Rača Cup 2010

7.9.2010 20.-22.8.2010

Hradec Králové - muži Rača Cup 2010Hradec Králové - muži Rača Cup 2010
Hradec Králové - muži Rača Cup 2010

Zdravím všechny příznivce našeho krásného sportu a dovoluji si krátce referovat o pátém ročníku srpnového turnaje Rača cup.

Třídenního turnaje se zúčastnilo šest družstev ze Slovenska, Rakouska, Polska a České republiky (Slávia Hradec Králové).

Turnaj pro nás začal v pátek. Po dopolední cestě do slovenské metropole nás čekali dva zápasy:

SHK - Šenkvice 4:3 - nastoupili jsme poprvé v novém rozestavení. Zkoušení nových variant nám trošku skřípalo, takže na tu bídu dopadl zápas velmi dobře.

 

KPH Rača - SHK 7:6 - před druhým zápasem jsme si vše důkladně probrali a šli jsme na to. Zápas jako na houpačce a z toho výsledek jako z halového hokej.

Obě družstva měli v obraně výkladní skříně, ale pro diváky to mohla být zábava ..

V pátek večer dorazili naše dva pilíře, kteří si přes den ještě plnili pracovní povinnosti. Všichni jsme šli brzo spát, jelikož nás v sobotu čekal rakouský dvojboj.

V krásných 8,00h ráno první zápas s WAC a druhý v 18h s Neudorfem.

 

SHK - WAC Wien 4:2 - začátek byl z obou stran pomalejší ( asi díky času), ale po chvíli dostal zápas slušné tempo, ve kterém zápas vydržel až do konce. Vyrovnaný zápas rozhodly standardní situace.

Mezi zápasy proběhla relaxační tříhodinová návštěva Aqua - centra v Senci.

 

SHK - Neudorf 5:4 - v zápase jsme se chtěli soustředit na obranu, ale jak už výsledek napovídá, obraná fáze byla na obou stranách zatížena zbytečnými chybami. Celkově hra v sobotních zápase začala nést obrysy toho co jsme chtěli hrát.

Po zápase jsme povečeřeli vynikající guláš, uvařený místní obsluhou ( dva pohodoví chlapi, kteří se starali celé tři dny o bar a občerstvení) v areálu místního hřiště.

V neděli jsme si mohli přispat, jelikož zápas ze Siemanowicemi se hrál až od 13h.

 

SHK - Siemanowice 8:0 - soupeř se celý turnaj prezentoval sympatickým hokejem plným pohybu, ale proti nám se mu opravdu nevydařil začátek, který mu do slova utekl. Pak jsme zápas už kontrolovali a to co prošlo za obranu, pochytal zápas od zápasu lepšící se brankář Honza Ulrich.

Celkově jsme na turnaji obsadili 1. místo, což nám udělalo velkou radost, ale hlavně nám turnaj posloužil k dobré přípravě na nadcházející sezonu.

 

Pořadí:

1. Slavia Hradec Králové

2. Šenkvice (SVK)

3. Neudorf (AUT)

4. Siemanowice (POL)

5. KPH Rača (SVK)

6. WAC Wien (AUT)

 

Na závěr chci vyzdvihnout výbornou organizaci celého turnaje, která nejen mě velmi mile překvapila!

Chtěl bych všem touto cestou poděkovat!!

 

 

Text: Ladislav Pařízek

Foto: Zdeněk Janhttp://landsailor.rajce.idnes.cz/Raca_Cup_20_-_22.8._2010/ )

TV: TVBAhttp://www.tvba.sk/t/4138/narodny-stadion-pavla-rosu-bol-pocas-troch-dni-hostitelom-pannonia-cupu-v-pozemnom-hokeji-muzov-/ )

Loading...

TJ Slavia Hradec Králové

Stránkování

12 3 4 >
 
 
Loading...

TJ Slavia Hradec Králové

Stránkování

12 3 4 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...