První velký mezinárodní turnaj - HC Hostivař dívky U12

12.11.2012

Svůj první větší mezinárodní turnaj zažily dívky do 12ti let z družstva HC Hostivař spolu se spřáteleným družstvem dívek z Rakovníka. Hokejové setkání se konalo ve Vídni poslední prázdninový víkend, který připadl na první dny v září. Byl to pro děti, trenéry a rodiče hezký společný zážitek spojený s návštěvou zábavního centra v Prátru.

Dívky z Hostivaře se vzájemně povzbuzovaly s děvčaty z Rakovníka. A bylo vidět.. a hlavně slyšet, že česká družstva si umí pořádně zafandit. I když si pak při společných hokejových  utkáních "nedarují" nic zadarmo ;o).

Turnaj probíhal ve dvou dnech. V sobotu od rána bohužel celý den pršelo. Náladu nám to nezkazilo. Dívky o polední přestávce vyběhly na atrakce a odpoledne měly zase dost sil a chuti do hokejových klání. Bohužel bylo velmi smutné, když jsme viděli jak sanitka nakládá zraněnou nejlepší hráčku z Rakovníka. Také více než počasí nám kazila náladu  většina rozhodnutí rozhodčích. A to i přesto, že naše družstvo nebylo tak hráčsky silné jako družstvo Rakovníka. Hrálo se systémem každý s každým. Za chybu v kruhu nebyl trestný roh, ale rovnou nájezd! Což byla ve většině případů - tzv. "rychlá smrt" v podobě gólu. V kategorii mladších žákyň už na tento systém dívky nejsou zvyklé, protože se používá hlavně v kategorii přípravek. Bohužel rakouští rozhodčí většinou viděly chyby jen u naší brány a chyby v brankové části (převáženě rakouských družstev) se ve velké míře moc nepočítaly. Stejnou zkušenost mělo družstvo z Chorvatska a s rozhodování rozhodčích nebyl 100% spokojen ani Rakovník. Je to škoda. Pocítili jsme na vlastní kůži, že úroveň našich rozhodčích v ČR je na vysoké úrovni.

Jinak organizace celého turnaje probíhala velice příjemně, zázemí klubu HC Wienna bylo pohostinné pro hráčky i jejich doprovod a téměř ve všech našich požadavcích nám organizátoři vyšli vstříc. A za to jim patří naše poděkování.

V neděli - druhý den turnaje se počasí umoudřilo a bylo krásné sluníčko již od rána. Naše dívky podávaly od sobotního odpoledne hezké výkony a v turnaji se umístili na závěr na celkovém 5.místě hned za Rakovníkem, který by jedním z favoritů turnaje. Získaly jsme kontakty na dívky z Chorvatska HC ZELINA, které by se velice rády příští rok zúčastnili  většího turnaje v ČR a navázaly  tak hokejovou družbu s naším klubem.

Také je důležité zmínit, že nebýt trenérek z HC Hostivař - Radky Kemrové a Evy Halamové, které dlouhodobě "piplají" dívčí potěr od nejmenších kategorií, nemohly  bychom se  dnes  účastnit i mezinárodních turnajů a nebyly bychom dobrým "sparing" partnerem Rakovnického družstva.  Za jejich téměř každodenní energii  a hezkou práci s našimi dětmi jim patří velké díky a uznání! 

Už teď se se dívky z Hostivaře chystají na halový mezinárodní turnaj do Vídně, který pořádá rakouský klub AHTC na začátku listopadu. A tak se opět po 2 měsících těšíme do Vídně! Určitě podáme znova zprávu.

V příloze zasíláme pár fotografií, které dokumentují dobrou náladu z našeho společného výletu, kterého se účastnil velký fan klub z Prahy.

Konečné pořadí:

  1. AHTC
  2. HK Zelina
  3. HC Wien
  4. HC Rakovník
  5. HC Hostivař
  6. WAC
  7. SV Arminen

 

 

Za HC Hostivař napsala a nafotila Lenka Holubcová

pozemnihokej.cz > Kluby > Kluby a jejich novinky > HC Hostivař > První velký mezinárodní turnaj - HC Hostivař dívky U12
Loading...

HC Hostivař

Stránkování

12 >
 
 
Loading...

HC Hostivař

Stránkování

12 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...