou, která skórovala 1:3. Poté se hra přelévala a byly šance na obou stranách. Z útočného rohu v 55. minutě vstřelila náš druhý gól Košťálová, 3:2. Konec zápasu byl spíše v režii soupeřek, kdy se snažily útočit, ale vždy ztroskotaly na naší obraně. V 69. minutě si soupeřky vybojovaly poslední trestný roh, který ale vystřelily mimo bránu.

Zítra nás čeká další zápas od 19:00 na hřišti Pragy.

Přijďte nás podpořit!

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace ženy > První přípravný zápas žen ČR