Rabo EuroHockey Championships 2017

12.3.2017

Rabo EuroHockey Championships 2017

Po 18 letech ženy v A divizi. Cesta turnajem a aktuální informace zde.

Zápasy České reprezentace:

19. 8. od 12.30 CZE - Belgie 0:6

20.8. od 11:00 CZE - Španělsko 1:7

22.8. od 20:00 CZE - Holandsko 0:10

24.8. od 12:30 CZE - Irsko 1:3

26.8. od 14:30 CZE - Skotsko 1:0

Officiální webové stránky akce

Den po příjezdu na turnaj čekal ženy přípravný zápas se Skotskou reprezentací, kde měly šanci si vyzkoušet nové hřiště a poprvé zažít atmosféru stadionu. Po 45 minutách (3x15) skončil zápas 0:1 ve prospěch skotského týmu. To ale pro nás není ta důležitá informace a my se tedy ptáme Filip Neussera, hlavního trenéra, jaký byl zápas z jeho pohledu a jestli si myslí, že holky už jsou 100% připravené na nadcházející mistrovství Evropy, které pro ně začíná již pozítří.

"Generálka před šampionátem splnila svůj účel. Zápas se odehrál ve vysokém tempu a v první a třetí čtvrtině jsme Skotky přehrávali a většinu času drželi balon. Zlepšení osobní obrany a práce zálohy v defenzivní zóně byla opravdu znát. Prohra 0:1 sice mrzí, a to zejména proto že se nám nepovedlo dát gól, ale také na tom má podíl skutečnost, že jsme nechtěli ukázat všechny varianty ofenzívy."

Holky po zápase měly ještě poradu, kde s trenéry rozebraly celý zápas a vypilovaly poslední chyby. Dnes je čekátrénink a zítra už se utkají s prvními soupeřkami ze skupiny, s Belgičankami.

 

CZE x Belgie

Skóre: 0:6

ffu1708176581_1.jpg

Dnes se naše reprezentantky utkaly s Belgií, a tak si zahrály hokej se soupeřem, který je zvyklý hrát na úplně jiné úrovni a to nejenom díky mezinárodní úspěšnosti, ale především zásluhou velmi kvalitní domácí ligy.

Zápas začal ve vysokém tempu a ženy se na to rychle přizpůsobily, avšak mezitím dostaly první dva góly. Poté si dokázaly vybojovat několik šancí a tresné rohy. Bohužel ani jedno neproměnily, takže hra pokračovala pod velkým stresem, ale i přes to holky a to také zásluhou velmi dobré formy Barbory Čechákové už další gól v prvním poločase nedostali. Třetí čtvrtina se odvíjela dosti podobně jako začátek zápasu. Belgičanky byly důslednější v koncovce. V poslední části už však šlo vidět, že holky přestávají stačit tempu soupeřek.

K zápasu se také vyjádřil Filip Neusser:

"Na začátku zápasu jsme zaplatili daň za nezkušenost hraní zápasu na tak vysoké úrovni. Příliš velký stres a nervozita nás uzavřela a podepsalo se to zejména na pohybu všech hráček na hřišti. Za velikou chybu považuji neproměnění 6 útočnýh rohů a obdržení gólů z dorážek rohu Belgičanek. Neproměněná šance za stavu 0:2 a následné 2 rohy nám trochu sebraly vítr z plachet. V poslední čtvrtině jsme už bohužel fyzicky nestačili vysokému tempu soupeřek a celkový výsledek 0:6 nás hodně mrzí. Teď však musíme myslet na zítřejší zápas s se Španělskem a poučit se zejména z dnešní nedůsledné neodpovědné osobní obrany."

Záznam zápasu: http://bit.ly/zaznamCZExBelgie

 

CZE - Španělsko

Skóre: 1:7

Gól: Klára Hanzlová

Zoom gallery

Zápas začal v režii Španělek, a jak máme jakožto Češi ve zvyku, holky se ze začátku přizpůsobily a dlouho jim trvalo, než začaly hrát svoji hru. Během toho postupně dostaly tři góly. Ve druhé a třetí čtvrtině se Češky hrou vyrovnaly soupeřkám a dokázaly si urvat i několik šancí, ale ty bohužel neproměnily. Až na konci třetí třetiny dokázaly brejkem odpovědět na trestný roh, ze kterého inkasovaly gól, a vstřelily svůj první gól na turnaji. Poslední čtvrtina se už od svého začátku začala odehrávat spíše na půli našich reprezentantek a Španělky ještě k tomu přidaly na agresivní hře. Holky si už v závěru hry nedokázaly pohlídat všechno jako v předchozích částech hry, a tak soupeřky vybojovaly několik rohů a akcí, které bohužel úspěšně zakončily gólem. Zápas sice skončil 1:7, ale musíme také uznat, že holky dokázaly několikrát během hry předvést opravdovou hokejovou úroveň hodnou A divize.

