Rakovník bez ztráty kytičky

11.1.2011

Svůj triumfální pochod ve druhé polovině halové soutěže zakončil Rakovník odpovídajícím způsobem. V závěrečném dvoukole po přesvědčivé výhře nad hradeckou Slavií zdolal výrazně i svého největšího rivala -  pražskou Slavii.

V současné době jasně nejlepší tým porážel jednoho soupeře po druhém, pouze mužstvo Litic dokázalo držet krok a podlehlo vítězi o gól. Šest výher za sebou představuje výmluvnou bilanci stejně jako osmnáct nasbíraných bodů a nejlepší skóre 43:17. Rakovnické borce dělí od druhé Slavie při konečném účtování čtyřbodová propast vyjádřená třemi góly ve vzájemném závěrečném střetnutí. Bude nepochybně zajímavé sledovat, zda si nejlepší tým soutěže stejně suverénně povede v nejdůležitějších utkáních – počínaje tím semifinálovým, které ho čeká 30.ledna v hale Slavie.

Výsledky závěrečného dvoukola extraligy mužů:

Slavia Hradec Králové – HC Rakovník  5:8(3:5)

Trenér Pavel Hraba byl po výhře kritický: „Vyhráli jsme sice o tři góly, konečný výsledek však může klamat. Nešlo o jednoznačnou výhru, soupeř dotáhl na 5:6 a teprve poté, co jsme přešli k důslednému napadání soupeře po celé  hrací ploše, změnilo se  skóre stejně jako jsme byli s to přejít k soustavné ofenzívě.“

HC Bolevec – Slavia Praha 3:9(3:6)

Litice – Výběr RD   9:5(5:2)

Nečekaná prohra výběru, čtvrtá v pořadí vůbec, druhá s Liticemi.

Slavia Hradec Králové – Bohemians 4:4(2:0)

Vedoucí týmu Dan Kaplan byl spokojen  jen se způsobem, jak se zelenobílým podařilo průběh utkání otočit: „ Hradec byl po dlouhou dobu aktivnější, vypracoval si řadu šancí, které dokázal proměnit.V 7.min. druhé půle vedl už 4:0 a vypadalo to s námi bledě. Teprve čtvrtý gól naše borce  vyburcoval, výrazně se zlepšila souhra a  přesnost střelby.Dokázali jsme vyrovnat  hru, nakonec jsme se museli spokojit s remízou.“

Slavia Praha – HC Rakovník 3:6(1:4)

Trenér Rakovníka  Pavel Hraba byl s výsledkem samozřejmě spokojen, nepopírá však,  že vyhrát nebylo jednoduché: „ Byla to dřina!  Hra byla  vyrovnanější, než konečný výsledek možná nasvědčuje. Gólové šance se vyskytly na obou stranách, několik gólů, které jsme si připsali na své konto,  bych zařadil do kategorie laciných. Při střelecké chuti byl každopádně Petr Procházka, trefil se třikrát, další dva přidal Martin Seemann, jednou byl úspěšný Hornof.“

HC Bolevec  - Výběr RD 3:9(2:7)

Bohemians – Litice 7:7(5:1)

Dan Kaplan: „Když se vede  čtyřbrankovým rozdílem, obvykle  se vyhraje. S Liticemi to bývá jiné, dokážou hru obrátit, což   samozřejmě jsou s to gólově vyjádřit. Průběh zápasu byl každopádně zajímavý…“

Extraliga žen

Třetí dvoukolo hrané v neděli  devátého ledna ve slávistické hale v Edenu nabídlo šest utkání – většinou s očekávanými výsledky favoritů.

Bohemians – Slavia Praha  2:5(2:3)

Sled branek: 10.Šípalová  0:1, 12.Nedvědová  1:1, 16.Reichlová 2:1, 18.Poloprutská 2:2, 19. Capouchová 2:3, 27. Bížová 2:4, 39.Poloprutská  2:5.

Rozhodčí Babická - D.Kavanová

Trenér Slavie Vl.Poludvorný komentoval start svých svěřenkyň takto:

Do dnešního dvoukola jsme šli po nočním návratu z turnaje ve Vídni. Trochu panovaly obavy, zda se dostaneme do potřebného tempa, ale vše fungovalo, jak mělo.