K zápasu se vyjádřil Petr Novák, bývalý trenér ženské složky:

"Bohužel během dnešního zápasu byly holky oproti včerejšku velmi nervozní a ostýchavé a tento špatný začátek se projevil na celkové hře. Dnes mimo pár světlých okamžiků - jako například vstřelení první branky na turnaji - nebylo momentu, od kterého by se náš tým mohl odrazit. Holky hrály pod svým průměrem a to v A divizi má opravdu velký dopad. Proto se to také odrazilo na dnešním hokejovém projevu týmu. Individuální chyby hráček stále narušovaly jakýkoliv pokus o vyrovnání hry. Abych to tedy shrnul. Dnes se naplno projevila nezkušenost s rychlostí a herním tempem na takovém turnaji."

Záznam zápasu na stránkách České televize: http://bit.ly/zaznamCZExSpainCT

Záznam zápasu na stránkách EHTV: http://bit.ly/zaznamCZExSpainEHTV

 

CZE x Nizozemsko

Skóre: 0:10

Již od začátku zápasu se hra odehrávala spíše na naší půlce. Češky se párkrát dostaly za půlku, ale žádnou akci z toho nevytvořily. Rytmus hry tedy udávaly hráčky Nizozemska a první poločas skončil 0:6.

Druhá polovina hry se odehrávala v podobné režii, a tak zápas skončil 0:10.

Záznam zápasu na stránkách České televize: http://bit.ly/zaznamCZExNetherlandsCT

Záznam zápasu na stránkách EHTV: http://bit.ly/zaznamCZExNetherlandsEHTV

 

CZE x Irsko

Skóre: 1:3

Gól: Bára Haklová

ffu_6943.jpg

Zápas bohužel začal trestným rohem Irek, který dokázaly také hned proměnit, a tak Češky musely už od první minuty dotahovat. Ženy dokázaly vybojovat několik šancí, avšak ani jednu neproměnily. První čtvrtina tedy skončila 0:1.

Ve druhé a třetí čtvrtině hrály oba týmy dosti vyrovnaně a ani jeden tým nedosáhl branky.

Čtvrtá část zápasu dostala rychlý spád po gólu Báry Haklové, kterým srovnala na 1:1. Irky hned odpověděly z rohu, a tak znovu získaly náskok. České reprezentantky už na další gól reagovat nedokázaly. Před koncem zápasu soupeřky vsítily ještě jednu branku a zápas tak skončil 1:3.

Záznam zápasu na stránkách EHTV: http://bit.ly/zaznamCZExIreland

 

CZE x Skotsko

Skóre: 1:0

Gól: Tereza Mejzlíková

ffu_3641.jpg

První čtvrtina začala v režii Skotska, ale po chvíli přebraly kontrolu na hrou české reprezentantky, a tak se to opakovalo po celou dobu první části. Oba týmy měly několik šancí a Skotky dokonce vybojovaly dohrávaný roh, který se našim svěřenkyním podařilo zdatně urbánit.

V druhé čtvrtině byly Češky důslednější, a díky tomu Tereza Mejzlíková vstřelila první branku zápasu.

Třetí část zápasu se odehrávala v duchu dobývání české branky, protože soupeřky mají co dohánět. Češky však nenechaly soupeřkám moc šancí, a dokonce si jich sami několik vybojovaly.

V poslední čtvrtině byly oba týmy pod velkým mentálním tlakem, a tak se to také podepsalo na množství nevynucených chyb. Dokonce byla ve 47. minutě vyloučena Klára Hanzlová na pět minut. Skotský trenér se rozhodl této výhody využít na maximum a vyměnil gólmanku za 11. hráčku v poli. Ani to už však nestačilo na změnu skóre, a to hlavně díky vynikajícím zákrokům Barbory Čechákové a důrazné hře hráček v obranné čtvrtině.

Česká reprezentace si tak odnáší první vítězství z turnaje.

Záznam zápasu na stránkách EHTV: http://bit.ly/zaznamCZExSCO

Loading...

Mistrovství Evropy žen, Amsterdam 2017

Loading...

Mistrovství Evropy žen, Amsterdam 2017

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...