Bohemka „dodržela“  svou tradici – některé hráčky chyběly. A tak došlo k tomu, že na stávající čekala náročná role: udržet stávající vysoké tempo utkání. Jejich hráčkám se to povedlo a tak přispěly k hezkému utkání. Pro nás to byl první zápas sehraný v plném počtu a tuto situaci se patřičně využilo. Domnívám se, že konečný výsledek odpovídal průběhu hry.

HC Hostivař – HC Praga 4:5(3:1)

Sled branek: 3.Neplechová  1:0, 12.M.Kubů 1:1, 18.P.Gliniarczyková 2:1, 19. Neplechová 3:1, 21.Haklová 3:2, 24. Neplechová 4:2, 31.M.Kubů

4:3, 36.Kavanová 4:4, 37.Jirsová  4:5. Rozhodčí Kouba – Kozáková.

Postřehy trenéra Miloše Kavana:

Utkání začalo lépe pro Hostivař. Úvodní gól Neplechové v samém začátku zápasu působil jako injekce, hráčky zvýšily svou houževnatost, dobře bránily a v útoku nechybělo ani patřičné zakončení. Hráčky Pragy  chybovaly při střelbě, teprve ve 12.min.se podařilo srovnat skóre, povedlo se to  Monice Kubů. Závěrem poločasu chyboval obrana Pragovky při rozehrání, patřičně toho využily Petra Gliniarczyková a Denisa Neplechová- Pragovka měla ve druhé půli co dohánět. Podařilo se to: celkový výkon a hlavně zvýšené nasazení hráček  změnilo  nakonec výsledek, zdálo se, že hostivařským hráčkám nakonec docházely síly, góly v závěru utkání znamenaly cenné body.

Slavia Praha – Slavia Hradec Králové 6:2(2:0)

V utkání se střelecky předvedla Bížová, úspěšná čtyřikrát (3., 10.,22., 34.), dvakrát mířily přesně Dukátová(25,) a Adéla Mejzlíková 40.) Prohru snížila ve druhé půli Švenková (28. a 38.) Rozhodovali Mejzlík a Poloprutská.

HC Praga – Bohemians 7:2(1:1)

Po poločase, poměrně svým průběhem zvláštním, druhý počtem branek divákům vše vynahradil. Střelecky úspěšné: 1.Kolářová 1:0, 17.Reichlová 1:1, 24., 32.,33. Haklová 4:1, 33.Decsyová 5:1, 37.Nyklová 5:2, 39.Kolářová 6:2, 40. Kavanová 7:2.Rozhodčí Kozáková – Šulc.

Utkání, v němž obě družstva v prvním poločase hrála šachy, aktivně hrát se nedokázalo, takto své dojmy shrnul své dojmy trenér Pragovky Miloš Kavan. Po přestávce naše hráčky vsadily na patřičnou kombinační hru, dostávaly se častěji do střeleckého kruhu soupeře a konečně padaly i branky. Bohemka naopak vsadila na „vabank“, což se ukázalo jako ne právě nejšťastnější volba. Těch obdržených branek mohlo totiž být ještě víc…

HC Rakovník – HC Hostivař 4:1(2:0)

Sled branek: 2. Hanzlová 1:0, 10.Veronika Matoušková 2:0, 28. Neplechová 2:1, 35.Hanzlová 3:1, 40.Tereza Matoušková 4:1.

Rozhodčí Babická – Kavanová.

Kapitánka Rakovníka Kříženecká: Rakovník lepší v defenzívě podpořené výborným výkonem brankářky Matouškové, naopak v ofenzívě spousta nevyužitých šancí. Celkově velmi kompaktní a disciplinovaný výkon.

Slavia Hradec Králové – HC Rakovník 3:2(2:1)

Sled branek: 2.Švenková 1:0, 15.Švenková 2:0, 17.Veronika Matoušková 2:1, 26.Smetanová  3:1, 30.Hanzlová 3:2. Rozhodčí Kouba – Mejzlík.

Kapitánka Švenková má slovo: Na začátku zápasu jsme nevyužily dvě šance, což mělo za následek menší útlum asi po deset minut. Ve druhém poločase oba týmy přispěly k rychlejší hře, což ovšem provázela i řada nepřesností.

6. HC Hostivař                    6     0     0      6     13:27      0

Příslušnými podklady přispěl trenér Miloš Kavan – díky!

Připravil Jan Vaněk

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga muži > Rakovník bez ztráty kytičky